Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Finanse i księgowość firmy w jednym miejscu

Fot.

Klienci poszczególnych banków mogą skorzystać z wielu opcji jakie dają konta firmowe zintegrowane z księgowością. Jak zaoszczędzić czas i pieniądze naszej firmy, łącząc dwa ważne obszary działalności gospodarczej?

Jeśli chcemy ułatwić sobie prowadzenie rozliczeń w firmie i jednocześnie obawiamy się, że korzystanie z biur rachunkowych nadwyręży nasz budżet, to warto przyjrzeć się rozwiązaniom, które banki wprowadziły do swojej oferty. Zakładając konto firmowe ze zintegrowaną księgowością możemy oszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Banki, które oferują księgowość to m.in.:

Systemy bankowości elektronicznej zintegrowane z księgowością, mają na celu ograniczyć wydatki w firmie oraz zaoszczędzić nasz czas. Dzięki nim, wprowadzimy do serwisu faktury, które zostaną odpowiednio księgowane, za pomocą systemu możemy łatwo przygotować odpowiednie formularze, które zostaną przekazane do właściwego urzędu oraz w każdej chwili będziemy mieli wgląd w załączone dokumenty. W ofercie banku znajdziemy zazwyczaj różne pakiety dzięki którym powinniśmy dobrać idealne rozwiązanie dla siebie.

Zalety księgowości zintegrowanej z kontem

Fakturowanie

Za pomocą księgowości zintegrowanej z kontem wystawimy faktury, system automatycznie będzie zaciągał informacje. Każdą fakturę możemy zapisać wydrukować lub wysłać bezpośrednio do kontrahenta.

Monity płatności

Jeśli kontrahent zapomni o płatności, nasz system wyśle monit bezpośrednio do takiej osoby lub firmy. W chwili kiedy sami nie opłacimy faktury, dostaniemy informację o zaległościach.

Dokumenty on-line

Na bieżąco będziemy mieli dostęp do firmowych dokumentów czy też faktur, dzięki czemu w każdej chwili będziemy mogli je przedstawić jeśli pojawi się taka potrzeba. Także bezpieczeństwo naszych dokumentów będzie większe, nie ulegną one zniszczeniu i nie dostaną się w niepowołane ręce, jeśli tylko będziemy dbać o bezpieczna obsługę naszego rachunku.

Prognozy finansowe

Zintegrowana księgowość w wielu przypadkach sama prognozuje stan finansów firmy, uwzględniając wydatki, przyszłe faktury lub płatności kontrahentów. System sam prawidłowo wylicza składki do wyznaczonych urzędów, oznacza to, że nie będziemy musieli prowadzić odrębnych obliczeń

Automatyzacja zleceń

Na podstawie wprowadzonych do systemu dokumentów księgowych system automatycznie generuje przelewy oraz wylicza składki podatków, które musimy zapłacić w przypadku rozliczania się z urzędem skarbowym czy ZUSem. Możemy skorzystać z terminarza, który pokaże nam kiedy powinniśmy wykonać przelew do danego kontrahenta. Na czas zostaną wypełnione formatki do przelewu, dane zostaną pobrane automatycznie.

Wszystkie dokumenty w jednym miejscu

Zawsze kiedy będziemy potrzebowali dokumentów naszej firmy, będziemy mogli skorzystać z dokumentów w wersji on-line. Wystarczy, że zalogujmy się do bankowości elektronicznej.

Liczba operacji, które możemy dokonywać za pomocą konta firmowego stale się rozwijają. Dla początkujących przedsiębiorstw jest to z pewnością rozwiązanie, które pozwoli uniknąć konieczności wynajmowania drogiego biura rachunkowego do rozliczania naszej firmy. Możemy zaoszczędzić to dużo czasu ponieważ, zwykle takie narzędzia są bardzo intuicyjne i nie powinniśmy mieć trudności w ich obsłudze. Jeśli nie chcemy całkowicie przejąć odpowiedzialności za nasze firmowe rozliczenia, możemy wybrać opcję zintegrowanego konta z księgowością on-line i pomocą księgowych współpracujących z bankiem. W tym przypadku dostarczymy nasze dokumenty za pomocą skanu, do księgowego z banku i nie będziemy musieli martwić się ewidencją. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług księgowych będziemy musieli zapłacić za pakiet, jednak cena takiego pakietu jest niższa od kosztu standardowego biura rachunkowego. Warto też pamiętać, że w przypadku rozbudowanych pakietów możemy negocjować warunki. Wybierając pakiet z usługami księgowego całą odpowiedzialność za prowadzenie księgowości przechodzi na bank lub współpracujące z nim biuro. Poprzez nasz rachunek będziemy mogli kontrolować wszystkie nasze dokumenty, którymi zajmuje się księgowość.

Bardzo ważne jest, to że z systemów do fakturowania skorzystamy całkowicie bezpłatnie jeśli wybierzemy podstawową opcję. W wielu przypadkach prostych systemów on-line, które możemy znaleźć w sieci, będziemy musieli uiścić opłatę. Brak opłat spowodowany jest przede wszystkim tym, że moduł księgowy jest zintegrowany z naszym kontem.