Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Jakie zwierzę najlepiej opisuje twoje konto bankowe?

Fot.

Niektórym zwierzętom przypisujemy różne cechy. Psu – przywiązanie, lisowi – chytrość, osłu – upór a kotu – tajemniczość i chodzenie własnymi ścieżkami. Niedawno, ze zdziwieniem, dowiedziałem się, że konto bankowe, z którego korzysta większość z nas, można porównać do zwierzęcia.

Przez ostatnich kilkanaście lat miałem konta bankowe w kilku różnych bankach: w Pekao SA, MultiBanku, PKO BP, Banku Millennium czy ING Banku Śląskim. Od mniej więcej 3 lat jestem wiernym klientem mBanku i, jak na razie, nie znalazłem darmowego konta bankowego, na które mógłbym zamienić to, z którego korzystam. W ręce wpadły mi wyniki badania, które na zlecenie Banku Zachodniego WBK przeprowadził instytut badawczy ARC Rynek i Opinia. Uczestnicy badania byli proszeni o wskazanie zwierzęcia, z którym najbardziej kojarzy się ich konto osobiste.

Moje konto bankowe – jakie zwierzę przypomina?

Uczestnicy badania mieli do wyboru 6 zwierząt: kameleona, chomika, geparda, lwa, psa i pszczołę. Każdemu z nich przypisane były inne cechy opisujące konto. Przykładowo, kameleon to konto bankowe, które „powinno się zmieniać i dostosowywać do moich potrzeb”.

Przeczytałem wszystkie opisy cech, zastanowiłem się, i doszedłem do wniosku, że moje bezpłatne konto bankowe to mieszanka geparda („konto osobiste powinno przede wszystkim pozwalać szybko wykonywać wszystkie transakcje finansowe”) i psa („konto osobiste powinno być przede wszystkim przyjazne w użytkowaniu, towarzysząc mi każdego dnia”).

Sprawdź nasz najnowszy ranking kont bankowych!

Zanim stworzyłem „hybrydę” geparda i psa, okazało się, że swoje konto bankowe mogę opisać cechami tylko jednego zwierzaka. Po ponownym zastanowieniu się wskazałem na psa. Dlaczego? Konto osobiste, z którego korzystam jest przyjazne w użytkowaniu. Praktycznie wszystkie operacje mogę wykonać przez internet. i towarzyszy mi każdego dnia (bardzo często korzystam z aplikacji mobilnej).

Darmowe konto bankowe – odpowiedzi użytkowników

Przyszła pora żeby sprawdzić, jakie zwierzę najlepiej, według respondentów, opisuje ich konta bankowe.

Dla niemal jednej czwartej badanych „konto osobiste powinno być przede wszystkim przyjazne w użytkowaniu, towarzysząc mi każdego dnia”, a więc powinno być jak najlepszy przyjaciel człowieka, czyli pies. Przyjazność konta bankowego była ważna dla:

  • 24 proc. kobiet i mężczyzn,
  • 31 proc. badanych w wieku od 35 do 44 lat,
  • 26 proc. ankietowanych mieszkających w miastach liczących pow. 100 do 200 tys. mieszkańców.

Podsumowując – pies obrazuje idealne konto bankowe online.

Drugie miejsce, z wynikiem 21 proc. zajął lew. Konto bankowe, którego symbolem jest król zwierząt charakteryzuje się bezpieczeństwem. Organizatorzy badania opisali je jako konto, które „powinno przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo moich finansów”. Bezpieczeństwo było najważniejsze dla:

  • 21 proc. kobiet i mężczyzn,
  • 29 proc. badanych w wieku od 25 do 34 lat,
  • 23 proc. ankietowanych mieszkających w miastach liczących pow. 20 do 100 tys. mieszkańców.

Na miejscu trzecim znalazło się konto bankowe, które „powinno się zmieniać i dostosowywać do moich potrzeb”. Jakie zwierzę jest ilustracją takiego rachunku,? Tak, to kameleon. Wskazało na niego 19 proc. ankietowanych. Elastyczność konta była ważna dla:

  • 20 proc. kobiet i 17 proc. mężczyzn,
  • 22 proc. badanych w wieku od 45 do 55 lat,
  • 25 proc. ankietowanych mieszkających w miastach liczących pow. 100 do 200 tys. mieszkańców.

Na jakie inne zwierzęta wskazali biorący udział w badaniu? Sprawdź na poniższej grafice!

A dla ciebie co jest najważniejsze w wyborze konta bankowego? Jeśli coś ci nie pasuje w twoim obecnym rachunku, to teraz jest dobry czas, by rozejrzeć się za innym. Skorzystaj z naszej porównywarki kont osobistych i sam sprawdź, które będzie dla ciebie najlepsze.