Alior Bank przejmuje część Banku BPH. Co to oznacza dla klientów?

  • 27 Paź 2016
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Sprawdź, co się zmieni.
Alior Bank przejmuje część Banku BPH. Co to oznacza dla klientów?

Wraz z początkiem listopada planowane jest zakończenie przejęcia części Banku BPH przez Alior Bank. Dla klientów szykują się spore zmiany, ponieważ od tej pory Bank BPH będzie obsługiwał tylko posiadaczy kredytów hipotecznych. Pozostałe usługi przejmuje Alior Bank. Co to oznacza?

W Banku BPH pozostaną tylko klienci indywidualni, którzy zaciągnęli i spłacają kredyt hipoteczny. Do Alior Banku zostaną przeniesione pozostałe usługi, zarówno dla klientów indywidualnych (konta osobiste, konta oszczędnościowe, lokaty, produkty inwestycyjne w banku i Biurze Maklerskim oraz kredyty i rachunki Kasy Mieszkaniowej), jak i dla firm (konta firmowe, produkty depozytowe, oszczędnościowe, skarbowe, inwestycyjne, transakcyjne, kredyty, faktoring i wszystkie formy finansowania handlu).

R E K L A M A

Alior Bank przejmuje część Banku BPH. Co to oznacza dla klientów?

Czy trzeba będzie coś robić w związku z połączeniem banków?

Nie, klienci nie muszą nic robić. Wszystkie umowy i warunki, które do tej pory obowiązywały, pozostają bez zmian. Nie musisz się także martwić o zmianę oprocentowania czy opłat. Twój numer rachunku także będzie identyczny, tak samo jak PIN do karty.

Jak korzystać z bankowości telefonicznej i internetowej?

W tym obszarze zmiany są największe. Podajemy nowe adresy:

Najważniejsze jest to, że dalej będziesz mógł zalogować się do bankowości tymi samymi danymi, a jej funkcjonalności pozostaną bez zmian. Nie zmieniają się również numery infolinii.

Co z placówkami banku BPH?

Jeśli do tej pory odwiedzałeś oddział swojego banku, nie musisz zmieniać swoich przyzwyczajeń. Nadal będziesz tam obsługiwany, a miejsce to wciąż przez jakiś czas będzie pod szyldem Banku BPH. Mimo, że banki się połączą, to na razie nie będziesz obsługiwany w oddziałach Alior Banku. Trzeba będzie poczekać na zmiany systemowe, o których z pewnością się dowiesz.

Do którego banku należę, jeżeli w Banku BPH mam kredyt hipoteczny i inny produkt (np. konto osobiste)?

W takiej sytuacji, jesteś klientem obu banków. W zakresie obsługi kredytu hipotecznego, możesz kontaktować się z Bankiem BPH, a innego produktu, który posiadasz z Alior Bankiem.

Gdzie szukać informacji o przejęciu części Banku BPH przez Alior?

Więcej informacji możesz znaleźć na stronie internetowej, opisującej zachodzące zmiany: http://www.bph.pl/pl/zmiany-w-banku
 

Dodano:
27 Paź 2016

Zaktualizowano:
26 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły