Aplikacja goodie – ile zaoszczędziłem i czy opłaca się ją mieć?

 • 15 Lis 2019
 • 4 min. czytania
 • Komentarze(3)
Od września 2018 r. korzystam z moneybacku od goodie. Przez ten czas zaoszczędziłem ponad 51 zł. Sprawdziłem czy opłaca się mieć goodie.
Aplikacja goodie – ile zaoszczędziłem i czy opłaca się ją mieć?

51,39 zł – tyle zaoszczędziłem, korzystając z rabatów na platformie zakupowej goodie. To aplikacja Banku Millennium, dzięki której dostajesz zwrot części wydatków za zakupy u partnerów programu. Możesz oszczędzać na podróżach, zakupach spożywczych, ubraniowych, w sklepach budowlanych i wielu, wielu innych. Czy opłaca się mieć goodie? Sprawdziłem to!

Chętnie kupuję przez internet. Nie lubię przepłacać za zakupy (bo kto lubi?), chętnie korzystam ze zniżek i/lub moneybacku. Podsumowałem swój pierwszy rok z moneybackiem od goodie. Sprawdziłem też, co nowego goodie oferuje swoim użytkownikom.

Mój goodie moneyback

Od września 2018 r., za pośrednictwem goodie, wykonałem łącznie 26 transakcji. Większość z nich – 22 – stanowiły zakupy na Allegro. Z platformy goodie korzystałem też podczas rezerwacji pokoju w hotelu czy podczas zakupu golarki elektrycznej.

W sumie, od września 2018 r. do lipca 2019 r., na zakupy, jakie zrobiłem za pośrednictwem platformy goodie zapłaciłem 2 872,02 zł. Niemal połowę tej kwoty wydałem na hotel i golarkę.

Na moim koncie na goodie jest teraz obecnie 51,39 zł. To – ktoś mógłby powiedzieć, że zaledwie – 1,79 proc. kwoty, jaką wydałem na zakupy. Ja jestem z wysokości zwrotu w miarę zadowolony. Byłbym zadowolony bardziej gdyby, np. na Allegro zwrot wynosił nie „do 3 proc.” ale „3 proc.” W tym przypadku „do” robi dużą różnicę (największy zwrot, jaki dostałem za zakupy na Allegro wyniósł 1,92 proc.). Wysokość zwrotu uzależniona jest od kategorii produktowej. Przykładowo – dla Allegro – wysokość zwrotu może wynosić 0,29 proc. (dla komputerów), 0,48 proc. (dla AGD wolnostojącego i do zabudowy), 0,77 proc. (opony i felgi), 1,92 proc. (dla filmów, książek i komiksów oraz muzyki). Maksymalny zwrot – 3 proc. – stosowany jest w przypadku rękodzieła.

Warto dodać, że w zeszłym roku, kiedy moneyback od goodie dopiero startował, wysokość zwrotu wynosiła do 2,88 proc.

Aplikacja goodie – ile zaoszczędziłem i czy opłaca się ją mieć?

W przypadku większości transakcji zwrot szybko trafiał na moje konto – zazwyczaj był widoczny po jednym, a maksymalnie po dwóch dniach. Tylko w przy dwóch transakcjach musiałem składać reklamacje, które zostały rozpatrzone pozytywnie (aczkolwiek trochę to trwało), ale pieniądze otrzymałem.

Przejrzałem też swoje transakcje pod kątem tego, który sklep daje tyle zwrotu, ile obiecuje. Znalazłem tylko jeden taki zakup – w Komputroniku, od którego otrzymałem maksymalną kwotę zwrotu (5 proc. transakcji).

goodie moneyback – ile zyskali inni?

Z informacji jakie przysłał mi Bank Millennium, do którego w 100 proc. należy goodie, wynika, że w trzecim kwartale 2019 r. osoby korzystające z tej platformy zakupowej wygenerowały 50 mln zł obrotu (dla porównania – w drugim kwartale 2019 r. obrót wygenerowany przez użytkowników goodie wyniósł 32 mln zł).

W trzecim kwartale 2019 r. na konta użytkowników trafiło niemal 2 mln zł zwrotu. Oznacza to, że średnio moneyback wyniósł 4 proc. To całkiem niezły wynik.

goodie – co się nim zmieniło?

Programem goodie cashback w każdym miesiącu objętych jest 800 do 1 000 sklepów internetowych (jest to liczba sklepów, które należą do sieci afiliacyjnych, z którymi współpracuje goodie).

Od momentu startu w 2016 r., liczba pobranych aplikacji goodie przekroczyła już 1,3 mln (z czego 400 tys. pobrań miało miejsce w 2019 r.). Użytkownicy zarejestrowali w swoich aplikacjach 730 tys. wirtualnych kart stałego klienta i kart „pieczątkowych” w 58 różnych programach lojalnościowych.

Pod koniec września do aplikacji zostały dodane wirtualne mapy galerii handlowych, ułatwiające np. znalezienie konkretnego sklepu/punktu usługowego. W aplikacji wdrożone też zostało pozycjonowanie wewnątrz budynków (gdzie zasięg GPS jest niedokładny), wykorzystujące beacony (technologia wykorzystująca beacony i bluetooth pozwala precyzyjnie określić Twoją pozycję na mapie galerii handlowej, określić odległość od interesującego Cię sklepu i doprowadzić do niego).

Goodie pracuje też nad kartą przedpłaconą. Będzie mógł zamówić ją każdy użytkownik tej aplikacji. Na razie jednak nie podaje więcej szczegółów na jej temat.

goodie moneyback – czy warto z niego korzystać?

Z goodie moneyback korzystam od momentu uruchomienia tej funkcjonalności i dodania jej do aplikacji i serwisu goodie.pl. Mimo, że zwroty nie należą do najwyższych, to ważne jest to, że można je otrzymać niezależnie od tego, co kupujesz i tego, jak płacisz za zakupy (bankowe programy rabatowe dostępne są zazwyczaj dla osób płacących kartami, a w sklepach internetowych możesz płacić też BLIKiem).

Dodatkowo, kupując za pośrednictwem goodie, możesz zyskać podwójnie – niektóre ze sklepów oprócz kilkuprocentowego moneybacku oferują też zniżki (a te mogą wynosić kilkanaście procent a nawet więcej). Dlatego, kiedy planuję zakup przez internet, sprawdzam czy interesujący mnie przedmiot jest dostępny w jednym ze sklepów znajdującym się na tej platformie.

A co zrobić z zaoszczędzoną nadwyżką? Możesz wpłacić ją na konto oszczędnościowe i tym samym zyskać jeszcze więcej!

Dodano:
15 Lis 2019

Zaktualizowano:
26 Wrz 2020

3 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

 • agucha Ekspert 15 września 2020
  Witam, gdzie jest opcja "zgłoś brakującą transakcję"? Ja mam jedną z kwietnia i ciągle jest oczekująca, wczoraj zareklamowałam ją ale w opcji Transakcja zaginęła, teraz znowu będę czekać Ile czasu ........... nie mam pojęcia
 • Anka Ekspert 21 sierpnia 2020
  płatności są akceptowane bardzo długo, ja już czekam ponad 3 miesiące i cisza. Nikt nie odpisuje na maile
  Kazimierski Maciej Ekspert 25 sierpnia 2020
  Cześć Aniu, mnie też kilka razy zdarzyło się, że transakcja długo miała status "oczekujący". W takim przypadku korzystałem z opcji "Zgłoś brakującą transakcję" i dość szybko była zatwierdzana.
  Jj Ekspert 26 sierpnia 2020
  A jak mam płatności przy odbiorze to też się liczy
  Kazimierski Maciej Ekspert 01 września 2020
  Cześć, sposob odbioru kupionego przedmiotu nie ma znaczenia. Ważne jest tylko dokonanie zakupu w sklepie współpracującym z goodie.
 • Robert Ekspert 11 sierpnia 2020
  Ja od października 2019 do sierpnia 2020 uzbierałem i wypłaciłem 180 zł
  Kazimierski Maciej Ekspert 25 sierpnia 2020
  Ładny wynik. Gratuluję.

Podobne artykuły