Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×

Kredyt bez zaświadczeń - pieniądze bez zbędnych formalności

Fot.

W większości przypadków kredyt gotówkowy możemy dostać bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o zatrudnieniu. Bank poprosi nas jednak o dostarczenie wyciągów z konta bankowego potwierdzających wysokość zadeklarowanych dochodów. O taki kredyt możemy zawnioskować nawet przez internet. To zdecydowanie skraca czas oczekiwania na wypłatę środków, jednak kwota kredytu może być niższa, a koszt wyższy niż w przypadku oferty w oddziale.

Kiedy zależy nam na czasie, nie rozważamy oferty, z którą wiąże się konieczność przedstawienia sporej liczby dokumentów. Jeśli cenimy sobie oszczędność czasu i minimum formalności są banki, które wyjdą na przeciw naszym oczekiwaniom.

Zazwyczaj taka oferta jest przygotowana przez bank, do którego wpływa nasze wynagrodzenie, więc najlepiej od niego zacząć swoje poszukiwania. Wniosek możemy złożyć nawet przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to najkrótsza droga, ponieważ wszystko robimy on-line:

  • składamy wniosek po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej
  • decyzja wydawana jest w kilka minut
  • jeśli posiadamy wymaganą zdolność kredytową i spodobała nam się oferta, to możemy zawrzeć umowę w swoim systemie transakcyjnym.

 

Często zdarza się, że bank sam szykuje dla nas propozycję kredytu którego wysokość uzależniona jest od przeciętnych wpływów na rachunek. Musimy liczyć się z tym, że jeśli w przeszłości mieliśmy problemy ze spłacaniem kredytów lub pojawiły się inne nieprawidłowości, bank może odmówić nam udzielenia takiego kredytu. Jednak skorzystanie z wygenerowanej oferty znacznie skraca czas oczekiwania na decyzję.


Pojawiły się również bardziej nietypowe rozwiązania, a wśród nich możliwość wzięcia kredytu za pomocą bankomatu. Mogli z niej skorzystać klienci m.in: Banku Zachodniego WBK, mBanku czy Banku Millennium.

Kredyt na oświadczenie

Kredyt bez zaświadczeń jest przyznawany zazwyczaj na niższą kwotę i krótszy okres niż ten na standardowych zasadach. W wielu bankach możemy wypełnić oświadczenie, na którym zadeklarujemy swoje zarobki oraz przedstawić wyciągi z rachunku, które potwierdzają dochody w zadeklarowanej wysokości. Nie będzie wymagany od nas druk wydany przez pracodawcę. Pamiętajmy jednak o tym, że bank może skontaktować się z naszym pracodawcą w celu potwierdzenia informacji zawartych w oświadczeniu.

Jak bank nas sprawdzi?

Jeśli nie mamy konta w banku, w którym staramy się o kredyt możemy zostać poproszeni o historię wpływów z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy. Wystarczy, że ją wydrukujemy i zaniesiemy do banku. Przy składaniu wniosku jest weryfikowana nasza historia kredytowa oraz bieżące obciążenia, bank sprawdza ją za pomocą Biura Informacji Kredytowej oraz przez rejestry gospodarcze.

Który bank udziela kredytu bez formalności?

Banki oferujące ofertę kredytową na oświadczenie, gdy nie posiadamy relacji z bankiem to m.in.

  • Getin Bank – maksymalna kwota 10 tys. Na okres do 36 miesięcy.
  • Alior Bank – maksymalna kwota 4 tys. Na okres do 12 miesięcy.
  • PKO Bank Polski – maksymalna kwota 23 tys. Na okres do 36 miesięcy.

Bez zaświadczeń nie tylko w banku

Popularnym rozwiązaniem na pożyczkę bez formalności są liczne instytucje pozabankowe. W nich bardzo często spotykamy się z ofertą w przypadku, której do rozpatrzenia wniosku kredytowego wystarczy nasz dowód osobisty. Są to oferty skierowane przede wszystkim do osób mogących spłacić pożyczkę w krótkim czasie nawet do kilku dni. Jeśli jednak nie uda nam się spełnić tego warunku, będziemy musieli liczyć się z wysokimi kosztami przedłużenia trwania kredytu.

Zasady instytucji pozabankowych nie są tak restrykcyjne jak w przypadku banków. Zawnioskować o taki kredyt mogą osoby pełnoletnie uzyskujące dochody z każdego źródła. Firmy mogą również proponować pożyczki osobom bezrobotnym, z niską oceną scoringową lub znajdujących się w rejestrach gospodarczych z negatywną oceną.

Zasady kredytu na dowód osobisty

Aby starać się o taką pożyczkę, zazwyczaj musimy wypełnić formularz na stronie wybranej przez nas instytucji, następnie dla potwierdzenia naszych danych robimy przelew z naszego rachunku bankowego. Po weryfikacji naszych danych i sprawdzeniu nas w bazach, firma decyduje o przyznaniu bądź odrzuceniu wniosku o kredyt. Umowę podpisujemy on-line i pieniądze trafiają na konto bankowe, z którego dokonaliśmy przelewu nawet w ciągu kilkunastu minut.

Bezpieczeństwo

Kredyt, który możemy uzyskać przez internet lub aplikację mobilną, bo akurat skończyły się pieniądze na spontaniczny wyjazd, remont mieszkania, czy po prostu na zakupy, jest z pewnością wygodną opcją. Musimy jednak pamiętać o tym, że najczęściej kredyt, do którego nie będziemy musieli dostarczać dokumentów będzie droższy od tego na standardowych warunkach.

Podobne artykuły