Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

T-Mobile Usługi Bankowe: duże zmiany w moneybacku

Fot.

Do tej pory T-Mobile Usługi Bankowe posiadał w swojej ofercie najwięcej zwrotów za płatności kartą. Niestety, to już przeszłość. Od maja bank wprowadza spore ograniczenia. Co dokładnie się zmieni?

Obniżka moneybacku (sprawdź, co to jest moneyback) w T-Mobile Usługi Bankowe stała się faktem. Bank wysłał już do swoich klientów informację w tej sprawie. Zmiany wchodzą w życie 1 maja 2017 roku. Nie zmieni się wysokość zwrotu, tylko warunki jego uzyskania. Na koncie Freemium wciąż można zyskać 15 zł miesięcznie (180 zł rocznie), a na Premium 25 zł miesięcznie (300 zł rocznie).

Moneyback tylko dla klientów posiadających produkt kredytowy

Żeby dalej korzystać ze zwrotów, będziesz musiał posiadać produkt kredytowy (aktywną kartę kredytową, czyli taką, którą wykonujesz min. jedną płatność miesięcznie, kredyt, pożyczkę lub limit w koncie). Co wybrać, jeśli wciąż zależy ci na korzystaniu ze zwrotów? Najlepiej wybrać kartę kredytową. Jest darmowa, jeśli wykonasz nią min. 4 transakcje miesięcznie i możesz korzystać z 58 dni okresu bezodsetkowego. Oprócz tego, gdy znajomy założy kartę z twojego polecenia, to oboje otrzymujecie po 100 zł.

Jeżeli nie chcesz korzystać z żadnego produktu kredytowego, to oczywiście wciąż możesz posiadać konto osobiste, ale zwroty za płatności kartą nie będą cię dotyczyć.

Ostatni zwrot w maju

Jeśli do tej pory korzystałeś z konta w T-Mobile Usługi Bankowe tylko po to, aby oszczędzać na zakupach, to musisz wiedzieć, że ostatni zwrot dostaniesz w maju za transakcje wykonane w kwietniu.

Tylko jedno konto

Do tej pory mogłeś mieć dwa konta i zyskać dwa razy. Tutaj bank także wprowadził ograniczenie i z moneybackiem możesz mieć już tylko jedno konto. Na drugim rachunku zwrotu nie będzie, nawet gdy posiadasz produkt kredytowy.

BLIK zaliczany do płatności

Jest jedna pozytywna zmiana. Do tej pory T-Mobile Usługi Bankowe przy naliczaniu zwrotu nie brał pod uwagę płatności realizowanych BLIK-iem (zobacz, co to jest BLIK), teraz się to zmieni.

Dlaczego banki wycofują się z moneybacku?

Jeszcze niedawno zwroty za określone transakcje to był naprawdę popularny i korzystny sposób przyciągania klientów. Jednak rząd obniżył wysokość dozwolonej opłaty (interchange), którą banki mogą pobierać od punktów, (sklepów, salonów usługowych, restauracji, hoteli itp.) umożliwiających płatności kartą. Nie chcą więc już tak chętnie dzielić się swoimi zyskami z klientami.

Który bank oferuje konta z premią?

Skoro oferta T-Mobile przestała być atrakcyjna, sprawdźmy, gdzie szukać konta z moneyback: