Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Nowe konto w Alior Banku. Czy warto je założyć?

Fot.

Wyższa kultura. Bank nowości – takim hasłem od niedawna reklamuje się Alior Bank. Nowością jest na pewno Konto Jakże Osobiste, które docelowo ma być jedynym dostępnym rachunkiem w ofercie banku. Czy warto je założyć? Sprawdźmy!

Alior Bank wycofał już z oferty Konto Rozsądne, Konto Wyższej Jakości i Konto Rachunki w Pakiecie. Od 1 listopada nie będzie można także już założyć Konta Internetowego. W sprzedaży pozostanie Konto HAIZ, dedykowane młodym ludziom oraz Konto Elitarne dla klientów z segmentu premium.

Alior Bank poszedł śladem Banku Zachodniego WBK i znacznie uprościł swoją ofertę rachunków ROR. Czy wprowadzone zmiany będą korzystne dla klientów?

Konto Jakże Osobiste – opłaty

Konstrukcja Konta Jakże Osobistego opiera się na tym, że trzy z góry narzucone usługi masz darmowe, kolejne dwie bezpłatne usługi wybierasz samodzielnie, a za każdą następną zapłacisz 3,50 zł miesięcznie. Bezpłatne są:
1. prowadzenie konta, jeśli w miesiącu zapewnisz wpływy na konto min. 1,5 tys. zł (w innym przypadku 10 zł),
2. karta debetowa, jeżeli wykonasz nią transakcje na przynajmniej 300 zł miesięcznie (w innym przypadku 5 zł),
3. przelewy zlecane przez internet.

Możesz wybrać spośród 9 korzyści dwie, które w danym miesiącu będą obowiązywać:

szczegóły korzyścistandardowa opłata
bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce 2,5 zł za każdą wypłatę
darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą 5 zł za każdą wypłatę
wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (1,46 proc. dla salda do 20 tys. zł) WIBID 1M – 0,5 p.p., czyli 0,96 proc.
limit w koncie (do 10 tys. zł) bez odsetek na 10 dni oprocentowanie limitu wynosi 10 proc.
5 przelewów natychmiastowych bez opłat 5 zł za realizację jednego przelewu natychmiastowego
1 proc. zwrotu za transakcje telefonem (BLIK, HCE, Android Pay) maks. 20 zł miesięcznie
ubezpieczenie podróży zagranicznych
pakiet assistance, który obejmuje pomoc fachowców w razie nieprzewidzianych wydatków (ubezpieczenie domowe, samochodowe i medyczne)
dołączenie do programu Mastercard priceless specials, który umożliwia zbieranie punktów za zakupy, opłacone kartą, które można wymienić na nagrody

Zmiany korzyści możesz dokonać w oddziale lub za pomocą bankowości internetowej. Wybrana usługa będzie aktywna następnego dnia rano, z wyjątkiem dołączenia do programu Mastercard priceless specials. W tym przypadku aktywacja zajmie do 10 dni. Jeśli zrezygnujesz z danej korzyści, to będziesz musiał za nią płacić dopiero od następnego miesiąca. Co to oznacza? Załóżmy, że do tej pory korzystałeś z darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz z wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. 25 września wyłączyłeś opcję darmowych bankomatów i w zamian za to włączyłeś limit w koncie bez odsetek. Do końca września wypłaty z bankomatów będą bezpłatne, a za limit będziesz musiał zapłacić 3,50 zł. Bank nie pobierze za skorzystanie z niego odsetek. Od pierwszego października wypłaty gotówki będą płatne, a limit darmowy.

Konto Jakże Osobiste – warto?

Alior Bank skłania się ku bardzo ciekawemu trendowi, który umożliwia dopasowanie Konta Jakże Osobistego do własnych potrzeb. Jeśli będzie to nasze podstawowe konto i planujemy aktywnie korzystać z usług banku (zapewniać wpływ i płacić kartą), to będzie ono darmowe. Do tego warto dołożyć jeszcze bezpłatne wypłaty z bankomatów i zwrot części transakcji, a nawet na nim zarobisz. Dużym atutem tego rachunku jest możliwość elastycznej zmiany korzyści. Jeżeli w danym miesiącu wyjeżdżasz na wakacje, to warto włączyć sobie ubezpieczenie podróżne. Jeśli z kolei planujesz szaleć na wyprzedażach, to warto dołączyć do programu Mastercard priceless specials. A gdy usługi te nie będą ci już potrzebne, to w łatwy sposób możesz je wyłączyć w bankowości internetowej i za nie nie płacić.

Załóż Konto Jakże Osobiste!