Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Envelo Bank - nowy bank od Poczty Polskiej

Fot.

Wczoraj wystartowała nowa marka Banku Pocztowego, skierowana do młodych klientów. Envelo Bank zamierza ich przyciągnąć darmowym kontem osobistym i kartą, użyteczną i przejrzystą bankowością internetową i mobilną oraz zwrotami za przesyłki. Sprawdź szczegóły oferty Envelo Banku.

Bank Pocztowy do tej pory kierował swoje usługi raczej do grupy starszych klientów, którzy są nastawieni na obsługę w oddziałach i cenią sobie ich dostępność (właściwie na każdej poczcie). Mimo że Bank Pocztowy stara się kierować swoje produkty także do młodszej grupy i z myślą o niej zmienił chociażby swoją stronę internetową, konieczne było wprowadzenie na rynek nowej marki. Od początku ma ona się kojarzyć z przejrzystymi warunkami oferty, atrakcyjnym interfejsem i ułatwieniami dla młodych użytkowników. Jak jest w praktyce? Sprawdzamy.

Envelo Bank – oferta nowego gracza na rynku bankowości internetowej

Envelo Bank ma w swojej ofercie produkty dla klientów indywidualnych i firmowych:

  • konto osobiste z kartą płatniczą,
  • konto firmowe z kartą płatniczą,
  • kredyt gotówkowy,
  • dwie lokaty (Internetowa i Mobilna).

Envelo Bank – darmowe konto osobiste

A jaki główny produkt oferuje Envelo Bank? Konto osobiste EnveloKonto jest bezwarunkowo darmowe. Nie zapłacisz także za krajowe przelewy internetowe oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Aby wypłacać gotówkę za darmo z urządzeń za granicą, najkorzystniej jest wykupić sobie pakiet za 5 zł miesięcznie.

Ciekawym dodatkiem jest EnveloBonus, czyli zwrot części kosztów za przesyłki, dostarczone przez Pocztę Polską (Paczka MINI, Paczka pocztowa, Paczka+, Paczka24, PACZKA48, Pocztex , Pocztex Procedura, List polecony, Przesyłka firmowa polecona). Trzeba zrobić zakupy w internecie za min. 30 zł, zapłacić za nie EnveloKartą lub szybkim przelewem internetowym oraz wybrać jeden z wyżej wymienionych sposobów dostawy. W bankowości internetowej lub mobilnej wpisz numer przesyłki, a na twoje konto wpłynie 2 zł za każdą oraz 10 zł za co dziesiątą. W ten sposób można otrzymać maksymalnie 200 zł zwrotu rocznie. Jest to przydatny bonus dla osób, które często robią zakupy przez internet. EnveloBank dołączył także do programu Visa Oferty, gdzie podczas zakupów w konkretnych punktach możesz otrzymać zwrot części wydatków.

Envelo Karta – karta płatnicza za darmo

Do rachunku będzie dołączona EnveloKarta. Osoby, które nie ukończyły jeszcze 26 lat mają ją za darmo, a starsi by uniknąć opłaty muszą wykonać nią jedną transakcję i zapewnić wpływy z innych banków na łącznie min. 1 tys. zł. W innym przypadku karta będzie kosztować 5 zł miesięcznie. Aby korzystać z darmowego konta osobistego i z karty płatniczej za darmo nie trzeba specjalnie się wysilać. Warto wiedzieć, że na etapie wnioskowania o konto nie można zrezygnować z karty. Można to zrobić, gdy już dostaniesz plastik. W tym celu musisz udać się do oddziału banku.

Envelo Bank – kalendarz, płatności i faktury

Envelo Bank w ciekawy i naprawdę użyteczny sposób skonstruował swoją bankowość internetową, z myślą o młodych ludziach, których życie właściwie kręci się wokół telefonu. W aplikacji możesz skorzystać z kalendarza, by ustawić terminy płatności. Aplikacja przypomni ci kiedy płacić, możesz zintegrować ją z kalendarzem Google, a przelewy wykonasz bezpośrednio z kalendarza. W ten sposób możesz łatwo zarządzać swoimi płatnościami i żadna z nich ci nie umknie.
Aplikacja pomaga także szybko opłacać faktury. Robisz zdjęcie, a ona sama zaczytuje dane. Potem tylko sprawdzasz ich poprawność i zatwierdzasz przelew.

Envelo Bank – lokaty

Nowy gracz na rynku ma w swojej ofercie dwie lokaty: Lokatę Internetową i Lokatę Mobilną. Mobilną możesz założyć w aplikacji na 1 miesiąc, a jej oprocentowanie wynosi 1,50 proc. w skali roku. Minimalna kwota, którą można wpłacić to 500 zł, ale bank nie ustalił maksymalnej.

EnveloLokatę Internetową możesz założyć na 8 miesięcy. Oprocentowanie jest progresywne, czyli rośnie z każdym miesiącem utrzymywania środków na depozycie. Średnia stawka wynosi 1,38 proc. Warto wiedzieć, że po każdym pełnym miesiącu możesz wycofać swoje środki, a bank wypłaci ci należne odsetki za okres, w którym zdeponowałeś pieniądze.

Kredyt gotówkowy w Envelo Banku

Bank oferuje także kredyt gotówkowy. Możesz pożyczyć nawet 100 tys. zł na dowolny cel, a spłatę rozłożyć nawet na 10 lat. Zgodnie z przykładem reprezentatywnym, oprocentowanie Szybkiego Kredytu gotówkowego wynosi 9 proc., a prowizja 8,20 proc.* Wniosek o kredyt możesz złożyć przez internet, ale umowę musisz podpisać w placówce poczty lub Banku Pocztowego.
Czy warto skorzystać z oferty Envelo Banku? Jeśli szukasz podstawowego darmowego konta z bezpłatną kartą i wypłatami z bankomatów w Polsce, to będzie to dobry wybór. Szczególnie podoba mi się też wygląd i funkcje aplikacji. Myślę, że dzięki niej dużo łatwiej zarządzać płatnościami. Dla osób preferujących zakupy przez internet, korzystny będzie także zwrot części kosztów za dostawę.

Zdecydowanie gorszym elementem oferty banku są lokaty. W porównaniu do oferty rynkowej oprocentowanie nie jest zadowalające , więc nie traktowałabym Envelo Banku jako miejsca do trzymania swoich oszczędności.

*Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu zgodnie z ustawą z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 1528 z póź. zm.) wynosi 17,25% przy założeniach: kredyt udzielony w dniu 22 lipca 2017 r. na okres 30 miesięcy, całkowita kwota kredytu 4079,59 zł, okres kredytowania 30 miesięcy, spłacany w równych ratach kapitałowo-odsetkowych w kwocie 165,98 zł do 22 dnia każdego miesiąca, oprocentowanie zmienne 9% w stosunku rocznym, prowizja 8,20% od udzielonej kwoty kredytu. Całkowity koszt kredytu dla powyższego przykładu wynosi 899,67 zł, w tym: odsetki 535,26 zł, prowizja 364,41 zł. Całkowita kwota do zapłaty 4979,26 zł .Powyższe informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. Ostateczna decyzja i warunki kredytowania uzależnione są od indywidualnej oceny Klienta, w tym jego wiarygodności i zdolności kredytowej. Zmiana oprocentowania udzielonego kredytu wpływa na koszt obsługi udzielonego kredytu oraz na wysokość rat kredytowych.Podobne artykuły