Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Obniżka opłat w mBanku?

Fot.

21 lipca mBank wprowadził nową tabelę opłat i prowizji. Zmiany obowiązują na razie tylko nowych klientów banku. Osoby, które już mają konto w mBanku mogą spodziewać się zmiany opłat dopiero od 21 września. Co istotne, bank obniżył opłaty za realizację kilku operacji.

Zmiany mają charakter raczej kosmetyczny i służą temu, aby uporządkować pozycje w cenniku. Na pierwszy rzut oka tabela wydaje się dużo bardziej przejrzysta.

Przelewy

Największe zmiany zaszły w zakresie przelewów, które realizuje bank:

Opłata za przelewy:Przed zmianą:Po zmianie:
Wewnętrzne zlecane u konsultanta na infolinii 2 zł

 

 

2 zł

Zewnętrzne zlecane u konsultanta na infolinii 4 zł
Wewnętrzne zlecane w placówce 5 zł
Zewnętrzne zlecane w placówce 8 zł
Do ZUS zlecane u konsultanta na infolinii 5 zł
Do ZUS zlecane w placówce 10 zł

Źródło: direct.money.pl na podstawie tabeli opłat i prowizji mBanku

Opłata została ujednolicona, dzięki czemu nie będziesz musiał zastanawiać się, jaki koszt za przelew w oddziale banku lub przez telefon będziesz musiał ponieść. Przelewy, które zlecasz sam przez internet pozostają bezpłatne.

Bank obniżył także koszt przelewu błyskawicznego SORBNET. Wcześniej, gdy zlecałeś go w placówce, to musiałeś zapłacić 39zł, a gdy przez telefon to 37 zł. Teraz niezależnie od kanału, opłata wynosi 35 zł.

Dotychczas za przelew w walucie obcej SWIFT trzeba było zapłacić prowizję 0,35 proc. przelewanej kwoty min. 20 zł, maks. 200 zł. Od 21 lipca minimalna prowizja, którą może pobrać bank wzrosła do 25 zł.

Zmiana kodu PIN

Jeśli dbasz o to, by twoje pieniądze były bezpieczne i często zmieniasz PIN do swojej karty, to musisz wiedzieć, że mBank przestał pobierać za to opłatę w wysokości 2 zł. Teraz możesz robić to za darmo.

Jest jedna podwyżka

W nowej tabeli opłat i prowizji mBank nieznacznie podniósł cenę jednej usługi. Do tej pory wypłata gotówki w oddziale banku w kraju wynosiła 9,50 zł, a za granicą 10 zł. Teraz, niezależnie od tego w jakim oddziale wybierzesz gotówkę, zapłacisz za to 10 zł.
Jak widać, obniżki te mają dla ciebie znaczenie, jeżeli wolisz tradycyjny kontakt z bankiem - przez telefon lub w placówce, zamiast poprzez bankowość internetową. Zmianą na plus jest ujednolicenie opłat, dzięki czemu możesz łatwiej zapamiętać, jaką prowizję pobierze bank.

Podobne artykuły