Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Kolejny bank podwyższa opłaty. Tym razem BGŻ BNP Paribas

Fot.

Już od lipca klienci banku BGŻ BNP Paribas będą musieli głębiej sięgnąć do portfeli. Bank szykuje zmiany w tabeli opłat i prowizji dla rachunków Konto Praktyczne i Plan Aktywny. Sprawdź, za co będziesz musiał zapłacić więcej.

Podwyższenie opłat to nie jedyna zmiana, jaką zapowiada BGŻ BNP Paribas. Po koniec maja bank wprowadzi do oferty dwa nowe rachunki osobiste – Konto Optymalne oraz Konto Maksymalne. Osoby, które wybiorą konta z nowej oferty, mogą liczyć na darmowe prowadzenie rachunku. Natomiast dotychczasowi klienci banku powinni się nastawić na liczne podwyżki.

Za co zapłacisz więcej?

Najważniejsze zmiany, jakie zamierza wprowadzić BGŻ BNP Paribas, dotyczą opłat za prowadzenie rachunków oraz obsługę kart debetowych. Ceny wzrosną od 25 lipca 2017 r. Jakie usługi dokładnie będą droższe?

  • Opłata za prowadzenie Konta Dobrze Dobranego oraz Pakietu M wzrośnie z 10 zł do 12 zł. Opłaty tej można uniknąć, jeśli spełnisz warunki podane w tabeli opłat i prowizji.
  • Klienci korzystający z Pakietu S zapłacą za jego prowadzenie nie 5 zł, a 8 zł (opłata również jest warunkowa).
  • Warunkowa opłata za obsługę karty debetowej w Pakietach S i M będzie o 2 zł wyższa i wyniesie 9 zł.
  • Opłata za kartę dla pełnomocnika we wszystkich pakietach (z wyjątkiem Konta Dobrze Dobranego i Konta Bankowości Prywatnej) wyniesie 7 zł. Natomiast opłata za nośnik zbliżeniowy dla pełnomocnika spadnie z 5 zł do 1 zł.

Wzrosną również opłaty za przelewy. Przelewy w walucie na rachunki BGŻ PNP Paribas w tym rachunki własne, realizowane w oddziale banku, które dotychczas były darmowe, teraz będą kosztować aż 10 zł. Natomiast z 0 zł do 6 zł zostanie podniesiona opłata za przelewy w złotówkach i walucie na rachunki w banku, w tym własne, jeśli klient nie posiada konta osobistego.

Więcej zapłacą także posiadacze rachunku oszczędnościowego Sejf. Opłata za prowadzenie tego konta wzrośnie z 4 zł do 10 zł, natomiast opłata za drugi przelew telefoniczny z rachunku Sejf – z 1,5 zł do 10 zł.

Tylko jedna z opłat ulegnie zmniejszeniu. Użytkownicy rachunku Premium nie zapłacą za sprawdzenie salda w bankomacie (dotychczas za tą usługę musieli zapłacić 1,5 zł).

Nowe rachunki w ofercie BGŻ BNP Paribas

Zmiany w tabeli opłat i prowizji czekają klientów BGŻ BNP Paribas dopiero w lipcu. Tymczasem już 22 maja bank wprowadza do oferty dwa nowe rachunki. Konto Optymalne będzie w większości darmowe. Nie zapłacisz zarówno za prowadzenie rachunku, kartę, jak i wypłaty z bankomatów własnych banku oraz urządzeń PlanetCash. Drugą nowością będzie Konto Maksymalne. Jeśli się na nie zdecydujesz, również nie zapłacisz za prowadzenie rachunku, jednak z opłaty za kartę zostaniesz zwolniony dopiero wówczas, gdy wykonasz transakcje kartą na minimum 300 zł. Wszystkie bankomaty krajowe i zagraniczne będą darmowe. Konto Optymalne oraz Konto Maksymalne zastąpią Konto Praktyczne oraz Plan Aktywny, które zostaną wycofane z oferty BGŻ BNP Paribas.