Alkohol w zegarku, czyli inwestycje dla ludzi z pasją

  • 18 Maj 2016
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Inwestycje nie muszą być nudne! Sprawdź jak niekonwencjonalnie możesz zainwestować swoje pieniądze.
Alkohol w zegarku, czyli inwestycje dla ludzi z pasją

Kropla najstarszego na świecie koniaku w zegarku, komiks czy płyta winylowa którą Lennon podpisał tuż przed swoją śmiercią, to tylko nieliczne z niekonwencjonalnych możliwości inwestowania. Niestety, oprócz ogromnej wiedzy z danej dziedziny musisz dysponować zasobnym portfelem.

Przedmioty, które należały do sławnych osób, kultowe gry, komiksy czy nawet kosmyki włosów sław to rzeczy, które są w sferze zainteresowania inwestorów. Rzadkie i ekstrawaganckie produkty, poza możliwością wzbogacenia się na nich, daje inwestorowi prestiż i możliwość posiadania czegoś wyjątkowego. Wybraliśmy najbardziej oryginalne inwestycje, często w niebanalnych cenach.

Czas na inwestycje alternatywną

Miłośnicy zegarków mają wiele możliwości na połączenie swojej pasji z pomnażaniem pieniędzy. Ręcznie wykonany, najbardziej skomplikowany zegarek świata został wyceniony na ok. 50 mln. zł. Zegarek ten posiada mapę nocnego nieba nad Nowym Jorkiem, fazy księżyca oraz czas wschodu i zachodu słońca. Inny zegarek tej samej manufaktury został sprzedany na aukcji w Genewie za ponad 4 mln. zł. Szwajcarską firmę, w której produkuje się zegarki licytowane za rekordowe kwoty założyło dwóch Polaków.

Zwolennicy unikatowych zegarków, oryginalnego designu i rzadkich alkoholi mogą znaleźć coś dla siebie, poprzez zainwestowanie w Rum Watch. Jest to szwajcarski zegarek, który posiada wewnątrz kapsułę z kroplą najstarszego rumu na świecie. To jednak nie jedyne takie rozwiązanie. Także ponad 250 letni koniak został ukryty we wnętrzu mechanicznego zegarka, który wyprodukowany w limitowanej liczbie 40 sztuk, sprzedał się w przedsprzedaży. Są to pierwsze takie zegarki szwajcarskie na świecie, dlatego cieszą się one tak dużym zainteresowaniem.

Drogocenna sztuka komiksu

Bardzo dobrze znana kolekcjonerom na całym świecie, jest możliwość inwestowania w sztukę komiksu. Za rekordową kwotę został wylicytowany komiks, w którym zadebiutowała postać Supermana z 1939 roku. Inwestor zapłacił za niego ponad 3 mln. dolarów.

W Polsce sztuka komiksu dotychczas była kojarzona z książkami dla dzieci i młodzieży, jednak pojawia się coraz więcej możliwości zainwestowania w plansze komiksowe. Plansza komiksowa służy do stworzenia komiksu od strony graficznej, czasami tworzy ją nawet kilkadziesiąt osób. Jej cena jest uzależniona od tego jakie postacie występują na danej planszy, jakie znane nazwiska pojawiły się przy jej tworzeniu lub w zależności od popularności sceny. Bardzo dynamiczny rozwój na rynku wydawnictw komiksowych z pewnością sprzyja inwestowaniu w tym obszarze.

Inwestowanie bez granic

Za 15 tys. funtów został wylicytowany herbatnik z Titanica, który rzekomo znajdował się w jednej z szalup ratunkowych. Ponad 30 mln dolarów kosztował notes Leonarda da Vinci z jego spostrzeżeniami, zakupił go Bil Gates. Rzeczy osobiste znanych osób a nawet ich kosmyki włosów cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów z całego świata. Wiele z dóbr, w które inwestujemy mają dla nas znaczenie emocjonalne lub sentymentalne. Prawdopodobnie inwestorzy, którzy zakupili prototyp kartridża z grą na konsolę Nintendo za 55 tys. dolarów nie widzieli w nim tylko dobrej inwestycji.

Bezpieczeństwo i alternatywne inwestowanie

Niestandardowe inwestowanie najczęściej wiąże się z ulokowaniem pieniędzy na dłuższy okres. Jeśli chcemy zainwestować w kolekcjonerskie przedmioty, sztukę czy alkohole bardzo ważna jest nasza wiedza na dany temat. Brak znajomości rynku może doprowadzić do sprzedaży przedmiotu o znacznie zaniżonej wartości. Zanim ulokujemy oszczędności powinniśmy dowiedzieć się jak najwięcej o niebanalnej inwestycji, ponieważ nie zawsze będzie się ona wiązała z pewnym zyskiem. Dużą zaletą inwestycji alternatywnych jest niezależność od rynków kapitałowych. W przypadku sprzedaży przedmiotu kolekcjonerskiego, nie zapłacimy podatku dochodowego, jednak nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od jego nabycia.

Określenie konkretnego zakresu i definicji inwestycji alternatywnej jest w tej chwili bardzo trudne. Wszystko może stać się przedmiotem pożądanym i cennym, nie można określić jednego nurtu tego rodzaju inwestycji. Wiele opcji, które mogą dać zarobić są często zaskakujące jak i kontrowersyjne, mimo to inwestorzy chętnie wybierają tę formę lokowania swojego kapitału.

Dodano:
18 Maj 2016

Zaktualizowano:
28 Maj 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły