Black Friday - dziś kupuj taniej!

  • 24 Lis 2017
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Dziś czarny piątek! Sprawdź, co możesz zyskać.
Black Friday - dziś kupuj taniej!

Czarny piątek już na stałe pojawił się w naszych kalendarzach. Trzeba przyznać, że to najlepszy moment na zrobienie przedświątecznych zakupów, żeby ominąć zakupowe szaleństwo. Z jakich ofert warto skorzystać tego dnia? Jakie świąteczne prezenty możesz kupić tego dnia i na jakie zniżki możesz liczyć?

Już dziś możesz zaoszczędzić na zakupach nawet do 70 proc.! Przedświąteczne szaleństwo właśnie oficjalnie się rozpoczęło. Black Friday to idealny moment dla łowców okazji i dla każdego, kto zakup prezentów chce mieć już z głowy. Czarny Piątek cieszy się coraz większym powodzeniem, a sklepy chętnie wprowadzają dodatkowe promocje w ten dzień. Bez problemu możesz także znaleźć miejsca, w których promocje związane z Black Friday trwają cały tydzień.

Na czym polega Czarny Piątek?

Czarny Piątek to tradycja, która dotarła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Jest nazywana największym świętem konsumpcjonizmu. Dzień po Święcie Dziękczynienia w USA, czyli w ostatni piątek listopada Amerykanie tłumnie ruszają do sklepów w celu zakupienia produktów w wyjątkowo niskich cenach. Tę tradycję bardzo chętnie przyjęto w Europie. Polskie sklepy również przygotowują oferty promocyjne, które można zauważyć na sklepowych witrynach i w sieci, nawet z tygodniowym wyprzedzeniem. Wiele sklepów od tego dnia, aż do świąt będzie miało wydłużone godziny pracy.

Skąd wzięła się nazwa Czarny Piątek?
Jest kilka wersji dlaczego ostatni piątek listopada nazywamy czarnym. Pierwsza teoria głosi, że Black Friday ma związek z dobrymi wynikami sklepów, gdy obroty są wysokie, a rachunki są zapisywane czarnym tuszem. Istnieje również historia o masowych zwolnieniach z pracy tego dnia, co było spowodowane tym, że wielu pracowników chciało mieć wolne po Święcie Dziękczynienia. Teoria trzecia mówi o wielu wypadkach, do których dochodzi w sklepach w trakcie gonitwy za przecenami. Niestety nie każdy poszkodowany wychodził z nich żywy. Jednak nie ma jednej zgodnej opinii, która mówi o najbardziej prawdopodobnej wersji zdarzeń.

Gdzie robić zakupy podczas Black Friday?

Czarny Piątek ma w Polsce relatywnie krótką historię, jednak coraz więcej sklepów stacjonarnych jak i internetowych przygotowuje na ten dzień oferty specjalne. Promocji możemy szukać od dyskontów przez sklepy z odzieżą, aż po designerskie butiki i markety z urządzeniami elektronicznymi.

Jeśli planujesz obdarować swoich bliskich w wymarzone przedmioty, Czarny Piątek jest idealnym momentem na zrobienie wszystkich zakupów. Po pierwsze możesz zaoszczędzić, po drugie nie będziesz skazany na bieganie po zatłoczonych sklepach dzień przed Wigilią.

Dodano:
24 Lis 2017

Zaktualizowano:
07 Sie 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły