Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Rewolucyjne zmiany w ofercie BZ WBK

Fot.

Mniej więcej rok temu klienci na Banku Zachodni WBK nie zostawili suchej nitki. Pewnie pamiętasz, że w tym czasie bank podniósł opłaty za podstawowe czynności, a na domiar złego wysłał klientom nowe obszerne cenniki, nie zaznaczając zmian. Teraz diametralnie zmienia sposób działania. Tym razem ma szansę, aby z powrotem przekonać do siebie utraconych klientów i zachęcić nowych.

Jedno Konto Jakie Chcę

Aktualnie Bank Zachodni WBK ma w swojej ofercie cztery konta osobiste: Konto 1|2|3, Konto Godne Polecenia, Konto <20 oraz Aktywni 50+. 21 sierpnia wprowadzi na rynek jeden ROR: Konto Jakie Chcę. Ma wyróżniać się zaawansowanymi możliwościami personalizacji usług. Będzie oferowane w dwóch wariantach: dla osób do 26. roku życia oraz powyżej. Nie znamy jeszcze szczegółów, dotyczących opłat, ale bank deklaruje, że nie planuje żadnych podwyżek.

W listopadzie dotychczas obecne konta znikną z portfolio banku i będzie można założyć tylko Konto Jakie Chcę. Dotychczasowi klienci będą mogli zmienić typ rachunku bezpłatnie. Zachowają także swój stary numer konta i wszelkie ustawienia. 1 listopada wchodzi także w życie nowa tabela opłat i prowizji.

Jedynymi rachunkami, których zmiany nie dotyczą jest Konto VIP i Konto24 walutowe. Oba pozostaną w sprzedaży na dotychczasowych warunkach.

Brak opłaty za kody SMS

W zeszłym roku „kością niezgody” była opłata za autoryzację transakcji internetowych za pomocą kodu SMS. Inne banki jej nie pobierały, więc wielu klientów właśnie z tego powodu zdecydowało się rozstać z BZ WBK. Darmowych było tylko 5 kodów w miesiącu, a za każdy kolejny trzeba było zapłacić 20 groszy. Od kilku miesięcy można skorzystać z promocji, która pozwala uniknąć tej opłaty. Jednak bank planuje całkowicie ją znieść.

Koncert chopinowski od banku?

A jak dowiemy się o zmianach? Każdy klient banku dostanie list informacyjny oraz wszystkie nowe tabele opłat i prowizji i regulaminy na płycie CD. Fani muzyki klasycznej pewnie się ucieszą, ponieważ jako bonus do płyty bank dołoży koncert fortepianowy Fryderyka Chopina.

Kolejne nowości w BZ WBK

Bank już od jakiegoś czasu walczy o to, aby być postrzeganym jako bardziej innowacyjny. Dlatego będą tworzone oddziały bezgotówkowe, czyli takie, w których nie będzie można wpłacić i wypłacić gotówki.

Jeśli zgubisz swoją kartę płatniczą, to będziesz mógł łatwo i szybko ją zastrzec w bankowości internetowej lub mobilnej. W tych samych miejscach będziesz mógł zarządzać limitami płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Nowością jest także możliwość zbliżeniowych wpłat i wypłat gotówki w wybranych bankomatach i wpłatomatach sieci BZ WBK. Dzięki temu nie musisz wypuszczać karty z ręki i jest mniejsze ryzyko, że w wyniku awarii urządzenie ją wciągnie.

Bank wprowadzi do swojej oferty także nowe konto oszczędnościowe - Konto Systematyczne. 31 sierpnia zmieni się oprocentowanie wszystkich warunków, a 1 listopada ulegną zmianie opłaty za transakcje, dokonywane z kont oszczędnościowych.

Trudno wyrokować, czy wprowadzone zmiany będą korzystne. Bank idzie w dobrą stronę, upraszczając swoją ofertę, ale czy będzie się opłacało z niej skorzystać, dowiemy się wkrótce. Wtedy, gdy BZ WBK udostępni nową tabelę opłat i prowizji.

Podobne artykuły