Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Podwyżki w Raiffeisen Polbank

Fot.

Od dziś Raiffeisen Polbank wprowadza zmiany w swojej tabeli opłat i prowizji. Podwyżki dotyczą Wymarzonego Konta Osobistego. Do tej pory bank oferował je z gwarancją niezmienności opłat, jednak to uległo zmianie. Jeśli masz już ten rachunek, to rzeczywiście nic się nie zmieni. Jednak jeśli chcesz je dopiero założyć, to obowiązuje cię nowa tabela. Sprawdźmy, najważniejsze zmiany.

Fala podwyżek nie ominęła także Raiffeisen Polbanku. Nie mógł jednak podwyższyć opłat posiadaczom Wymarzonego Konta Osobistego, ponieważ mają oni zagwarantowane ich niezmienność. Bank jednak dotknął podwyżkami osoby, które od dzisiaj, czyli 20 marca 2017 roku będą wnioskować o konto.

Opłaty za kartę

Do tej pory właściciele Wymarzonego Konta Osobistego mogli korzystać tylko z karty Mastercard. Płacili za nią 3 zł, bez możliwości zwolnienia z tej opłaty. Teraz koszt korzystania z karty Mastercard rośnie do 6 zł, ale za to można bezpłatnie nią wypłacać ze wszystkich bankomatów w Polsce. Teraz możesz wybrać kartę Visa, która będzie darmowa, gdy zapłacisz nią raz w miesiącu. Jednak bezpłatnie możesz nią wypłacać gotówkę tylko z urządzeń Euronetu.

Od maja wpłaty gotówki w sieci Euronet

Od początku maja bank wprowadzi możliwość wpłat gotówki w bankomatach i wpłatomatach sieci Euronet, które nie są zlokalizowane w placówkach Raiffeisen Polbanku. Do tej pory tylko w takich można było wpłacić gotówkę. Do 31 grudnia 2017 roku pierwsza wpłata w miesiącu będzie za darmo, a każda kolejna kosztuje 0,5 proc. wpłaconej kwoty. Od 1 stycznia 2018 roku za każdą wpłatę będzie naliczana taka prowizja.

Niższe oprocentowanie

Na Wymarzonym Koncie Osobistym środki są oprocentowane. Bank obniżył stawkę i dla nowych klientów oprocentowanie jest gwarantowane do 31 grudnia 2017 roku i będzie wynosiło:

  • 0,225% do kwoty 10 tys. zł, (stopa referencyjna NBP x 0,15),
  • 0,525% dla salda powyżej tej sumy (stopa referencyjna NBP x 0,35).

Warto wiedzieć, że od 1 stycznia 2018 roku oprocentowanie ulegnie zmianie, bo mnożnik będzie wynosił 0.

Co jest gwarantowane na zawsze?

Bank nie rezygnuje z proponowania klientom gwarancji niezmienności opłat. O dzisiaj zostało to zmodyfikowane i teraz bank gwarantuje:

  • 0 zł za prowadzenie konta
  • 0 zł za realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów Euronet, gdy płacisz kartą Visa
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju, gdy płacisz kartą Mastercard,
  • 0 zł za wpłaty gotówki w kasie i w oddziale banku oraz we wszystkich wpłatomatach, zlokalizowanych w placówkach banku.

Podobne artykuły