Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Dobre konto dla studenta

Fot.

Darmowe konto i kilkaset złotych premii od banku wydaje się niemożliwe? Znalazłam ofertę, którą z czystym sumieniem poleciłam moim znajomym studentom. Sprawdź, czy spełni także twoje oczekiwania.

Spora grupa moich znajomych mocno odczuła zmiany, jakie banki wprowadziły w swoich opłatach. Dlatego podobnie jak ja, zdecydowali się zmienić konto. Ze względu na to, że orientuję się, co piszczy na rynku bankowym, pytali mnie w tej sprawie o radę. Zanim jednak, doradziłam które wybrać, spytałam czego oczekują od idealnego rachunku. Odpowiedzieli, że chcą, aby konto:

  • było bezwarunkowo darmowe, bez konieczności zapewnienia określonych wpływów, bo jak wiemy z regularnością dochodów studenta bywa różnie,
  • miało w pakiecie bezpłatną kartę albo żeby nie trzeba było wykonać nią kosmicznej liczby transakcji, aby uchronić się od opłaty,
  • umożliwiało darmową wypłatę ze wszystkich bankomatów, aby uniknąć biegania po mieście w poszukiwaniu urządzenia swojego banku,
  • było nowoczesne, rozumieli przez to intuicyjną aplikację mobilną czy płatności telefonem,
  • dawało zarobić.

Wymagania są spore, więc czy istnieje rachunek, który będzie w stanie wszystkie je spełnić? Po analizie rynku, znalazłam odpowiedni produkt.

Jakie konto studenckie wybrać?

Moim wyborem jest Konto 360o w wersji Student, które można założyć w Banku Millennium. Jeśli i ty wahasz się, które konto wybrać, sprawdź parametry tej oferty. Może spełni także twoje oczekiwania.

Konto 360o Student mogą założyć osoby w wieku od 18. do 26. roku życia. Otwarcie i prowadzenie konta jest całkowicie darmowe. Nie musisz zapewniać żadnych wpływów na rachunek, aby uniknąć opłaty. A co z kartą? Nic za nią nie zapłacisz, jeżeli wykonasz nią zaledwie jedną transakcję w miesiącu.

Ten sam warunek obowiązuje, jeśli chcesz bezpłatnie wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce, ale i za granicą. Nie musisz więc martwić się o poszukiwanie danego bankomatu, zarówno gdy jesteś w swoim rodzinnym mieście, na uczelni, czy na zagranicznych wakacjach.

Zastanawiasz się, czy będziesz musiał płacić za przelewy? Jeżeli tylko zlecisz je za pomocą bankowości internetowej, czy mobilnej, to będą darmowe. Te, zlecone przez infolinię kosztują 2 zł, a w placówce 7,99 zł.

Jeśli co miesiąc masz do zapłacenia czynsz za mieszkanie czy czesne za studia, to już nie musisz o tym pamiętać. Wystarczy, że ustawisz zlecenie stałe, a bank zrealizuje przelew automatycznie. A gdy masz do opłacenia rachunek za prąd czy wodę, których wysokość się zmienia, to możesz skorzystać z polecenia zapłaty. Zobacz, jaka jest różnica między poleceniem zapłaty a zleceniem stałym. Co najważniejsze, obie operacje są całkowicie darmowe.

Tabela wszystkich opłat i prowizji, dotyczących konta

360 zł od banku

W ramach omawianego rachunku, możesz zgarnąć aż 360 zł za przez pół roku. W tym przypadku bank wymaga jednak comiesięcznych wpływów na konto w wysokości 1 000 zł. Kwota nie jest zbyt wygórowana, więc jeśli pracujesz nawet na pół etatu lub dostajesz pieniądze od rodziców, to możesz z łatwością ten warunek spełnić. Ważne jest tylko, aby przelew nie pochodził z rachunku, którego jesteś właścicielem. Jeśli od 31 sierpnia 2015 roku do 21 sierpnia 2016 roku nie byłeś klientem Banku Millennium i założysz konto do 5 grudnia 2016 roku, to dostaniesz 2 proc. zwrotu za płatności kartą (maks. 30 zł miesięcznie) i 5 proc. zwrotu za płatności telefonem (maks. 30 zł miesięcznie).

Regulamin promocji „Zyskaj 360 zł”

Poleć znajomym i zgarnij 100 zł za każdego

Uważasz, że warto założyć to konto? Możesz podzielić się tą informacją ze znajomymi, a wszyscy na tym zyskacie. Nie martw się, nie musisz nikogo do niczego namawiać. Jeśli ktoś jest zainteresowany tą ofertą, to nie odbieraj wam możliwości zgarnięcia dodatkowej kasy.

Do 31 października 2016 r. zarejestruj się w programie Poleć Konto 360o w swojej bankowości internetowej i prześlij znajomym link z kodem promocji. Jeśli z tego linka założą rachunek i do 30 listopada 2016 r. zapłacą kartą lub BLIK-iem łącznie na kwotę 360 zł, to Ty dostaniesz od banku 100 zł, a znajomy 60 zł. Liczba premii jest nieograniczona, więc możesz zaprosić tylu znajomych, ilu chcesz.

Regulamin promocji „Polecam Bank Millennium”

Zarabiaj na oszczędnościach

Idealnie byłoby, gdybyś nie tylko ty nie musiał nic płacić za usługi bankowe, ale to jeszcze bank dawał ci zarobić. Pierwszą możliwością jest lokata. Sama skorzystałam z 3-miesięcznej Lokaty Mobilnej. Aby ją założyć, wystarczy w dosłownie kilka kliknięć w aplikacji.

Warto skorzystać także z rozszerzonej rzeczywistości. O co chodzi? Uruchamiasz aplikację i kierujesz aparat w telefonie na zakładkę „rozszerzona rzeczywistość” na stronie banku. Dzięki temu nalicza ci się promocyjne oprocentowanie. Jeśli otworzyłeś Konto 360o i lokatę założysz za pomocą rozszerzonej rzeczywistości, to oprocentowanie twoich oszczędności będzie wynosiło 3 proc. Możesz wpłacić na nią od 500 zł do 10 tys. zł. Jeżeli ulokujesz maksymalną kwotę, to przez kwartał zarobisz ponad 60 zł. Bez wysiłku możesz sfinansować kilka wizyt w kinie, kupić nową sukienkę czy buty albo zaszaleć na imprezie.

Niestety, tę lokatę możesz założyć tylko raz i nie możesz jej odnowić na tych samych warunkach. Bank daje ci jednak kolejne rozwiązanie, które pozwala oszczędzać dalej na atrakcyjnych warunkach. Kolejny depozyt załóż, korzystając z bankowości internetowej. Pewnie z piątkowych wieczorów, kojarzysz ideę Happy Hours. Bank raz w tygodniu na swojej stronie internetowej ogłasza godziny, w których jeśli założysz Lokatę Millenet, to oprocentowanie wzrasta do 2,10 proc. w skali roku.

Spróbuj aplikacji

Wiem, jak może denerwować przestarzała bankowość internetowa czy mobilna, która nie jest intuicyjna i działa zbyt wolno. Na szczęście to nie dotyczy Banku Millennium. Bankowość internetowa wygląda podobnie jak w większości instytucji, ale na uwagę zasługuje aplikacja mobilna. Skoro kilka godzin dziennie spędzasz na przeglądaniu Facebooka czy Instagrama oraz na poszukiwaniu potrzebnych informacji, to dlaczego nie przeniesiesz bankowania do swojego smartfona?

Aplikacja umożliwia szybkie sprawdzenie, ile masz na koncie, bez konieczności logowania. Jeśli czekasz na ważny przelew, to wystarczy jeden rzut oka na ekran telefonu. Gdy wpiszesz czterocyfrowy PIN (zabezpiecza on twoje pieniądze przed niepowołanymi osobami) pojawia się czytelna informacja o wszystkich produktach, które posiadasz. Możesz zerknąć na historię transakcji czy stan konta oszczędnościowego. W zakładce Manager Finansów znajdziesz twoje operacje pogrupowane według kategorii. Jeżeli chcesz mieć kontrolę nad swoim budżetem, warto co miesiąc analizować, na co ile wydajesz.

Zobaczysz także kod BLIK. Co to takiego? Kiedy zapomnisz portfela, także możesz zrobić zakupy. Wystarczy, że powiesz sprzedawcy, że chcesz zapłacić telefonem. Do terminala wpisujesz kod BLIK i zatwierdzasz transakcję w telefonie. Widzisz, że jest to naprawdę szybkie i proste.

Moim zdaniem, całkowicie darmowe konto i możliwość zgarnięcia kilkuset złotych premii od banku bez konieczności spełniania skomplikowanych warunków powinno cię usatysfakcjonować.

Załóż Konto 360o Student >>

Podobne artykuły