Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Alior Bank spłaca część kredytu

Fot. Fotolia

Kilka rat, różne terminy spłaty, inne banki... Jak się w tym wszystkich połapać? Jest na to sposób, czyli kredyt konsolidacyjny. Możesz zyskać niższą ratę i dłuższy okres spłaty. A do tego Alior Bank umorzy ci 3 proc. zobowiązania.

Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu kilku wcześniej zaciągniętych zobowiązań w jeden, tańszy kredyt. Dzięki temu zyskujemy niższą, w ostatecznym rozrachunku, ratę . Nie musimy także już pilnować, żeby w określonych terminach spłacać poszczególne zobowiązania. Mamy jeden kredyt, jedną ratę i jeden termin do zapamiętania.

3 procent mniej

Dzięki nowej promocji w Alior Banku, możemy dodatkowo zaoszczędzić na spłacie - bank nadpłaci za nas 3 proc. kredytu.

R E K L A M A

Jak skorzystać z promocji?

  1. Do 31 stycznia 2016 składamy wniosek o kredyt konsolidacyjny w Alior Banku. Musimy to zrobić w placówce banku, placówce partnerskiej, przez internet [np. klikając tutaj] lub infolinię. Nie otrzymamy premii, jeśli zrobimy to poprzez pośredników kredytowych czy partnerów finansowych.
  2. Czekamy na decyzję kredytową i - jeśli będzie pozytywna - podpisujemy umowę.
  3. Uruchamiamy kredyt.
  4. Od tego momentu bank ma 45 dni, żeby wpłacić na rachunek naszego kredytu premię w wysokości 3 proc. od skonsolidowanych zobowiązań.
  5. Saldo kredytu zostanie skorygowane i bank prześle nam nowy harmonogram spłaty.

Czego nie można skonsolidować?

Procedura jest bardzo prosta, jednak regulamin promocji wyklucza niektóre zobowiązania. Nie możemy skonsolidować: kredytów ratalnych, kredytów i pożyczek zabezpieczonych hipoteką, których kwota jest niższa niż 10 tys. złotych, kart kredytowych i limitów w koncie. Ważne jest również to, że nie możemy spłacić nowym kredytem zobowiązań, które wcześniej zaciągnęliśmy w Alior Banku.

Warto także zwrócić uwagę, że zobowiązania, które chcemy połączyć muszą być wciąż aktywne i bez opóźnień we wpłacie rat. Bank zanim powie „tak” naszemu kredytowi, sprawdzi oczywiście stan naszym zobowiązań w Biurze Informacji Kredytowej.

Kredyt dopasowuje się do nas

W przypadku tej oferty trudno mówić o sztywnych parametrach – możemy je dopasować do własnych potrzeb i możliwości, a koszt kredytu zależy od naszej sytuacji finansowej i dotychczasowej historii kredytowej.

  • Kwota kredytu może wynieść od 500 zł do 200 tys. złotych.
  • Okres kredytowania, to od 3 miesięcy do 10 lat.
  • Możemy wybrać spłatę w ratach równych lub malejących.
  • Oprocentowanie oraz prowizja są także podane w widełkach odpowiednio: 6,99 – 8,99 proc. oraz 7 – 10 proc.

Warto?

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku jest niewątpliwie ofertą, na którą warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim połączenie różnych zobowiązań w jedno, pozwoli nam uporządkować domowy budżet i przyniesie oszczędności. Podstawową zaletą promocji jest premia, dzięki której spłacamy o 3 proc. kredytu mniej, poza tym możemy liczyć na niskie oprocentowanie. Okres kredytowania jest elastyczny. Jeśli mamy taką potrzebę, to możemy go wydłużyć, dodatkowo obniżając wysokość raty. Musimy przy tym mieć na uwadze, że im dłuższy okres spłaty, tym wyższy koszt odsetkowy. Nie ma więc sensu nadużywać tej możliwości i trzeba dobrać taki czas spłaty, aby rata była na akceptowalnym przez nas poziomie. Największym minusem nowej oferty jest wysoka prowizja, która może wynieść nawet 10 proc. kwoty kredytu.

Sprawdź, ile możesz zyskać na konsolidacji i złóż wniosek o kredyt klikając tutaj.

Podobne artykuły