Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Nowe, darmowe konto w Getin Banku

Fot.

Getin Bank wraca do korzeni bankowości i zamiast wymyślać promocje o skomplikowanych warunkach, postawił na przejrzysty rachunek. Konto Proste Zasady wpisuje się w trend upraszczania oferty i zastąpiło dotychczas proponowane Konto Getin UP. Aby mieć darmowe konto osobiste, musisz spełnić jeden warunek.

W ostatnim czasie rynek rachunków ROR przeżywa prawdziwą rewolucję. Alior Bank i Bank Zachodni WBK wprowadziły konta, które samemu można sobie skomponować, wybierając i płacąc za usługi, z których rzeczywiście będziemy korzystać. Zupełnie nowym graczem jest bank od Poczty Polskiej, czyli Envelo Bank, który też proponuje całkiem korzystne konto. Getin Bank postawił jednak na maksymalne uproszczenie swojego podstawowego produktu. Przyjrzyjmy się szczegółom.

Getin Bank – darmowe konto i karta

W Koncie Proste Zasady obowiązuje właściwie tylko jedna reguła. Raz w miesiącu wykonujesz transakcję kartą, a w zamian tego otrzymujesz bezpłatne:

  • prowadzenie konta,
  • kartę,
  • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
  • przelewy zlecane przez bankowość internetową lub mobilną.

Jeśli nie zapłacisz kartą raz w miesiącu, to prowadzenie konta kosztuje 8 zł, natomiast karta jest bezpłatna.

Nowe konto w Getin Banku - ubezpieczenia

Podstawowe usługi są za darmo, ale bank oferuje jeszcze dodatkowe usługi, które są płatne.

Możesz wykupić sobie Pakiet Ochrona Karty, który kosztuje 4 zł miesięcznie. Ubezpieczenie chroni przed skutkami kradzieży gotówki ukradzionej z bankomatu, nieuprawnionego użycia karty, kradzieży twoich rzeczy osobistych. Pakiet obejmuje także zniszczenie, utratę lub kradzież zakupów, które opłaciłeś za pomocą karty. Dodatkowo bank dokłada ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Jest to współpraca z ubezpieczycielem TU Europa.

Getin Bank oferuje także Pakiet Niezawodny, w którego skład wchodzi pomoc medyczna oraz domowe assistance (pomoc ślusarza, hydraulika, elektryka, specjalisty od urządzeń AGD i RTV, infolinia IT). Jeśli zdecydujesz się na wykupienie Pakietu, to z pomocy medycznej i domowej będziesz mógł skorzystać po siedem razy w ciągu roku. Przez pierwsze pół roku Pakiet jest bezpłatny, natomiast po tym okresie będzie kosztował 6 zł miesięcznie.

Konto Proste Zasady – opłaty

Getin Bank stawia oczywiście na samodzielną obsługę konta przez internet lub aplikację mobilną, ale warto wspomnieć, jakie opłaty pobiera za inne czynności, z których rzadziej, ale też pewnie będziesz korzystać:

  • Przelew realizowany w placówce banku kosztuje 5,99 zł, a przez telefon 2 zł.
  • Opłata za sprawdzenie salda środków w bankomacie wynosi 0,99 zł.
  • Za wypłaty gotówki z bankomatów za granicą bank pobiera prowizję 4,5 proc. kwoty wypłaty, min. 10 zł.

Darmowe konto dla młodych – Getin Bank

Warto wspomnieć, że Konto Proste Zasady występuje także w wersji dla osób w wieku od 18. do 26. roku życia. Różni się tym od wersji dla starszych, że aby nie płacić za: prowadzenie konta, kartę, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz przelewy internetowe i mobilne, nie musisz spełniać żadnych warunków. Dodatkowym bonusem jest możliwość wyboru wizerunku karty. Masz do wyboru 10 opcji w różnych stylach.

Nowe Konto Proste Zasady – warto?

Jeśli szukasz podstawowego i darmowego rachunku, to Getin Bank będzie dobrym wyborem. Warunek, który trzeba spełnić, aby uniknąć opłat, jest naprawdę bardzo łatwy. A gdy masz już konto w tym banku, to na nowy rachunek możesz je zamienić bezpłatnie. Na koniec warto dodać, że gdy otworzysz Konto Proste Zasady, to otrzymujesz także rachunek oszczędnościowy, oprocentowany 2,7 proc. w skali roku przez 4 miesiące dla nowych środków do 200 tys. zł.

Załóż Konto Proste Zasady już teraz! >>>

Podobne artykuły