Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Najlepsze konta oszczędnościowe - czerwiec 2015

Fot. acilo/iStockphoto

Po raz kolejny Direct.Money.pl opracował aktualny ranking kont oszczędnościowych. Dalej utrzymuje się tendencja do obniżania oprocentowania takich rachunków. W porównaniu ze stanem z kwietnia spadło ono średnio o 0,08 punktu procentowego. Nie jest to jednak tak dużo, jak w przypadku lokat, więc warto zapoznać się z czerwcowym rankingiem kont oszczędnościowych.

Zakładając rachunek oszczędnościowy, zyskujemy zalety lokaty: podwyższone oprocentowanie oraz rachunku bieżącego: swobodę wpłaty i wypłaty środków w dowolnym czasie. Co więcej, otwarcie i prowadzenie konta zazwyczaj jest bezpłatne.

Nowym liderem rankingu został BOŚ Bank, który oferuje konto Więcej za Mniej z oprocentowaniem 4% w skali roku. Aby jednak skorzystać z wysokiego oprocentowania, należy założyć lub posiadać EKOKonto bez Kosztów i zapewnić na nie wpływy w wysokości 1 tys. zł miesięcznie. Jeśli nie spełnimy powyższych warunków, to możemy liczyć tylko na 2,5% odsetek.

Na stałe obecny w rankingu jest Getin Bank, który tym razem gwarantuje Konto Oszczędnościowe ze stałym oprocentowaniem 4% aż do końca 2016 roku. Trzeba je jednak otworzyć do końca czerwca 2015 roku.

Na trzecim miejscu plasuje się Orange Finanse. Korzystne warunki Konta Oszczędnościowego obowiązują jednak tylko przez pierwsze 3 miesiące od założenia. Mocną stroną oferty jest jednak to, że można otworzyć aż cztery takie konta i na każdym oszczędzać na inny cel.

Kolejnym podmiotem powiązanym z telefonią komórkową jest T-Mobile Usługi Bankowe. W jego ramach możemy skorzystać z T-Mobile Konta, które jest klasycznym rachunkiem osobistym. Możemy jednak na nim zarabiać. Szczególnie opłaca się je założyć klientom T-Mobile, ponieważ oprócz tego otrzymują oni także inne bonusy (możliwości płatności smartfonem, czy nagrody przy doładowaniach).

Oprócz T-Mobile Usługi Bankowe, także cztery inne banki oferują 3% na koncie. Warto zwrócić uwagę na oprocentowania promocyjne rachunków Banku Millenium i BGŻ Optima, których termin upływa w lipcu. W pierwszym przypadku najwięcej zyskują klienci, posiadający Konto 360o i wpłacający środki do wysokości 100 tys. zł, a w drugim ci, którzy wpłacą nowe środki. W BGŻ Optima zyskujemy także dowolność lokowania naszych środków na konto, rachunek celowy, lokatę czy fundusz inwestycyjny.

Kolejna tak konkurencyjna oferta należy do nowości w Idea Banku. Na Koncie Oszczędnościowym ZOŚKA, aby korzystać z promocji, musimy spełnić pewne warunki. Wyjaśnię to więc na przykładzie. Jeżeli średnie saldo naszego konta wynosi 1 tys. zł w czerwcu, to w lipcu musimy je utrzymywać na tym samym poziomie i dodatkowo przelać 10% salda, czyli 100 zł. Na koniec lipca nasze saldo ma wynosić więc 1100 zł i w sierpniu znów musimy je utrzymać i przelać 10% z tej kwoty.

Pasjonaci nowych technologii powinni zapoznać się ze Smart Procentem w Banku Smart. Jest to konto mobilne, obsługiwane głównie na smartfonach i tabletach.

Niższe oprocentowanie od czterech wyżej wymienionych oferuje Bank BPH na Pracowitym Koncie Oszczędnościowym. Preferencyjny poziom odsetek zyskają klienci posiadający Maksymalne Konto. Mogą oni założyć tylko jedno konto oszczędnościowe na takich warunkach.

Ranking zamyka BIZ Bank, który na Rachunku Oszczędnościowym BIZ do kwoty 10 tys. zł umożliwia zarobek na poziomie 2,6%. Warto jednak zastanowić się nad ulokowaniem wyższej kwoty (do 2 milionów zł), bo wtedy można liczyć na oprocentowanie w wysokości 2,7% - 2,9%.

Najlepsze konta oszczędnościowe
miejscebankkonto oszczędnościoweoprocentowanieszczegóły
1 BOŚ Bank Konto oszczędnościowe Więcej za Mniej1,5 4,00% do 10 tys. zł, przy wpływie min. 1 000 zł na ROR, jeśli nie to 3,5%
1 Getin Bank
[załóż ROR]
Konto Oszczędnościowe1,5 4,00% do 10 tys. zł, przy wpływie min. 1 tys. zł na ROR, płatności kartą na min. 300 zł
3 Orange Finanse Konto Oszczędnościowe1,5 3,50% do 10 tys. zł, przez 3 miesiące od otwarcia, później od 0,5% do 1,0%
4 T-Mobile Usługi Bankowe
[załóż ROR]
T-Mobile Konto6 3,00% 3% do 5 tys. zł, powyżej 0%, 1,84% na koncie oszczędnościowym
4 Bank Millennium
[załóż ROR]
Konto Oszczędnościowe2,3 3,00% do 100 tys. zł, 92 dni od otwarcia, standardowo 0,8%-1,4%, promocja 11 lipca 2015
4 BGŻ Optima Konto Oszczędnościowe3 3,00% od 1 zł, promocja do 28 lipca 2015
4 Idea Bank Konto oszczędnościowe ZOŚKA1,4,5 3,00% do 100 tys. zł, oprocentowanie promocyjne, bez spełnionych warunków 1,50%
4 Bank Smart
[załóż ROR]
Smart Procent 3,00% do 50 tys. zł, powyżej 2,3%
9 Bank BPH
[załóż ROR]
Pracowite Konto Oszczędnościowe 2,75% dla posiadaczy Maksymalnego Konta i salda poniżej 50 tys. zł, standardowo 0,25%
10 BIZ Bank Rachunek oszczędnościowy BIZ 2,60% do 10 tys. zł, powyżej od 1% do 2,9%

Opracowanie: Direct.Money.pl

1) oprocentowanie promocyjne
2) dla klientów z Kontem 360o, w okresie promocji
3) dla nowych środków
4) dla nowych klientów
5) dla klientów posiadających ROR
6) nie jest to konto oszczędnościowe

Jeśli szukasz produktu, który da ci stabilne zyski, a jednocześnie nie będzie blokował twoich środków, to powinieneś zastanowić się nad wybraniem konta oszczędnościowego. Większość z nich jest prowadzona bezpłatnie, ale żeby upewnić się, że interesująca nas oferta nie jest wyjątkiem, trzeba zapoznać się z tabelą opłat i prowizji lub skontaktować się z doradcą.

 

Metodologia
Zestawienie zostało opracowane na podstawie ofert obowiązujących w dniu 09-11.06.2015 roku. Przyjęte zostało oprocentowanie rachunków dla salda na poziomie 5 tys. złotych.