Booksy podbija branżę bankową: można teraz umawiać wizyty w oddziałach Alior Banku i BNP Paribas

  • 29 Maj 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Serwis Booksy kojarzył się dotąd z usługami kosmetycznymi, fryzjerskimi i rehabilitacyjnymi. Teraz w systemie pojawiły się propozycje z sektora bankowego: możliwość umawiania wizyt w 100 oddziałach BNP Paribas i 45 oddziałach Alior Banku.
Booksy podbija branżę bankową: można teraz umawiać wizyty w oddziałach Alior Banku i BNP Paribas

Czym jest Booksy?

Booksy to działający od 2015 r. serwis, który umożliwia rezerwowanie wizyt w u fryzjera, masażysty, fizjoterapeuty, rehabilitanta, makijażysty, trenera personalnego, stomatologa, podologa czy psychoterapeuty. Pozwala na zapisanie się na depilację, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i naturalnej, wykonanie piercingu, makijażu i sesję jogi. Dominuje więc zdrowie i uroda. Serwis rozszerzył się jednak o sekcję finansową, gdzie klienci mogą umawiać się na wizyty w placówkach BNP Paribas i Alior Banku. Dzięki temu rozwiązaniu nie muszą stawać w kolejce, co jest szczególnie niekomfortowe w czasie pandemii.

Booksy jest polskim startupem, ale z serwisu i aplikacji korzystają osoby w wielu krajach. Do tej pory zanotowano 7 mln użytkowników, dzięki czemu całe przedsięwzięcie może osiągnąć wartość ponad miliarda dolarów i stać się tym samym pierwszym polskim jednorożcem. Od marca, kiedy zamknięto większość obsługiwanych przez system lokali, ruch w serwisie i w aplikacji się załamał, co niestety doprowadziło do zwolnień. W tym czasie udało się jednak dodać nowe funkcje np. płatności mobilne. 8 maja liczba rezerwacji kilkukrotnie przekroczyła przeciętną przed pandemią.

Rezerwacje w Alior Banku i BNP Paribas

Współpraca banków z Booksy jest jednym z elementów strategii, która zakłada digitalizację i rozwój usług zdalnych. Instytucje finansowe dążą do odciążenia oddziałów i zmniejszenie dostępności prostych operacji w placówkach takich jak przelewy, wpłaty czy wypłaty w kasie – niektóre banki podwyższyły opłaty za te usługi lub je ograniczyły (Credit Agricole otworzył pierwszą placówkę bezgotówkową) – na rzecz spotkań doradców z klientami. Eksperci mają więcej czasu poświęcać na przedstawianie oferty oraz doradzanie.

Od 28 maja pojawiła się możliwość rezerwowania wizyt w jednym z czterdziestu pięciu oddziałów Alior Banku, a od 19 maja – w jednym ze stu oddziałów BNP Paribas. W pierwszym przypadku dotyczy to klientów indywidualnych, którzy potrzebują pomocy w zakresie ROR, pożyczki, lokaty, kredytu, inwestycji i innych. Niektóre placówki zapraszają też klientów firmowych np. mikroprzedsiębiorców. W BNP Paribas możliwe jest spotkanie w celu omówienia produktów inwestycyjnych i hipotecznych. Zakres tematyczny do wyboru w Booksy będzie jednak stale rozszerzany, jeśli rozwiązanie spotka się z dużym zainteresowaniem klientów.

Jak zarezerwować wizytę w Booksy?

Należy zarejestrować się na portalu Booksy lub w aplikacji mobilnej z App Store lub Google Play. Można też zalogować się za pośrednictwem Facebooka, dzięki czemu nie traci się czasu na rejestrację. Nie trzeba być klientem banku. Następnie pozostaje wybrać kategorię usług, konkretny lokal, datę i godzinę.

Sprawdź: Pożyczka internetowa w Alior Bank

Dodano:
29 Maj 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły