Bank Millennium rozszerza otwartą bankowość. Teraz łatwiej zawnioskujesz w nim o kredyt, gdy masz konto w BNP Paribas

  • 03 Sie 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Otwarta bankowość pozwala na uzyskiwanie informacji z rachunków w innych bankach w jednym miejscu. W Millennium można zalogować się na konto w BNP Paribas lub w pięciu innych bankach, by potwierdzić dochód. Przyśpieszy to proces ubiegania się o pożyczkę i zwiększy wiarygodność wnioskującego.
Bank Millennium rozszerza otwartą bankowość. Teraz łatwiej zawnioskujesz w nim o kredyt, gdy masz konto w BNP Paribas

Logowanie do innych banków z Millenetu

Klient, który chciałby uzyskać kredyt gotówkowy w Millennium, powinien wypełnić wniosek i załączyć informację o swoich dochodach. Jeśli dostaje wynagrodzenie na konto w Alior Banku, ING Banku Śląskim, mBanku, PKO BP, Santander Bank, a teraz także i w BNP Paribas, może zalogować się na nie za pośrednictwem bankowości internetowej Millennium, pobrać historię transakcji i potwierdzić w ten sposób otrzymywane wpływy za wykonywaną pracę. W tradycyjnym wariancie wymagany jest wyciąg z konta.

Potwierdzanie dochodu jest usługą omnikanałową – dostępną w bankowości internetowej, w aplikacji mobilnej, w TeleMillennium i w oddziale. W dwóch ostatnich przypadkach wniosek wprowadzany jest przez doradcę, a samo potwierdzenie dochodu odbywa się w Millenecie lub aplikacji mobilnej. W kanałach zdalnych jest też możliwe podpisanie umowy. Alternatywnie klient dokonuje tego w oddziale.

Warto dodać, że usługa jest dostępna tylko dla klientów, od których wymagany jest jeden dokument potwierdzający dochód. Jeśli wnioskujący ma odpowiednią zdolność i wiarygodność kredytową, to proces jest w pełni automatyczny.

Otwarta bankowość w Banku Millennium

Świadczenie takich usług nie byłoby możliwe, gdyby nie dyrektywa unijna PSD2, która ma na celu stworzenie jednolitego rynku płatności w UE, zwiększenie bezpieczeństwa transakcji i finansów oraz wprowadzenie otwartej bankowości. Wpływa ona z jednej strony na wprowadzenie elastycznych rozwiązań pomiędzy różnymi bankami, a z drugiej na zwiększenie bezpieczeństwa np. przez podwójną weryfikację.

W ramach otwartej bankowości grupa TPP (ang. Third Party Providers) może proponować dokonywanie różnych czynności w ramach konta – oczywiście za zgodą klienta. Warto przy tym upewnić się, że usługodawca jest certyfikowanym dostawcą zarejestrowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Tutaj jako TPP występuje Bank Millennium, który oferuje opcję sprawdzenia stanu konta na rachunku w banku współpracującym (AIS), inicjowanie płatności (PIS) – Millennium na żadnym etapie nie jest odbiorcą przelewanych pieniędzy, pobranie historii transakcji czy zweryfikowanie dostępności środków (CAF).

Dyrektywa unijna zmniejsza też odpowiedzialność klienta za nieautoryzowane transakcje płatnicze, np. w przypadku zgubienia karty płatniczej lub telefonu (trzeba zgłosić wszystkie takie sytuacje). Teraz klient odpowiada za równowartość maks. 50 EUR (wcześniej 150 EUR). Oprócz tego reklamacje w sprawie transakcji płatniczych są krótsze – z 30 do 15 dni roboczych.

Dodano:
03 Sie 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły