Alior Bank: podwyżki w cenniku dla firm

 • 06 Maj 2020
 • 3 min. czytania
 • Komentarze(1)
Od maja zaczynają obowiązywać zmiany w opłatach za operacje realizowane w placówkach i w bankomatach oraz przelewy. Zmienią się też warunki prowadzenia kont firmowych.
Alior Bank: podwyżki w cenniku dla firm

Droższe przelewy dla firm w Alior Banku

Alior Bank podwyższył w oddziałach koszt wykonania przelewów Elixir i SEPA – z 5 na 10 zł oraz  Express Elixir z 10 na 20 zł. SORBNET przy kwotach równych i powyżej 1 mln zł wiąże się teraz z opłatą 20 zł, a poniżej 1 mln zł dla rachunku 4x4 z opłatą 40 zł.

Wykonujemy coraz więcej przelewów >>

Zmiana cen obejmuje również przelewy natychmiastowe w bankowości internetowej. Posiadacze iKonta Biznes będą mogli skorzystać z jednego bezpłatnego przelewu (do tej pory było ich pięć) typu Express Elixir, a każdy następny to koszt 10 zł. Klienci z rachunkiem 4x4 są w nieco lepszej sytuacji, bo mogą wykonać pięć bezpłatnych przelewów (do tej pory dziesięć), a następne będą kosztowały po 10 zł (wcześniej po 5 zł).

Wzrost prowizji za wypłaty z bankomatów i wpłaty gotówki dla przedsiębiorców

Droższe będą też wypłaty z bankomatów. Do tej pory przedsiębiorcy z rachunkiem Partner i iKonto Biznes mieli możliwość pięciokrotnej bezpłatnej wypłaty, a koszt następnych wynosił 2 zł. Teraz za darmo wypłacić można tylko raz, a kolejne takie operacje będą kosztować po 5 zł. Nic się nie zmienia w kwestii urządzeń własnych w placówkach – korzystanie z nich nadal będzie bezpłatne.

Przedsiębiorcy powinni zwracać uwagę na to, skąd wypłacają, bo korzystający z pakietu 4x4 mogą nadziać się na wyższe opłaty w obcych bankomatach. Wyciągnięcie pieniędzy z takiego urządzeia kosztuje 3 proc. od kwoty, minimum 5 zł, a w przypadku Planet Cash i Euronet równe 5 zł (wcześniej 2 zł). Za opłatą 10 zł miesięcznie można natomiast wykupić Pakiet Gotówkowy, dzięki któremu wypłaty ze wszystkich bankomatów oraz wpłaty w dowolnych wpłatomatach pozostają bezpłatne. 

Podwyżki cen dotyczą też wpłatomatów. Posiadacze pakietu iKonto Biznes, wpłacając do maszyn Euronet i Planet Cash, muszą liczyć się z opłatą 0,4 proc., min. 8 zł, a w urządzeniach w oddziałach – 0,2 proc., minimum 4 zł. Do tej pory pięć operacji we wpłatomatach Planet Cash było dla przedsiębiorców za darmo. Dla korzystających z pakietu 4x4 wpłata będzie trochę tańsza – 0,3 proc, minimum 6 zł. Opłaty w placówce są takie same jak w przypadku iKonta Biznes.

Pod koniec kwietnia Alior Bank wprowadził e-podpisy- sprawdź szczegóły! >>

Zmiana warunków zwolnienia z opłat za konto

Są też dobre wiadomości dla przedsiębiorców. Posiadacze rachunku Partner mogą zostać zwolnieni z opłat za jego prowadzenie, jeśli wykonają cztery dowolne transakcję kartą oraz zapewnią wpływy na łączną kwotę minimum 2500 zł miesięcznie lub posiadają kredyt firmowy. Wcześniej z opłat zwalniały przelewy do ZUS-u, ale w sytuacji epidemii zgodnie z postanowieniami tarczy antykryzysowej część przedsiębiorców nie musi ich wykonywać. Taką tymczasową zmianę wprowadził też ING Bank Śląski, Idea Bank i PKO BP.

Oprócz tego zniesione zostały opłaty za:

 • wydanie dodatkowych kart debetowych do rachunku,
 • aktywowanie kanałów internetowych w oddziale,
 • polecenie zapłaty,
 • pakiet sprzętowy podpisu elektronicznego na bankowym nośniku.

Dodano:
06 Maj 2020

1 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

 • Hellboy Ekspert 01 lipca 2020
  Odbieram to jako kolejne wyciąganie pieniędzy z mojej kieszeni .Mam na myśli zwłaszcza opłaty za prowadzenie konta uzależnione od 4 dowolnych tranzakcji kartą które można wykonać w sklepiku za rogiem kupując cztery piwa. CZY Alior chce zebysmy tracili czas nie mówiąc juz o tym ze jest pandemia .WŁASNIE WYDRUKOWAŁEM SOBIE WYCIĄG dla księgowej za czerwiec i oczywiscie jest 25 zł za obsługę.Kto o tym w ogóle wiedział?. To TERAZ MAM SPECJALNIE KAZDEGO MIESIĄCA PŁACIĆ ZA ZAPAŁKI KARTA?
  Malek Anna Ekspert 02 lipca 2020
  Cześć Hellboy, w wielu bankach brak opłaty za prowadzenie konta czy kartę jest uzależnione od transakcji kartą. Naprawdę nie robisz zakupów (nawet spożywczych), żeby spełnić ten warunek? A płatność kartą jest teraz dużo bezpieczniejsza niż gotówka. Jeśli jednak nie jesteś zadowolony z tej oferty, to możesz wybrać inne konto firmowe. Jest ich wiele na rynku :)

Podobne artykuły