Bank Millennium: teraz biorąc pożyczkę gotówkową możesz potwierdzić dochód przez logowanie w innym banku

  • 20 Maj 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Ta omnikanałowa usługa dostępna jest w ramach otwartej bankowości, która możliwa jest dzięki dyrektywie PSD2. Za pośrednictwem bankowości internetowej klient zaloguje się na razie tylko do ING Banku Śląskiego i Alior Banku, ale lista się wydłuży wraz z rozwojem usługi.
Bank Millennium: teraz biorąc pożyczkę gotówkową możesz potwierdzić dochód przez logowanie w innym banku

Logowanie do innego banku przez Millenet

Klient, który otrzymuje regularne dochody wpływające na konto osobiste w ING Banku Śląskim lub Alior Banku, ale chce skorzystać z pożyczki gotówkowej w Banku Millennium, może zalogować się do tego pierwszego, by potwierdzić regularność i wysokość zarobków. Ułatwi to i przyśpieszy to proces weryfikacji wniosku, a klient będzie dla banku bardziej wiarygodny. Ta nowa opcja kierowana jest do osób, od których wymagany jest tylko jeden dokument potwierdzający dochód. Alternatywą jest wyciąg z konta.

Bank Millennium jest pierwszą instytucją, która udostępniła usługi na rynek w trzech kanałach jednocześnie: w bankowości internetowej, w oddziale i w TeleMillennium. Wkrótce logowanie do innego banku możliwe będzie także w aplikacji mobilnej. Jeśli klient decyduje się na przyjście do placówki, doradca wypełnia wniosek wraz z nim, a potem pozwala na samodzielne logowanie.

Otwórz konto osobiste w Millennium za pomocą selfie >>

Zlecenia przelewów z innych kont

W ramach otwartej bankowości Bank Millennium pozwala także na zlecanie przelewów z kont w innych bankach – na razie tylko PKO BP. W usłudze Finanse 360° klient będzie mógł obsługiwać kilka rachunków w jednym miejscu. Aby dokonać transakcji, najpierw trzeba zalogować się do Millenetu, a następnie wybrać konto, z jakiego ma zostać zlecony przelew. Wtedy ma miejsce przekierowanie do drugiego banku. Po zrealizowanej operacji następuje automatyczny powrót do Millenetu. Docelowo usługa ma być dostępna dla wszystkich klientów Banku Millennium. Tymczasem trwają prace nad wprowadzeniem opcji dokonywania innego rodzaju transakcji oraz nad zapewnieniem podobnej funkcjonalności w aplikacji mobilnej.

Wykonuj przelewy z różnych banków z panelu Millennium >>

Bank Millennium już wcześniej oferował łączenie z innymi bankami w usłudze Finanse 360°. Klienci mogli podejrzeć stan konta czy historię transakcji na drugim rachunku. Takie rozwiązanie pozwala na kontrolowanie domowego budżetu w jednym miejscu. Nie byłoby to możliwe bez dyrektywy PSD2, która weszła w życie 14 września 2019 r. Regulacje zostały wprowadzone do polskiego prawa poprzez nowelizację ustawy o usługach płatniczych z 20 czerwca 2018 r. Celami dyrektywy są: stworzenie jednolitego rynku płatności w UE, zwiększenie bezpieczeństwa transakcji i finansów oraz możliwość korzystania z tzw. otwartej bankowości.

działanie banków w czasie epidemii

Dodano:
20 Maj 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły