Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×

Jak działają promocje bankowe?

Fot.

Nie wierzysz w promocje? Boisz się, że nic nie zarobisz i jeszcze będziesz musiał dopłacać? Wyjaśniamy, dlaczego banki chcą Ci płacić, skoro jak z doświadczenia wiesz, nie ma nic za darmo. Przekonaj się, jak to wygląda w praktyce.

Jeśli śledzisz nas regularnie, to wiesz, że często opisujemy godne uwagi promocje bankowe. Przekładamy regulamin napisany specjalistyczny, prawniczym językiem na ludzki język, czyli wprost mówimy, co powinieneś zrobić, aby otrzymać premię. Chcemy Cię przekonać, że bank oferując Ci premię czy gadżet za skorzystanie z danego produktu, nie chce Cię oszukać. Oczywiście, nie zwalnia Cię to z obowiązku prześledzenia warunków promocji, zanim z niej skorzystasz.

R E K L A M A


Co myśli bank, dając Ci premię?

Żeby bank mógł zarabiać i realizować swoje plany sprzedażowe, musi wciąż pozyskiwać nowych klientów. Te kilkaset złotych premii to koszt, jaki jest gotowy ponieść, aby zachęcić Cię do skorzystania z jego usług. Bankierzy widzą w tym długoterminowy zysk, czyli na przykład mają nadzieję, że w przyszłości chętniej weźmiesz u nich kredyt, jeżeli wcześniej odbierzesz premię za założenie konta. Oczywiście nikt Cię do tego nie zmusi, ale jeśli rzeczywiście będziesz chciał skorzystać z danego produktu, to zdecydujesz się na instytucję, która wywarła na Tobie dobre wrażenie.

Jak mądrze zarabiać na bankach?

Widziałeś reklamę lub usłyszałeś od znajomego, że Bank X daje 500 złotych za założenie konta. Zależnie od tego, czy jesteś z natury optymistą czy sceptykiem, pojawia się w Twojej głowie myśl: „wystarczy kilka kliknięć we wniosku elektronicznym i dostanę 500 złotych na nowy rower” albo „pewnie muszę spełnić milion warunków, a w końcu i tak otrzymam tylko 100 złotych ”. Aby rozsądnie korzystać z promocji, warto być po prostu realistą.

Zanim złożysz wniosek w banku, zapoznaj się z regulaminem oraz taryfą opłat i prowizji danego banku. Te dokumenty zazwyczaj są obszerne, więc możesz albo wyszukać interesujące Cię pojęcia, albo przeczytać naszą analizę promocji. W takim artykule opisujemy krok po kroku, co musisz zrobić, aby premia wpłynęła na Twoje konto, oraz przedstawiamy opłaty, które wiążą się z danym produktem.

Sprawdź, w jaki sposób możesz zarabiać na bankach?

Gdy już zapoznasz się z regulaminem, rób dokładnie to, co jest tam napisane. Gdy bank chce, abyś wykonał 5 transakcji kartą, to nie zastanawiaj się, czy mogą być gotówkowe czy bezgotówkowe. Skoro nie zostało to określone, to wszystkie są zaliczane. Jeśli bank jasno określa w regulaminie, że chce, abyś wykonał 5 transakcji bezgotówkowych, to nie zastanawiaj się, czy mogą to być wypłaty z bankomatu. Takich operacji bank ci nie zaliczy.

Pilnuj także terminów, ponieważ dane czynności zazwyczaj musisz wykonać w konkretnym czasie. Jeśli się spóźnisz, nie dostaniesz nagrody.

Jeżeli spełniłeś już wszystkie warunki promocji i czekasz na wypłatę, a jej wciąż nie ma, nie atakuj od razu organizatora. Prześledź raz jeszcze regulamin i przeczytaj, do kiedy premia ma zostać wypłacona. Jeśli ten termin jeszcze nie minął, czekaj spokojnie, w innym przypadku powinieneś złożyć reklamację.

Opracowanie: direct.money.pl

Nie podążaj ślepo za gotówką

Pamiętaj, że nie każda złotówka jest warta Twojego czasu. W końcu musisz poświęcić czas na wypełnienie wniosku i spełnienie warunków promocji. Jeśli premia wypłacana jest, po wykonaniu czynności, których zazwyczaj nie wykonujesz i są czasochłonne (na przykład duża liczba koniecznych wpłat gotówki we wpłatomacie), to nie warto interesować się daną ofertą. Albo gdy będziesz musiał płacić za konto, to także Ci się to nie opłaca. Jeżeli ocenisz, że warunki są proste do spełnienia, a Ty i tak wykonujesz dane czynności (na przykład płacisz kartą lub przelewasz wynagrodzenie), które pozwalają uniknąć opłat, to jak najbardziej warto korzystać z danej promocji.

Podobne artykuły