BLIK już dostępny w usługach Apple

  • 16 Lis 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Użytkownicy iPhone'ów czy iPadów mogą teraz płacić jednorazowymi kodami za usługi w App Store w ramach kont Apple ID. Rozwiązanie to pozwala zachować większą prywatność transakcji niż w przypadku płatności kartą.
BLIK już dostępny w usługach Apple

Jak zacząć korzystać z BLIK-a w w App Store?

Najpierw należy skonfigurować usługę w ustawieniach App Store: wybrać Apple ID, a następnie płatność i wysyłkę. Aplikacja może poprosić o logowanie. Kolejnym krokiem jest dodanie nowej metody płatności – BLIK-a. Po potwierdzeniu wystarczy doładowywać w ten sposób konto Apple ID, by płacić za aplikacje i gry.

BLIK to jednorazowy, sześciocyfrowy kod, który generowany jest w aplikacji bankowej. Jest dostępny przez 2 minuty. W tym czasie należy przepisać ciąg cyfr do okna, gdzie dokonywana jest płatność, a następnie potwierdzić operację w telefonie – zwykle PIN-em lub odciskiem palca. Zaletą BLIK-a jest to, że nie trzeba wpisywać danych karty ani żadnych informacji jak do przelewu. Cały proces jest bezpieczny.

BLIK przydaje się nie tylko do płacenia w aplikacjach, w serwisach online czy sklepach stacjonarnych, gdzie wystarczy przepisać cyfry na terminalu płatniczym, potwierdzić zielonym oraz zakończyć operację na telefonie. Można nim także wypłacać lub wpłacać pieniądze bez użycia karty. Na ekranie bankomatu lub wpłatomatu wybiera się taką transakcję, a później przepisuje wygenerowany ciąg cyfr za pomocą klawiatury. Na koniec pozostaje zatwierdzić operację w aplikacji bankowej. BLIK pozwala także na wykonywanie przelewów na numer telefonu.

Znajdź bank po numerze rachunku – Jaki to bank?

BLIK cieszy się coraz większą popularnością

BLIK jest ogólnokrajowym standardem płatności mobilnych, za który odpowiada Polski Standard Płatności. Obecnie korzysta z niego ponad 90% wszystkich klientów instytucji finansowych. Udziałowcami spółki są: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski oraz Mastercard. BLIK jest dostępny w aplikacjach tych banków, a także u Getin Banku, Banku Pekao S.A, BNP Paribas, Credit Agricole, Inteligo, T-Mobile Usług Bankowych, Nest Banku, Banku Pocztowego i banków spółdzielczych zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej, w Banku BPS oraz bankach spółdzielczych Grupy BPS.

Wykonane w drugim kwartale bieżącego roku badanie Kantar wykazało, że BLIK zanotował najwyższy wskaźnik siły marki w kategorii płatności z wynikiem 37%. Trzy czwarte badanych zadeklarowało, że przynajmniej czasami korzysta z tego systemu, a 23% wie o marce, chociaż nie używa jednorazowych kodów. Mimo że BLIK jest na rynku dopiero od pięciu lat, to siła marki okazała się większa w sprawdzanym okresie od Visy (27%), Mastercarda (22%), G-Pay (5%), Revoluta (5%) czy Apple Pay (3%). Kluczowa była wygoda użytkowania, a także bezpieczeństwo transakcji i unikalność rozwiązania.

Dodano:
16 Lis 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły