Aplikacje mobilne przydatne na wakacjach

 • 02 Sie 2017
 • 4 min. czytania
 • Komentarze(3)
Sprawdź, aplikacje mobilne, które mogą się przydać podczas wakacji.
Aplikacje mobilne przydatne na wakacjach

Okres wakacyjny to czas, w którym odrywamy się od biurek i monitorów naszych komputerów. Jednak przed podróżą warto zaktualizować system w swoim telefonie i zainstalować kilka aplikacji, które będą naprawdę przydatne podczas wakacji.

Aplikacje, które warto mieć zainstalowane na swoim telefonie to przede wszystkim programy, które ułatwią ci logistykę podróży, zaoszczędzą czas oraz miejsce w walizce. Osobiście korzystam z wielu aplikacji, które pozwalają mi nie tracić czasu i przydają się w wielu nieoczekiwanych sytuacjach.

W zależności od tego na jakim etapie urlopu jesteś, posłużą ci dwa typy aplikacji, dzięki którym zaplanujesz wakacje i znajdziesz atrakcyjne oferty z noclegami, biletami czy transportem.

Planując podróż

Airbnb czyli aplikacja, która umożliwi ci znalezienie mieszkania lub pokoju w naprawdę niskiej cenie. Dodatkowo masz możliwość poznania mieszkańców miejscowości, do której się wybierać. Oni z pewnością chętnie podzielą się z tobą informacjami gdzie warto się wybrać, co zobaczyć i jakich miejsc unikać.

Skyscanner to przydatna aplikacja, która wyszuka najtańsze dostępne loty. Wystarczy, że wprowadzisz takie informacje jak: data planowanego wylotu i powrotu oraz docelowe miejsca. Skyscanner daje także możliwość wyszukania lotów w najniższych cenach, nawet gdy nie wiesz, gdzie chcesz jechać. Wystarczy, że zaznaczysz opcję „wszędzie”.

Booking.com pozwoli ci znaleźć i zarezerwować hotelowy pokój lub odnaleźć oferty last minute. Dodatkowo sprawdzisz opinie innych gości dotyczące miejsca, do którego planujesz się wybrać. Aplikacja ma również opcje, które pozwolą sprawdzić lub potwierdzić rezerwację on-line.

PackPoint to aplikacja, która z pewnością będzie dla ciebie dużym wsparciem, jeśli tak samo jak ja nie jesteś mistrzem logistyki w pakowaniu walizek. Wystarczy, że wpiszesz gdzie się wybierasz, na jak długo i jaki będzie cel twojego pobytu, a aplikacja przygotuje listę niezbędnych do zabrania ze sobą rzeczy. Możesz również dowolnie dodawać swoje przedmioty, które koniecznie musisz zabrać bo np. twoje dziecko nie wyobraża sobie podróży bez ukochanego pluszowego psiaka lub poza sportami ekstremalnymi planujesz wieczór w filharmonii. Wtedy możesz dopisać do listy parę szpilek.

Będąc w podróży

Gdy już wybrałeś kierunek podróży, masz już dach nad głową podczas wakacji, a walizki są perfekcyjnie spakowane, czas ruszać. Podczas podróży może ci się jeszcze przydać kilka aplikacji, które pomogą ci się poruszać po wybranej miejscowości.

Google maps mogą być ratunkiem, gdy zabłądzisz w nowym miejscu. Gdy będziesz chciał poruszać się po mieście bez przewodnika lub wyznaczyć jak najszybszą trasę do celu. Mi całkowicie nie przeszkadza błądzenie po nowych miejscach, jednak gdy nie mam na to czasu google maps zawsze ratuje sytuację.

Jak dojadę to aplikacja, która będzie dobrym rozwiązaniem jeśli wybierasz się do większego miejsca w Polsce. Dzięki niej bez problemu sprawdzisz rozkłady jazdy autobusów i tramwajów, a przede wszystkim podpowie ci jakie połączenia wybrać, gdy chcesz przedostać się z jednego miejsca w drugie. Przydaje się nie tylko podczas wakacji. Ja korzystam z niej przez cały rok i muszę przyznać, że ułatwia mi ona funkcjonowanie, gdy muszę poruszać się po mieście komunikacją miejską.

UBER to aplikacja, która umożliwi ci zamówienie taksówki bez konieczności dzwonienia do korporacji. Wystarczy, że wybierzesz miejsce na mapie, z którego samochód ma cię odebrać i podasz miejsce docelowe. Zapłata za przejazd automatycznie pobierze się z twojego konta, które musi być podpięte pod aplikację.

TripAdvisor to strona, która pokazuje opinie innych użytkowników hoteli, restauracji, atrakcji turystycznych oraz linii lotniczych. Ile razy zatrułeś się jedzeniem w podróży? Jak często rozczarował cię hotel? Dzięki tej aplikacji unikniesz wielu nieprzyjemnych niespodzianek.

Google Translator przyda się podczas zagranicznej podróży. Nawet jeśli aplikacja nie jest perfekcyjnie dopracowana pod względem gramatyki, z pewnością będzie niezastąpiona, gdy zabraknie ci słów.

Aplikacje bankowe, które większość banków posiada w swojej ofercie, jeśli tak jest również w przypadku twojego banku pobierz ją koniecznie. Jeżeli już ją posiadasz, zaktualizuj. Wtedy bez problemu w każdym miejscu na świecie będziesz mógł zarządzać swoimi finansami, zrobić przelew, czy wymienić walutę.

Jeśli zaopatrzysz swój telefon w te aplikacje, żadna podróż będzie prostsza, co oczywiście nie zwalnia cię z kreatywnego poruszania się po bezdrożach i błądzenia po pięknych i tajemniczych alejkach, bo przecież to jeden z najprzyjemniejszych momentów podróży. Telefon na wakacjach powinien się pojawiać tylko w sytuacjach, gdy naprawdę będzie ci niezbędny. A jakie są Twoje ulubione przydatne aplikacje, gdy wyruszasz w podróż?

Dodano:
02 Sie 2017

Zaktualizowano:
19 Wrz 2020

3 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

 • czekan Ekspert 04 sierpnia 2017
  Najczęściej używam TripAdvisor'a i BookApart'u
 • Joanna Leja Ekspert 03 sierpnia 2017
  Tak to prawda, że Google Trips również jest przydatną, a dodatkowo bardzo intuicyjną aplikacją. Dzięki za podpowiedź;)
 • Karol Soja Ekspert 03 sierpnia 2017
  Dorzuciłbym jeszcze Google Trips :)W jednym miejscu - rezerwacje hotelowe i lotnicze, polecane w okolicy miejsca, przydatne informacje

Podobne artykuły