Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Nowe konto w BZ WBK - znamy szczegóły!

Fot.

Bank Zachodni WBK zapowiedział duże zmiany w swojej ofercie kont osobistych. Zamiast proponowanych dotychczas rachunków, będzie oferowany tylko jeden – Konto Jakie Chcę. Ma się wyróżniać tym, że usługi z nim związane będzie można dostosować do własnych potrzeb. To pierwszy taki produkt na rynku. Ile kosztuje takie konto? Czy warto je założyć? Odsłaniamy kulisy rewolucji.

W zeszłym tygodniu pisałam o planowanych zmianach w Banku Zachodnim WBK. Wówczas bank nie udostępniał jeszcze szczegółów, ani tym bardziej nowej tabeli opłat i prowizji. W tym tygodniu ruszyła już akcja informowania klientów o zmianach, które ich czekają. Rzeczywiście bank wraz z nowymi tabelami wysłał koncert chopinowski, który także znajduje się na płycie. Jednak o wiele ważniejszym elementem jest nowy cennik usług. Najbardziej interesujące były szczegóły nowego konta. Ile będzie kosztować rachunek ROR, który w przyszłości ma być jedynym w ofercie banku?

Konto Jakie Chcę - opłaty za konto i kartę

Głównym celem zmiany, która deklaruje bank, jest uproszczenie oferty. Podstawowy rachunek ma pozostać tylko jeden, za to z możliwością dostosowania go do własnych potrzeb czy finansowych przyzwyczajeń. Są dwa warianty- dla osób do 26. roku życia oraz starszych. W przypadku niektórych pozycji, różni się wysokość opłat. Jednak ogólnie swoje konto musimy zbudować sobie sami. Co mamy do wyboru?

Konto Jakie Chcę jest bezwarunkowo bezpłatne, zarówno jego otwarcie jak i prowadzenie. Natomiast opłata za kartę jest uzależniona od tego, jak jej używamy:

  • 3 zł – niezależnie od wykonywanych transakcji,
  • 0 zł, gdy zapłacimy kartą min. 5 razy na dowolną kwotę (w innym przypadku 5 zł),
  • 0 zł, gdy wykonamy transakcję na łączną sumę przynajmniej 500 zł (w innym przypadku 5 zł).

Najkorzystniejszym wariantem wydaje się ten drugi, bo wystarczy, że 5 razy zapłacimy za drobne zakupy i unikamy opłaty za kartę.

Nowe konto w BZ WBK – wpłaty i wypłaty gotówkowe

Klienci w wieku do 26 lat mogą bez prowizji wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce. Starszym klientom bank oferuje darmowe wypłaty tylko z urządzeń własnych banku, a za pobranie gotówki z innych trzeba zapłacić prowizję 5 zł. Jeśli często płacisz banknotami i monetami, to możesz wykupić sobie pakiet darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów. Taki abonament kosztuje 7 zł miesięcznie.

Warto wiedzieć, że wszyscy posiadacze Konta Jakie Chcę mogą bezpłatnie korzystać z bankomatów, jeśli dokonają wypłaty za pomocą BLIK-a. Bank udostępnił także usługę cashback, czyli wypłat gotówki przy okazji zakupów w sklepie. Osoby do 26. roku życia, mogą robić to za darmo, a starsze za 1,50 zł za każdą wypłatę.

A co z bankomatami za granicą? Młodsi mogą z nich korzystać, płacąc 5 zł za każdą operację, a starsi 10 zł. Bank proponuje jednak ciekawe rozwiązanie np. na urlop za granicą. Możesz aktywować 10 dni darmowych wypłat z bankomatów za granicą za 15 zł. Jest to dużo bardziej korzystne niż płacenie prowizji wraz za każdą operacją.

Z wpłatomatów wszyscy mogą korzystać za darmo. A za wpłaty i wypłaty gotówkowe w oddziale banku młodsi zapłacą 5 zł, a starsi 10 zł.

Brak opłat za SMS kody w BZ WBK

Ważną zmianą na plus jest to, że bank zdecydował się znieść opłatę za kody autoryzacyjne do przelewów. Teraz przelewy internetowe będą już za darmo.

Zwrot za rachunki

Bank zdecydował się zaczerpnąć trochę z promocji na Koncie 1|2|3, związanej ze zwrotem za rachunki. Teraz dostaniesz 1 proc. zwrotu za rachunki za: prąd, gaz, telewizję, internet i telefon opłacane z Konta Jakie Chcę. Warunkiem jest okazanie ich w placówce banku.

Oferta specjalna Konta Systematycznego

Znamy również szczegóły dotyczące oprocentowania nowego konta oszczędnościowego w BZ WBK. Jest to Konto Systematyczne, którego standardowa stawka odsetek wynosi 0,4 proc. Jednak posiadacze Konta Jakie Chcę są objęci specjalną ofertą. Oprocentowanie dla nich wynosi 1,5 proc. do salda 20 tys. zł pod warunkiem, że w poprzednim miesiącu na Konto Systematyczne wpłynęło min. 20 zł.

Na koniec najważniejsze. Czy warto założyć Konto Jakie Chcę? Uważam, że nowe konto jest lepsze od tych, które oferował wcześniej bank, o ile tylko wszystkie operacje będziemy zlecać przez internet lub korzystać z BLIK-a. Rachunek jest godny polecenia ze względu na bezwarunkowo darmowe prowadzenie konta oraz łatwy do spełnienia warunek, by uniknąć opłaty za kartę. Podoba mi się również możliwość wykupienia czasowych pakietów na bezpłatne wypłaty z bankomatu. Chętnie bym z nich skorzystała, np. jadąc na urlop. Nie satysfakcjonuje mnie za to wysokość zwrotu za rachunki i oprocentowanie konta oszczędnościowego- w innych bankach można znaleźć lepsze oferty. Jednak, jako podstawowy ROR Konto Jakie Chcę powinno się sprawdzać całkiem dobrze.

Podobne artykuły