Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

300 złotych na wyciągnięcie ręki

Fot.

Wystarczy otworzyć Konto Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim oraz przez pół roku przelewać z niego składki ZUS, aby dostać premię. Co ważne, konto może być także w pełni darmowe. Zobacz, jak rozsądnie z niego korzystać.

Konto Direct dla Firmy w promocji to propozycja ING Banku Śląskiego dla osób:

  • prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, a także w formie spółki cywilnej, jawnej lub partnerskiej, które korzystają z uproszczonych zasad księgowości
  • i które do 6 grudnia nie posiadały Konta z Lwem w wersji: Direct, Direct Zysk, Zysk +, Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim.

Co zrobić, aby dostać 300 zł?

Premia wpłynie na nasze konto, jeśli:

  • do 31 stycznia 2016 złożymy wniosek o otwarcie konta przez Internet,
  • do 29 lutego 2016 otworzymy Konto Direct dla Firmy wraz z bankowością internetową i kartą do konta (nie musimy wychodzić z domu, dokumenty odbierze od nas kurier),
  • do 31 sierpnia 2016 opłacimy przelewem z konta składkę ZUS (minimum 6 razy w 6 różnych miesiącach).

Nagrodę otrzymamy przelewem na konto do 30 września i do tego czasu musimy utrzymywać aktywne konto i kartę. Warto wiedzieć, że każdy uczestnik promocji 300 złotych może dostać tylko raz.

Konto opłaca się aktywnym

300 złotych jest sporą zachętą do otworzenia konta, ale głównie dla nowych firm. Jeżeli jednak mamy już rachunek firmowy, to taka kwota może nas nie przekonać do jego zmiany, tym bardziej, że w przypadku firm operacja taka wiąże się z większą ilością formalności niż w przypadku klientów indywidualnych. Jednak już samo Konto Direct dla Firmy, nawet bez dodatkowych bonusów, jest na tyle ciekawe, że powinni mu się przyjrzeć uważniej także przedsiębiorcy z dłuższym stażem. Otwarcie konta nie opłaca się, jeśli nie będziemy z niego korzystać.

Bank zakwalifikuje nas jako aktywnych, jeżeli w danym miesiącu zrobimy z konta przelew do ZUS-u lub Urzędu Skarbowego albo na nasz rachunek wpłynie min. 2 tys. złotych. Kwota ta nie może być przelana z innego rachunku własnego firmy, ale z naszego konta osobistego jak najbardziej, więc nie jest to warunek trudny do spełnienia.

Co w takim razie daje bycie aktywnym? Dzięki temu zyskujemy darmowe prowadzenie konta (standardowo kosztuje to 9 złotych) oraz krajowe przelewy internetowe w PLN (za które musielibyśmy zapłacić 90 groszy).

Jeżeli w miesiącu wydamy kartą min. 300 złotych, to unikniemy opłaty za kartę, która wynosi 7 złotych.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć?

Przelewy internetowe do ZUS-u i Urzędu Skarbowego są zawsze i bezwarunkowo darmowe. Nigdy nie zapłacisz także za wypłaty z bankomatów ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash. Do 31 stycznia 2016 roku możesz także korzystać ze wszystkich darmowych bankomatów, ale od 1 lutego musimy uważać. Wypłaty z „obcych” urządzeń będą nas kosztować 2,50 złotych.

Jeżeli utarg czy płatności od kontrahentów, przyjmujemy w gotówce, to pewnie interesuje nas możliwość jej wpłaty. W jednym z 760 wpłatomatów operację tę zrealizujemy za darmo. Jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie. Jeśli natomiast wolimy wpłacać pieniądze w placówce banku, to zapłacimy za to 0,5 proc. prowizji oraz 10 złotych stałej opłaty.

Korzyści kompleksowe

Oprócz standardowych usług, konto Direct dla Firmy oferuje nam także inne opcje, pomocne w zarządzaniu finansami firmy.

  • Mamy możliwość finansowania swojej działalności za pomocą linii kredytowej lub auto leasingu.
  • Możemy korzystać z prostej w obsłudze bankowości internetowej, która umożliwia zarządzanie grupami przelewów czy współpracę z systemem księgowym firmy.
  • Dzięki aktywacji ING BankOnline dostajemy opcję zamówienia 100 darmowych wizytówek.
  • Wygodna aplikacja pozwala kontrolować finanse firmy zawsze, gdy mamy w ręce naszego smartfona czy tablet.

Konto firmowe ING Banku Śląskiego to naprawdę korzystna oferta pod względem warunków. Jeśli będziemy aktywnie korzystać z rachunku i przelewać pieniądze przez internet, to będzie ono całkowicie darmowe. A 300 złotych premii możemy przeznaczyć na własne przyjemności.

Wniosek o konto możemy złożyć tutaj.