Brak prowizji w ramach Dni otwartych kredytu hipotecznego w Pekao

  • 10 Lis 2020
  • 3 min. czytania
  • Komentarze(0)
Dni otwarte trwają w banku przez cały listopad. Wniosek o kredyt mieszkaniowy można złożyć zdalnie, bez konieczności wizyty w placówce banku.
Brak prowizji w ramach Dni otwartych kredytu hipotecznego w Pekao

Szczegóły oferty Pekao

Brak prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego lub budowlano-hipotecznego dotyczy oferty z ubezpieczeniem spłaty. Aby skorzystać, należy wypełnić formularz dostępny na stronie Pekao najpóźniej 30 listopada 2020 r. i podpisać umowę do 14 lutego 2021 r. O kredyt wnioskować można także w dowolnym oddziale banku. Dodatkowe warunki promocji to: zawarcie umowy o prowadzenie konta osobistego z kartą debetową, zapewnienie regularnych miesięcznych wpływów, aktywowanie bankowości internetowej Pekao24 lub mobilnej PeoPay, posiadanie lub nabycie karty kredytowej, wyrażenie wymaganych zgód marketingowych, wykupienie ubezpieczenia spłaty (CPI) dla oferty z ubezpieczeniem oraz ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych.

W promocyjnej ofercie marża zaczyna się od 1,95%, a prowizja od 0% (opcjonalnie 1,25% dla marży podstawowej). RRSO dla reprezentatywnego przykładu wynosi 3,34%. Bank pokrywa do 85% wartości nieruchomości. Na stronie znajduje się kalkulator, który pozwoli łatwo sprawdzić różne kombinacje okresów kredytowych i związanych z nimi kosztów miesięcznych i całościowych. W każdej chwili można też liczyć na wsparcie eksperta kredytowego – także drogą zdalną. Wszelkie potrzebne skany można załączyć w korespondencji elektronicznej przez system Pekao24. Wystarczy jedna wizyta w oddziale, by podpisać umowę kredytową.

Skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej i oblicz swoją maksymalną zdolność >>

Kredyt hipoteczny w Pekao pozwala na pokrycie kosztów zakupu mieszkania domu, mieszkania lub działki, bądź też spłatę innego kredytu mieszkaniowego. Dostępna jest stała lub zmienna stopa procentowa oraz raty równe lub malejące. Finansowanie może być wypłacone w walutach:  PLN, EUR, USD, GBP, SEK lub NOK. Waluta powinna być jednak tożsama z tą, w której uzyskiwany jest dochód liczony przy ocenie zdolności kredytowej. Kredyt budowlano-hipoteczny ma bardzo podobne warunki, ale przeznaczony jest na budowę domu lub kupno mieszkania w budowie.

Wojciech Werochowski, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego Banku Pekao S.A., przekonuje że nawet w obecnej sytuacji pandemicznej uzyskanie kredytu hipotecznego jest zupełnie możliwe. Szczególną zachętą do tego ma być listopadowa promocja.

Przykładowe koszty kredytu hipotecznego lub budowlano-hipotecznego w Pekao

W podanym przykładzie kwota kredytu wynosi 258 280 zł, a okres kredytowania trwa 25 lat. Do spłaty jest 300 miesięcznych równych rat w wysokości 1156,48 zł (po uprawomocnieniu hipoteki; wcześniej 1235,21 zł). Przy założeniu, że wkład własny wynosi 23%, oprocentowanie jest zmienne i wynosi 2,90%, RRSO to 3,34%. Całkowita kwota do zapłaty to 355 975,95 zł, a więc koszt kredytu wynosi 97 695,95 zł, a w tym: odsetki – 84 058,29 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu – 5076,75 zł (za 4 lata), ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 miesięcy – 263,36 zł, opłata miesięczna za otwarcie i prowadzenie Konta Przekorzystnego – 6 zł, opłata miesięczna za kartę debetową MasterCard Debit FX do rachunku – 3 zł, opłata za wydanie karty kredytowej Elastycznej – 15 zł + miesięczna opłata za obsługę 2,99 zł, opłata za kontrolę nieruchomości – 137 zł, podatek od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki – 19 zł.

Oblicz wkład własny w 2020 >>

Dodano:
10 Lis 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły