500 zł w bonie turystycznym dla dzieci – nowe informacje

  • 26 Cze 2020
  • 3 min. czytania
  • Komentarze(0)
19 czerwca Sejm uchwalił ustawę o Polskim Bonie Turystycznym. Projekt złożył prezydent Andrzej Duda, który chce przeznaczyć dodatkowe pieniądze na wakacje dla dzieci. W związku z tym możemy już pożegnać się z koncepcją, że 1 000 zł na wakacyjny wyjazd dostanie każdy.
500 zł w bonie turystycznym dla dzieci – nowe informacje

Rodzice otrzymają 500 zł na każde dziecko od państwa w formie bonu, który będzie można wykorzystać na usługi turystyczne w Polsce do marca 2022 r. Polski Bon Turystyczny ma na celu wesprzeć rodzinne wyjazdy, ale i polską branżę turystyki, która wyjątkowo ucierpiała podczas pandemii.

Piotr Arak, szef Polskiego Instytutu Ekonomicznego wyjaśnia, że sektor turystyczny ma jeden z wyższych efektów mnożnikowych w porównaniu z innymi sektorami gospodarki. Około 30% wydatków turystycznych dokonywanych w ciągu roku przypada na okres od maja do końca sierpnia. Jeśli chcemy, by pieniądze wracały do sektora finansów publicznych - musimy je wydawać w Polsce, również w turystyce.

Projekt Ministerstwa Rozwoju, dotyczący bonu w wysokości 1 000 zł dla każdego zatrudnionego na etat trafił do kosza po tym, jak niejasne okazały się kryteria dochodowe, od których zależało jego przyznanie.

Warunki bonu zostały więc zmodyfikowane i już ostatecznie uchwalone. Z obrotu spraw mogą cieszyć się rodziny z dziećmi, a narzekać osoby bezdzietne. Polski Bon Turystyczny to właściwie modyfikacja programu Rodzina 500 Plus z tą różnicą, że rodzice dostaną 500 zł jednorazowo z możliwością wydania tylko na konkretny cel.

500 zł na wakacje – warunki i jak zawnioskować

Co warto wiedzieć o bonie turystycznym dla dzieci? Zebrałam najważniejsze informacje!

500 zł na wakacje dla dziecka

Jak zawnioskować o 500 zł na wakacje? To bardzo proste! Aby skorzystać z bonu turystycznego dla dziecka, zaloguj się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Bon zostanie aktywowany, jeśli potwierdzisz lub zaktualizujesz swoje dane. Bon otrzymasz w formie elektronicznej i wystarczy go okazać przy rezerwacji wypoczynku albo podczas pobytu.

500 zł na wakacje – czy to nie za mało?

Oczywiście dodatkowy zastrzyk gotówki od państwa to cenne wsparcie, jednak w większości przypadków niewystarczające. Jeśli masz stabilną sytuację zawodową, to możesz starać się o kredyt na wakacje. Dodatkowe finansowanie z banku w ramach kredytu gotówkowego może być przydatne, jeśli chcesz zapłacić za niezapomniany wypoczynek dla Ciebie i Twojej rodziny.

Czy warto brać kredyt na wakacje?

Tak naprawdę każdy musi ocenić sam, czy w aktualnej sytuacji może pozwolić sobie na kredyt na wakacje. Jeśli w Twojej firmie panuje stabilna sytuacja, a regularność dochodów nie jest zagrożona, to wtedy warto zastanowić się nad kredytem gotówkowym.

Być może odpoczynek w pięknym miejscu pozwoli Wam zapomnieć o trudach ostatniego czasu, a dzieciom zapewni niezapomniane wspomnienia.

Przy kilku tysiącach złotych, które wystarczą na rodzinne wakacje, możesz skorzystać z kredytu gotówkowego online. Wystarczy złożyć wniosek przez internet, porozmawiać z doradcą na temat szansy na kredyt i warunków oferty. Następnie poczekać na mailową lub telefoniczną decyzję banku oraz na przelew, który trafi bezpośrednio na Twoje konto.

Takie oferty to zazwyczaj kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń, czyli bank weryfikuje Twoje dochody tylko wyciągiem z konta bankowego. Nie trzeba dostarczać zaświadczenia o dochodach od pracodawcy.

Chcesz poznać aktualne oferty kredytu gotówkowego? Kalkulator 2020 wyliczy Ci raty i koszty dla danej kwoty oraz okresu spłaty >>

Dodano:
26 Cze 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły