Będą wyższe opłaty dla klientów indywidualnych w Santander Bank Polska

  • 17 Wrz 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Nowa tabela opłat i prowizji ma wejść w życie 1 grudnia 2020 r. Zmiany obejmą Konto Jakie Chcę, konta walutowe czy karty do konta. W tym samym czasie pojawią się też udogodnienia takie jak: możliwość spłaty kredytówki we wpłatomacie czy odwołanie przelewu w bankowości internetowej.
Będą wyższe opłaty dla klientów indywidualnych w Santander Bank Polska

Zmiany planowane na grudzień

Od 1 grudnia opłata za prowadzenie konta osobistego będzie wynosiła 6 zł. Zwolnieni z niej zostaną klienci, którzy zapewnią wpływy w wysokości min. 500 zł w poprzednim miesiącu oraz dokonają przynajmniej jednej transakcji kartą lub BLIK-iem. Te same warunki będą dotyczyły korzystania z karty debetowej. W przypadku ich niespełnienia zostanie pobrana opłata w wysokości 8 zł miesięcznie. Dla porównania obecnie klient ma wybór: 3 zł za korzystanie z karty niezależnie od liczby transakcji lub opcję 0 zł pod warunkiem wykonania min. pięciu transakcji miesięcznie (inaczej 5 zł), a prowadzenie konta jest teraz bezpłatne. Rachunek i karta będą niezmiennie darmowe dla klientów poniżej 26. roku życia.

Z oferty zniknie płatny pakiet wielowalutowy (teraz za 9 zł), który pozwala na uniknięcie opłat za wypłaty z zagranicznych bankomatów (dotyczy prowizji w Santandrze i przewalutowania, nie dotyczy ewentualnych opłat narzuconych przez dostawcę bankomatu). Od grudnia klienci po prostu za darmo podepną Kartę Dopasowaną do rachunków walutowych. Pakiet wypłat w bankomatach w Polsce wciąż będzie kosztował 7 zł, ale zwiększy się liczba operacji. 

Otwórz Konto Jakie Chcę w Santander i zgarnij 250zł: Sprawdź warunki!

Podwyżek można się też spodziewać w kontach walutowych. Opłata warunkowa wyniesie 10 zł – tyle samo będą kosztować opłaty za przelewy zlecane w oddziałach – w porównaniu do obecnych 8 zł. Prowadzenie konta walutowego może być jednak darmowe. Wystarczy zapewnić miesięczne saldo w wysokości min. 20 USD/EUR/GBP/CHF/CZK/DKK/NOK/SEK/AUD/CAD/HUF/JPY/ CNY/RON/RUB/MXN.

Pojawią się też pewne udogodnienia. Niektóre z nich to: opcja spłaty karty kredytowej we wpłatomacie, wyrażanie i anulowanie zgód w aplikacji mobilnej, opcja rezygnacji z karty czy odwołanie przelewu w serwisie transakcyjnym.

Część zmian wprowadzono już we wrześniu

Tabela opłat i prowizji zmieniana była ostatnio 1 września. Bank wprowadził wtedy opłatę miesięczną dla kart kredytowych np. dla Visy Silver „Akcja Pajacyk” czy Mastercard Silver wynosi ona 7,50 zł (zwykła opłata roczna dla obu to 90 zł), dla World Mastercard – 17,50 zł (210 zł rocznie), Visy Platinum – 42 zł (500 zł rocznie), a Karty 123 – 10 zł (120 zł rocznie). Santader nie pobierze tych środków, jeśli klient wykona kredytówką co najmniej 10 transakcji miesięcznie.

Kredyty gotówkowe Santander BP – sprawdź aktualną ofertę TUTAJ >>

Dodano:
17 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły