Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Pakiet kompleksowy dla przedsiębiorców

Fot. lisegagne/iStockphoto

Idea Bank staje naprzeciw wyzwaniom współczesnego biznesu. Ty zyskasz darmowe biuro do pracy i spotkań z klientami oraz 900 złotych premii rocznie, a twoja firma system umożliwiający zarządzanie finansami twojej firmy i mobilny wpłatomat. Wystarczy tylko założyć konto.

Konto Firma to Ja w Idea Banku zaspokaja cały wachlarz potrzeb przedsiębiorcy. Oprócz korzystnych parametrów samego konta, możemy liczyć na szereg usług dodatkowych, które znacznie ułatwią nam prowadzenie biznesu. Co więcej, co miesiąc na nasze konto może wpływać dodatkowe 75 złotych.

Prawie darmowe konto

Najważniejsza przy wyborze konta firmowego jest jego specyfikacja. W przypadku konta Firma to Ja wszystkie podstawowe usługi mamy darmowe: otwarcie i prowadzenie konta, wydanie karty, polecenia zapłaty, wszystkie bankomaty w Polsce. Za inne także nie będziemy musieli płacić, jeśli będziemy je wykonywać samodzielnie przez internet. Dotyczy to standardowych przelewów internetowych (także do ZUS-u i Urzędu Skarbowego), standardowych przelewów europejskich i zleceń stałych. Jeśli zdecydujemy się wykonać te operacje telefonicznie lub w oddziale, będziemy musieli zapłacić 4,99 złotych. Bezpłatnie możemy wykonać także dwa przelewy natychmiastowe, każdy kolejny kosztuje 3,50 złotych.

R E K L A M A

Karta także będzie za darmo, jeśli wydamy nią bezgotówkowo min. 400 złotych miesięcznie, co w firmowych realiach nie jest wygórowaną kwotą. Jeśli jednak tego nie zrobimy, to opłata wyniesie 4,99 złotych.

Jedynym kosztem, który może nas zaskoczyć jest prowizja od wypłat z bankomatów za granicą. Wynosi ona 2 proc. od każdej transakcji, nie mniej niż 10 złotych. W standardowych przypadkach, zagraniczne wypłaty z konta firmowego nie są nam potrzebne. Jeśli jednak prowadzimy interesy z partnerami zza granicy, często wyjeżdżamy poza Polskę i potrzebujemy wypłacać pieniądze z tamtejszych bankomatów, warto założyć także konto walutowe.

Komfortowe prowadzenie biznesu

W kolejnym etapie przeanalizujmy to, co Idea Bank daje nam w pakiecie z kontem. Freelancerów albo właścicieli małych firm zainteresuje pewnie Idea Hub. Jest to połączenie biura coworkingowego, placówki bankowej i kawiarni. Tam, w designerskim wnętrzu i w otoczeniu innych przedsiębiorców, z kubkiem kawy, korzystając z darmowego wi-fi i urządzeń biurowych, możemy popracować, nie ponosząc dodatkowych kosztów. Jest także możliwość wynajęcia salki konferencyjnej, gdzie możemy zorganizować szkolenie czy spotkanie z klientem. A to wszystko również za darmo. Niestety takie biura są, na razie, tylko trzy w Polsce: dwa w Warszawie i jedno w Krakowie.

Dla większości przedsiębiorców przydatnym bonusem będzie Idea Cloud. Jest to system pomagający zarządzać firmowymi finansami. Obejmuje on darmowy program do fakturowania, wirtualny sejf, gdzie można bezpiecznie przechowywać zeskanowane dokumenty i korzystać z nich on-line w każdym miejscu z dostępem do internetu. Co więcej, dzięki Idea Cloud mamy szybki dostęp do produktów finansowych, na przykład kredytów.

Sprzętem, który powinien posiadać każdy sklep lub punkt usługowy jest terminal, umożliwiający płatności kartą. Chodzi o to, aby nie tracić klientów tylko ze względu na to, że nie mają przy sobie gotówki. Odchodzi także problem, który pojawia się, kiedy klient płaci wysoko nominałowym banknotem, a my nie mamy drobnych, aby mu wydać. Wiadomo jednak, że kupno i obsługa terminalu to są dodatkowe koszty. Idea Bank w pakiecie z kontem Firma to Ja wynegocjował preferencyjne warunki dla swoich klientów. Dzięki temu możemy liczyć na niższe koszty obsługi terminala.

Jeśli jednak, w większości nasi klienci płacą gotówką, pojawia się problem transportu utargu do banku. Operacja ta bywa szczególnie niebezpieczna z dużą sumą pieniędzy i późną porą. W tym aspekcie Idea Bank także proponuje wygodne rozwiązanie. Wystarczy jeden telefon albo kilka kliknięć w aplikacji, aby umówić się z kierowcą mobilnego wpłatomatu. Zamawiamy transport gotówki na konkretną godzinę i w dane miejsce i nie martwimy się o jej bezpieczeństwo. O przyjeździe wpłatomatu zostaniemy poinformowani telefonicznie lub za pośrednictwem aplikacji i mamy 15 minut, aby dokonać wpłaty. Jeśli się nie zjawimy lub użyjemy innej karty niż karta do konta Firma to Ja, to będziemy musieli zapłacić 50 złotych kary.

Gwóźdź programu

Jak mogliśmy się przekonać, oferta konta Firma to Ja jest naprawdę korzystna, szczególnie dla właścicieli małych przedsiębiorstw. Oprócz właściwie darmowego konta i dodatkowych bonusów, możemy otrzymać także 75 złotych miesięcznie za czynności powiązane z prowadzeniem firmy. Wystarczy złożyć wniosek i zawrzeć umowę o konto i bankowość elektroniczną. Premia wypłacana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego, a nagradzane są następujące czynności:

 

Opracowanie: Direct.Money.pl na podstawie danych banku


Pamiętajmy, że miesięczny limit wypłat to 75 złotych, a operacje będą premiowane zgodnie z powyższą kolejnością. Jeśli więc utrzymujemy wysokie saldo i często wpłacamy duże kwoty we wpłatomacie, to przelew do ZUS lub US i opłacenie faktury nie będą premiowane, nawet jeśli je wykonamy. Nagrody będą wypłacane przez rok od założenia konta, maksymalnie więc możemy zyskać 900 złotych.

Jeśli więc, planujesz zarządzać swoją firmą kompleksowo, wniosek o konto firmowe możesz złożyć tutaj.


Podobne artykuły