Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Współzałożyciele ID Finance w rankingu przedsiębiorców "20 poniżej 40"

Fot.
Barcelona, Hiszpania – Boris Batine oraz Alexander Dunaev, współzałożyciele firmy FinTech ID Finance, trafili do rankingu jako "Młodzi biznesmeni, którzy odnieśli największy sukces w 2016 roku" według Secretmag.

ID Finance jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się firm z branży FinTech, specjalizującą się w data science, ocenie ryzyka kredytowego i pożyczkach online. Z siedzibą główną w Barcelonie, firma posiada dziś swoje biura w Hiszpanii, Polsce, Gruzji, Rosji, Kazachstanie, Białorusi i Brazylii. ID Finance, właściciel brandu MoneyMan, posiada już ponad 2,8 miliony zarejestrowanych klientów.

Zgodnie z wynikami ratingu przeprowadzonego w 2016 roku, wartość ID Finance zwiększyła się aż trzykrotnie. To umożliwiło współzałożycielom firmy polepszenie swoich pozycji w zestawieniu „20 poniżej 40”. Boris i Alexander przesunęli się w górę odpowiednio z 20 i 21 pozycji na liście w 2015 roku na 12 i 13 miejsce w roku 2016. Aktualnie jednym z najważniejszych celów ID Finance jest wprowadzanie kolejnych innowacji z branży technologii finansowych na rozwijające się rynki oraz zwiększenie dostępności różnych form finansowania. Misja socjalna firmy zasługuje w kontekście publikacji tegorocznego rankingu na szczególne podkreślenie.

Prestiżowe zestawienie „20 poniżej 40” jest przygotowywane przez Secretmag, jedno z głównych wschodnioeuropejskich mediów w dziedzinie przedsiębiorczości i innowacji, skupiające się m. in. na tematyce innowacyjnych technologii finansowych, „big data”, najnowszych aplikacji dla platform webowych i mobilnych czy modelach oceny ryzyka. Uczestnikami rankingu są rosyjscy biznesmeni poniżej 40 roku życia. Przez wschodnich inwestorów, projektantów innowacji biznesowych oraz środowisko przedsiębiorców ranking Secretmag uważany jest za odpowiednik przygotowywanego przez Forbes zestawienia „30 poniżej 30”.

Każda osoba na tej liście to założyciel swojego własnego biznesu. Kluczowym kryterium determinującym pozycję w rankingu była wartość udziału przedsiębiorców w firmach, które założyli. Obok twórców ID Finance, w zestawieniu znaleźli się również znani w kręgach biznesowych przedsiębiorcy, jak Pavel Durov (Telegram), Pyotr Kutis (OneTwoTrip) i Ivan Tsybayev (Trucker Path).