Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Wystartowało nowe konto osobiste w Eurobanku. Czy lepsze?

Fot.

Bezwarunkowo darmowe konto osobiste i do maksymalnie 720 zł zwrotu rocznie za transakcje kartą? Tyle właśnie zyskasz, otwierając nowe Konto w pełni, które kilka dni temu wprowadził do swojej oferty eurobank. Prześwietliłam tabelę opłat i prowizji, przeanalizowałam bonusy i wiem, czy warto je założyć.

Do 8 sierpnia banki miały wprowadzić podstawowy rachunek płatniczy. To darmowe konto osobiste, które każdy bank musi oferować osobom, jeśli aktualnie żadnego nie posiadają.

Odkryj korzyści konta "W pełni"

Eurobank poszedł o krok dalej i mimo że ustawa wcale tego nie wymaga, to maksymalnie uprościł swoją ofertę rachunków. Nie można już założyć konta active, na co dzień ani prestige. Za to możesz otworzyć nowe konto osobiste „W pełni”.

Eurobank – konto osobiste „W pełni”

Konto „W pełni” jest najbardziej podobne do oferowanego do 4 sierpnia konta active. Jednak eurobank wprowadził kilka zmian na plus. Od teraz prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe.

Masz także do wyboru dwie karty:

Karta
Visa ElectronMastercard Debit Prestige
Opłata 0 zł lub 4,90 zł 8 zł
Warunki zwolnienia 0 zł, jeśli zapłacisz kartą na łączną kwotę min. 400 zł miesięcznie Nie ma możliwości zwolnienia z opłaty
Opłaty za wypłaty z bankomatów w Polsce 0 zł, jeśli wypłacasz pow. 100 zł jednorazowo (poniżej tej kwoty prowizja wyniesie 1,90 zł); wypłaty z bankomatów eurobanku są zawsze bezpłatne 0 zł (niezależnie od wypłacanej kwoty)
Opłaty za wypłaty z bankomatów za granicą 8 zł za wypłatę 4 zł za wypłatę

Źródło: Opracowanie direct.money.pl na podstawie danych banku

Karta wielowalutowa - eurobank

W eurobanku możesz także przy swojej karcie skorzystać z opcji multiwalutowej, czyli otwierasz jedno lub kilka kont walutowych (np. w euro czy dolarach) i podłączasz do nich jedną kartę. Kiedy płacisz nią za granicą, to bank sam rozpoznaje walutę transakcji i ściąga należność z odpowiedniego konta. Dzięki temu unikasz kosztów przewalutowania.

Jeśli wybierzesz kartę Visa Electron, to opcja multiwalutowa kosztuje 1,90 zł miesięcznie, a jeżeli Mastercard Debit Presige, to jest ona darmowa.

W przypadku obu kart bezpłatne pozostają wypłaty cashback.

Cashback
To możliwość wypłaty pieniędzy z konta przy okazji zakupów w sklepie (np. robisz zakupy za 100 zł i chcesz otrzymać jeszcze 50 zł gotówki – kasjerka wręcza ci banknot i z konta jest pobierane 150 zł).
Konto „W pełni” – opłaty

A co z innymi opłatami na rachunku w eurobanku? Najważniejsze usługi są darmowe:

 • przelewy wewnętrznie (zlecane przez internet, aplikację mobilną, telefon i w oddziale),
 • przelewy zewnętrzne (zlecane przez internet i aplikację mobilną),
 • wpłaty i wypłaty gotówki w placówce banku,
 • wpłaty gotówkowe we wpłatomacie,
 • 1 przelew zewnętrzny zlecany w placówce banku,
 • wydanie karty do konta,
 • zlecenia stałe, które ustanowisz w bankowości internetowej.

A zapłacisz za:

 • drugi i kolejny przelew do innego banku, który zlecisz w placówce (7 zł),
 • ustanowienie zlecenia stałego w oddziale (2 zł),
 • przelew ekspresowy w kwocie do 3 tys. zł (3 zł),
 • przelew walutowy SEPA (5 zł),
 • przelew walutowy SWIFT (0,25 proc. kwoty transakcji, min. 30 zł, maks. 200 zł).

Darmowy limit w koncie

Kolejną nowością jest prostsza procedura uzyskania limitu w koncie. Zobacz, kiedy warto z niego skorzystać. Od teraz, kiedy tylko założysz konto osobiste, będziesz mógł od razu zawnioskować o jego przyznanie. Maksymalna kwota, z której możesz skorzystać to 600 zł, ale pamiętaj, że ostateczna wysokość limitu będzie zależała od twojej zdolności kredytowej.

Wzbogacony money back

Do tej pory eurobank zwracał 5 proc. transakcji za wszystkie wydatki opłacone kartą na rozrywkę, podróże, sport i rekreację. Teraz program zmienił nazwę z „Rodzina i Przyjaciele” na „Codziennie zyskuję”. Zostały dodane nowe kategorie, związane z urodą. Będą z tego zadowolone pewnie głównie panie, bo bank zwróci część kosztów za wizytę u fryzjera, kosmetyczki czy masażysty. Poniżej spisałam wszystkie punkty, które są objęte promocją. Zwrot uzyskasz, jeśli zapłacisz w:

 • liniach lotniczych,
 • kolejach, promach, liniach autobusowych (z wyłączeniem lokalnych i podmiejskich),
 • wypożyczalniach samochodów,
 • hotelach, motelach, ośrodkach wypoczynkowych,
 • restauracjach, barach, dyskotekach, barach szybkiej obsługi (fast – foody), kawiarniach, klubach muzycznych,
 • kinach, teatrach, operach, filharmoniach, muzeach,
 • basenach, parkach wodnych, parkach rozrywki, cyrkach, akwariach, delfinariach i innych atrakcjach turystycznych,
 • SPA, salonach masażu,
 • klubach bilardowych, kręgielniach,
 • salonach kosmetycznych i fryzjerskich,
 • obiektach sportowych, klubach sportowych, fitness, obozach sportowych i rekreacyjnych, campingach, stokach narciarskich, czarterach jachtów, studiach i szkołach tańca, na polach golfowych.

Wciąż można uzyskać maksymalnie 60 zł miesięcznie, czyli 720 zł rocznie. Musisz jednak pamiętać o warunku, który trzeba spełnić. Aby załapać się na zwrot, zapewnij wpływ dochodu od pracodawcy min. 500 zł albo po prostu przelew z innego banku. Tutaj granica jest wyższa, bo wynosi min. 1 500 zł miesięcznie.

Program będzie dostępny od 1 września 2018 r. i będą mogły skorzystać z niego także osoby, które aktualnie posiadają konto active lub prestige.

Przetestuj wygodne porównanie kont bankowych

729 zł zysku na lokacie

Zwróć uwagę także na nową ofertę oszczędnościową. Łącząc wszystkie dedykowane nowym klientom lokaty, możesz ulokować w sumie 120 tys. zł na 3 proc. w skali roku na 3 miesiące. Jak to zrobić?

Bank oferuje trzy lokaty z oprocentowaniem 3 proc. na kwartał:

 • „Lokata na dobry początek”, gdzie możesz wrzucić maks. 100 tys. zł. Promocyjne oprocentowanie będzie cię obowiązywało, jeśli w trakcie trwania lokaty na twoje konto min. raz wpłynie wynagrodzenie min. 500 zł albo przelew z innego banku min. 1 500 zł oraz przynajmniej 9 razy zapłacisz kartą. Jeśli nie spełnisz tych dwóch warunków, to oprocentowanie spada do 2,5 proc.
 • „Lokata na start mobilna” jest skierowana do osób, które do tej pory nie miały aplikacji mobilnej eurobanku, ale ściągną ją na swój telefon i lokatę założą w ciągu 30 dni od daty aplikacji. Nie ma żadnych warunków aktywności, ale niestety można ulokować znacznie mniej, bo tylko 10 tys. zł.
 • „Lokata na start internetowa” działa na podobnej zasadzie, ale jest dostępna 30 dni od aktywacji bankowości internetowej. Na niej również możesz ulokować maks. 10 tys. zł.

Jeśli na wszystkie trzy lokaty wpłacisz maksymalne dostępne kwoty, to przez 3 miesiące (odejmując podatek Belki) zarobisz łącznie 729 zł.

Czy mogę polecić konto „w pełni”? Uważam, że jest ono lepsze niż poprzednio oferowane konto active albo prestige. Choćby dlatego, że nie trzeba spełniać warunku aktywności, by uniknąć opłaty za rachunek. Podoba mi się także nowa oferta oszczędnościowa i to, że mogę dostawać zwrot za transakcje także u fryzjera czy kosmetyczki. Jeśli i tobie konto się spodobało, to możesz od razu je założyć - bez wychodzenia z domu i dodatkowych kosztów.Podobne artykuły