Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×

Konto Idealne przestaje być zupełnie darmowe

Fot.

Do tej pory wskazywaliśmy Idea Bank jako nieliczny przykład banku, który oferuje bezwarunkowo darmowe konto. Od 5 września wprowadził on jednak nową tabelę opłat i prowizji, a w niej zapis, że pobiera opłaty za wypłaty gotówki w bankomatach oraz za jej wpłatę we wpłatomatach. Sprawdź, jak zmieniło się Konto Idealne!

Wrześniowe zmiany dotyczą tylko klientów, którzy dopiero założą Konto Idealne. Jeśli już posiadasz ten rachunek, to nowe warunki będą obowiązywały cię dopiero od 13 listopada 2018 r. Czy darmowe konto osobiste przejdzie więc do lamusa?

Idea Bank Konto Idealne – nowe opłaty

Na szczęście zmiany, które wprowadza Idea Bank, nie będą znaczące – prowadzenie Konta Idealnego i korzystanie z karty wciąż będą bezpłatne bez konieczności spełniania żadnych warunków. Wprowadzone opłaty będą dotyczyły jedynie wypłaty gotówki z bankomatów Polsce oraz jej wpłaty we wpłatomatach. Do tej pory za te operacje bank nie pobierał prowizji i można było je wykonywać bez limitów.

Aktualnie wciąż możesz wypłacać środki z urządzeń wszystkich sieci w Polsce za 0 zł, ale tylko 5 razy w miesiącu. Za każdą następną wypłatę bank pobierze prowizję w wysokości 1 proc. kwoty wypłaty. Oznacza to, że jeśli wypłacisz 100 zł, to dodatkowo zapłacisz 1 zł prowizji.

Oczywiście pobranie gotówki w bankomatach, które mieszczą się w oddziałach Idea Banku, pozostają bezpłatne bez ograniczeń.
Druga zmiana dotyczy wpłatomatów. W poprzedniej wersji tabeli bank nie ograniczał w żaden sposób darmowych wpłat gotówki. W niektórych miastach można było nawet zamówić mobilny wpłatomat, który podjeżdżał do twojego domu czy pracy i zabierał banknoty oraz monety.

Teraz w ciągu miesiąca możesz za darmo wpłacić łączną sumę 100 tys. zł. Za nadwyżkę tej kwoty bank pobierze prowizję 0,39 proc. kwoty wypłaty. Jeśli więc w ciągu miesiąca łącznie wpłacisz np. 150 tys. zł, to koszt liczysz dopiero od 50 tys. zł, czyli łącznie zapłacisz 195 zł.

Darmowe konto bankowe – Idea Bank

Jak widzisz, zmiany nie są duże i raczej dotyczą klientów, którym fizycznie zależy na wpłatach i wypłatach gotówki. Spokojnie więc, Konto Idealne to wciąż bezpłatne konto osobiste.

Konto Idealne zwyciężyło w naszym najnowszym rankingu kont bankowych >>

Limity, po przekroczeniu których bank pobierze prowizję, są na tyle wysokie, że przy standardowym użytkowaniu rachunku, nie musisz obawiać się żadnych kosztów.
Jeśli więc zastanawiasz się, jakie konto osobiste założyć, to Konto Idealne nadal pozostaje dobrym wyborem. A gdy wolisz wcześniej porównać więcej ofert, to skorzystaj z naszej porównywarki.