Bankowanie online dla seniorów

  • 02 Maj 2020
  • 3 min. czytania
  • Komentarze(0)
Epidemia zmusiła lub zachęciła (zależy, kogo pytać) seniorów do korzystania z bankowości elektronicznej, dzięki czemu nie muszą już chodzić do oddziału, by załatwić proste sprawy, związane z kontem. Niektóre banki wprowadziły specjalne usprawnienia, by czynności te ułatwić.
Bankowanie online dla seniorów

Godziny dla seniora

Podobnie jak w sklepach, w bankach wyznaczone zostały godziny, w trakcie których seniorzy mają pierwszeństwo obsługi. W Credit Agricole, PKO BP, mBanku, Getin Banku i Santander Consumer Banku są to godz. 10-12, a dotyczy to osób powyżej 65. roku życia. W Alior Banku wyznaczone godziny to 11-12 (dotyczy osób powyżej 60. roku życia). W ING Banku Śląskim obowiązuje ta sama godzina, ale obejmuje osoby powyżej 65. roku życia. W BNP Paribas okienko dla seniorów zaczyna się o 10 i trwa godzinę – dotyczy osób powyżej 65. roku życia. Osoby w tym wieku chętnie obsłuży także Bank Pekao, ale w wydłużonym czasie – od godziny otwarcia oddziału do 12. Santander Bank Polska liczy natomiast na ranne ptaszki i zaprasza seniorów na pierwszą godzinę po otwarciu – dotyczy to osób powyżej 60. roku życia. Wyznaczone godziny mają na celu skupienie się na starszych, by mogli oni w sposób bezpieczny załatwić swoje sprawy. To nie znaczy, że nie mogą przyjść o innej porze. Powinny jednak na siebie uważać jako, że są w grupie najbardziej zagrożonych zarażeniem.

Sprawdź jak zaciągnąć kredyt gotówkowy online! >>

Strefa Seniora w Banku Pekao

Chyba najwięcej dla edukacji bankowej wśród osób starszych zrobiło Pekao. Od niedawna zostało dla nich udostępnione nowe środowisko, gdzie nie tylko mogą znaleźć informacje na nurtujące ich tematy z zakresu bezpiecznego prowadzenia konta czy obsługi produktów bankowych, ale i funkcjonować w małej wirtualnej społeczności. Pekao zainicjowało powstanie grupy na Facebooku o nazwie Bierzemy Internet za rogi z Dancingiem Międzypokoleniowym.

Przygotowane przez bank treści kierowane są zarówno do osób, które mają trudność z poruszaniem się w sieci, jak i dla jej stałych bywalców. Seniorzy nauczą się podstaw obsługi konta osobistego i produktów mu towarzyszących, dowiedzą się jak załatwić sprawy urzędowe i formalne nie wychodząc z domu, jak dostać e-receptę, jak zrobić zakupy w Internecie i wiele innych. Nie zabraknie też rozrywki takiej jak gry, filmy, nauka języka czy zajęcia dla hobbystów.

Mądra Babcia uczy w Alior Banku

Beata Borucka, autorka bloga Mądra Babcia, podjęła współpracę z Alior Bankiem, czego efektem jest cykl filmów edukacyjnych o tytule „Babcia na bank”. Ich celem jest przybliżenie seniorom różnych zdalnych rozwiązań, które ułatwią im poruszanie się w serwisie transakcyjnym i aplikacji mobilnej. Starsi mogą nauczyć się m.in. jak sprawdzić stan konta, jak wykonać przelew, jak w sposób bezpieczny zrobić zakupy w Internecie czy jak płacić kartą zbliżeniową. Filmy publikowane są co tydzień są w serwisie YouTube.

Alior Bank stara się podejmować działania, które mają przeciwdziałać wykluczeniu seniorów z sieci. Wcześniej organizował warsztaty, gdzie osoby powyżej 60. roku życia mogły nauczyć się zarządzania finansami.

Koronawirus odbił się na Twoich finansach? Sprawdź jak uporać się z długami! >>

Warsztaty w Santanderze

Fundacja Santander Bank Polska organizuje serię warsztatów dla seniorów, które mają nauczyć bezpiecznego bankowania. Starsi ludzie są często na celowniku wszelkiej maści oszustów, którzy tworzą fałszywe strony płatnicze, wysyłają zawirusowane linki czy podają się za kogoś innego. Fundacja współpracowała z policją nad projektami takimi jak: „Happy Senior”, „Na wnuczka, na policjanta”, „Seniorze, nie daj się!”, „OLABOGABABCIU”, „Czas Seniora” i innymi. Aby wziąć udział w warsztatach, należy wysłać formularz zgłoszeniowy na maila fundacji.

Dodano:
02 Maj 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły