9 pomysłów na prezent dla babci i dziadka

 • 17 Sty 2018
 • 5 min. czytania
 • Komentarze(0)
Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami. Czy masz już upominki dla swoich bliskich? Przygotowałam listę 9 propozycji prezentów, które z pewnością przypadną do gustu wszystkim seniorom.
9 pomysłów na prezent dla babci i dziadka

Koniec stycznia to ten czas, kiedy zaczynamy wyjątkowo ciepło myśleć o naszych babciach i dziadkach. Co zrobić, aby w dniu swojego święta dziadkowie poczuli się wyjątkowo? Jaki upominek im kupić, gdy nie mamy wysokiego budżetu? Poznaj moje propozycje na prezent dla seniora.

Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w Polsce odpowiednio 21 i 22 stycznia. Możesz wówczas podziękować babci za to, że w dzieciństwie zawsze czekała na ciebie z czekoladą, a dziadkowi za długie, jesienne spacery po lesie. Upominek nie musi być drogi, jednak nie kupuj go przypadkowo. Dzięki moim pomysłom dowiesz się, jak sprawić dziadkom radość, a jednocześnie nie zrujnować swojego budżetu.

Nie zapomnij o swoich bliskich

Listę prezentów dla babci i dziadka podzieliłam na trzy kategorie. Pierwsza to artykuły, dzięki którym dziadkowie będą mogli lepiej zadbać o swoje zdrowie. Druga grupa to prezenty pozwalające utrwalić ważne wspomnienia. W trzeciej kategorii umieściłam praktyczne upominki, które przydadzą się w każdym domu.

Prezenty dla zdrowia

 • Aparat do mierzenia ciśnienia

Wile starszych osób musi regularnie mierzyć ciśnienie, aby kontrolować stan swojego zdrowia. Niewielkie urządzenia do pomiaru ciśnienia kupisz w aptece oraz sklepach ze sprzętem medycznym. Ceny ciśnieniomierzy rozpoczynają się już od 70 zł. Urządzenia te są bardzo proste w obsłudze, dlatego osoby starsze mogą z nich korzystać bez najmniejszych problemów.

 • Masażer do stóp

Delikatny masaż stóp jest doskonałym sposobem na relaks. Masażery dostępne w sklepach AGD są niewielkie, ale pozwalają rozluźnić mięśnie oraz pobudzić krążenie. Jest to więc doskonałe urządzenie dla osób starszych, zmagających się z problemem obolałych stóp. Uciskanie wybranych punktów na stopach redukuje także bóle migrenowe, reumatyzm, czy bezsenność. Koszt prostego masażera to ok. 100 zł.

 • Kijki do nordic walking

Dziadek, który siedzi całymi dniami przed telewizorem lub babcia, która nie wychodzi z kuchni, to już przeszłość. Seniorzy coraz chętniej spędzają czas aktywnie i na świeżym powietrzu. Doskonałym tego przykładem jest rosnąca popularność nordic walking. Jeśli twoi dziadkowie lubią ten rodzaj sportu, podaruj im profesjonalne kijki, dzięki którym treningi staną się jeszcze przyjemniejsze. Za kijki do nordic walking zapłacisz od 30 do 150 zł.


Prezenty utrwalające wspomnienia

 • Przepiśnik

Szarlotka twojej babci to z pewnością najlepsze ciasto na świcie, a smaku powideł śliwkowych, które przygotowuje jesienią, nie da się podrobić. Podaruj babci notes, w którym będzie mogła spisywać receptury wszystkich swoich popisowych dań. Przepiśniki to pięknie wydane notesy, podzielone na różne kategorie, ozdobione zdjęciami i wstążkami. W końcu babcia nie będzie musiała trzymać przepisów w kuchennej szafce lub wysłużonej teczce. Ceny przepiśników rozpoczynają się już od 30 zł.

 • Album ze zdjęciami

W twoim domu z pewnością znajduje się mnóstwo zdjęć, o których nikt już nie pamięta. Pochowane w kartonach i pudłach stają się zbędnymi przedmiotami, które jedynie gromadzą kurz. Albumy na zdjęcia kosztują zaledwie 30 zł, a możesz za ich pomocą wyczarować fantastyczny prezent. Ułóż fotografie chronologicznie, aby pokazywały poszczególne etapy życia dziadków. Dzięki temu będą mogli wrócić do wspomnień w każdej chwili.

 • Fotoksiążka

Jeśli posiadasz zdjęcia wyłącznie w wersji cyfrowej, możesz przygotować dziadkom fotoksiążkę. W internecie znajdziesz mnóstwo serwisów, które pozwolą ci zaprojektować swój własny album. Wybierz zdjęcia, dobierz do nich napisy i cytaty, a po kilku dniach możesz odebrać piękny album, który z pewnością sprawi dziadkom olbrzymią radość. Koszt takiego prezentu to jedyne 30-50 zł.


Prezenty praktyczne

Ostatnia kategoria prezentów, jakie dla ciebie przygotowałam, to upominki bardzo praktyczne, z których dziadkowie będą mogli korzystać na co dzień.

 • Koc elektryczny

Wiesz doskonale, jakie to cudowne uczucie, kiedy otulasz się miękkim kocem, gdy na dworze jest zimno i ciemno. Podaruj dziadkom prezent, który sprawi, że będą mogli korzystać z takich chwil każdego dnia. Koc elektryczny posiada wbudowane przewody, które sprawiają, że materiał delikatnie się nagrzewa, dając przyjemne uczucie ciepła. Wieczór spędzony pod takim kocem to sama przyjemność. Ceny kocy elektrycznych zaczynają się od ok. 80 zł.

 • Ekspres do kawy

Chyba nie ma nic lepszego niż zapach kawy o poranku. Nawet jeśli twoi dziadkowie piją kawę tylko sporadycznie, podaruj im ekspres na kapsułki. Jest to małe urządzenie, w którym można zrobić rozmaite rodzaje kaw i czekolady. Co ważne, w sklepach znajdziesz także kapsułki z kawą bezkofeinową, którą mogą pić osoby z podwyższonym ciśnieniem. Koszt ekspresu na kapsułki to ok. 200 zł.

 • Lokalizator kluczy

Ile razy widziałeś babcię lub dziadka, którzy nie mogą znaleźć swoich kluczy. Nerwy i stres, jaki towarzyszy takim sytuacjom nie jest potrzebny nikomu. W sklepach znajdziesz natomiast lokalizatory kluczy już za ok. 20 zł. Wystarczy, że przypniesz taki breloczek do kluczy, aby dziadkowie mogli je znaleźć w każdej chwili. Proste lokalizatory do kluczy działają na pilota, który powoduje, że urządzenie emituje sygnał świetlny oraz dźwiękowy. Znalezienie zguby jest więc znacznie prostsze.

Dzień Babci i Dziadka już niedługo, dlatego masz niewiele czasu na kupno prezentów. Mam nadzieję, że dzięki moim pomysłom, wybór idealnego upominku dla dziadków nie będzie dla ciebie żadnym problemem.
 

Dodano:
17 Sty 2018

Zaktualizowano:
21 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły