Autopay w ING Banku Śląskim. Nie musisz czekać w korku przed bramką na autostradzie, by zapłacić za przejazd

  • 06 Sie 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Autopay polega na tym, że na płatnych odcinkach autostrady środki pobierane są automatycznie za pośrednictwem smartfona. Kierowcy mogą wtedy skorzystać z bramek dla płatności automatycznych, gdzie rejestrowane są tablice przejeżdżającego.
Autopay w ING Banku Śląskim. Nie musisz czekać w korku przed bramką na autostradzie, by zapłacić za przejazd

Jak klienci ING Banku Śląskiego mogą aktywować Autopay?

Usługa dostępna jest w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej Moje ING. Aby ją aktywować, należy wejść do zakładki „Autostrady” i dodać dane pojazdu. Środki będą pobierane bezpośrednio z konta. Wystarczy, że kierowca nieco zwolni przy wyznaczonej bramce lub tylko na chwilę się zatrzyma, by tablice rejestracyjne zostały sczytane. Następnie podniesie się szlaban i będzie można przejechać. Wygodne jest to, że w aplikacji dostępne są faktury i historia przejazdów. Rozwiązanie przyśpiesza przejazdy przez bramki i jest komfortowe, bo nie trzeba szukać gotówki czy karty, by zapłacić.

Sprawdź jak zapłacić BLIK-iem >>

Z Autopay można skorzystać:

  • na autostradzie A4 na odcinku Katowice-Kraków – kierowcy wybierają bramki z symbolem czarnej kamery na żółtym tle (skrajny lewy pas jest przeznaczony wyłącznie dla płatności automatycznych),
  • na autostradzie A1 na odcinku Toruń-Gdańsk) – kierowcy wybierają dowolny pas (na każdym działa system AmberGO, który pobiera opłaty z Autopay na tej autostradzie).

Autopay został stworzony przez Blue Media, sopocką spółkę technologiczną, która zajmuje się dostarczaniem narzędzi do wygodnych płatności elektronicznych dla klientów indywidualnych i biznesowych. Firma działa na rynku od 1999 r. i obsługuje ponad 500 tys. użytkowników dziennie.

Autopay w Pekao i Millennium

Niedawno usługa Autopay została wprowadzona także w Banku Pekao. Dostępna jest w bankowości internetowej Pekao24 i mobilnej PeoPay. Oprócz zwykłej opłaty za przejazd nie jest dodawana żadna prowizja. Aplikacja nie musi być włączona w trakcie mijania bramki i nie trzeba korzystać z dostępu do sieci. W Banku Millennium automatyczne płatności są dostępne od ubiegłego roku. Obejmują autostradę A1 na odcinku Wieś-Rusocin i A4 na odcinku Katowice-Kraków.

Przy braku konta osobistego w ING Banku Śląskim, Banku Pekao czy Banku Millennium wciąż można skorzystać z Autopay. Wystarczy pobrać aplikację AmberOne ze sklepu Play lub Appstore. Ma ona dodatki takie jak: bieżące zdarzenia na trasie np. zatrzymane samochody na skutek awarii, kalkulator opłat czy informacje turystyczne. Aplikacja obejmuje autostradę A1 na odcinku Toruń-Gdańsk i Gdańsk-Toruń.

Obecnie w Polsce płatne są odcinki:

  • na A1 – Rusocin-Nowa Wieś;
  • na A2 – Konin-Świecko, Konin-Stryków;
  • na A4 – Kraków-Katowice, Wrocław-Sośnica.

Dodano:
06 Sie 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły