Certyfikat direct.money.pl dla karty kredytowej Simplicity

  • 02 Lip 2020
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Jeszcze całkiem niedawno karta kredytowa Simplicity oferowana przez Bank Citi Handlowy była jedyną darmową „kredytówką” na rynku. Citibank wprowadził jednak zmiany i teraz, aby uniknąć opłaty za kartę, trzeba spełnić warunek. Jednak bank nadal proponuje atrakcyjne premie i bonusy w pakiecie z kartą, a oferta wciąż pozostaje jedną z najlepszych na rynku. Właśnie dlatego nagrodziliśmy ją naszym Certyfikatem.
Certyfikat direct.money.pl dla karty kredytowej Simplicity

Certyfikat direct.money.pl to nasze specjalne wyróżnienie dla najlepszych produktów finansowych na rynku. Na bieżąco śledzimy oferty banków oraz instytucji pozabankowych i dokładnie je analizujemy. Produkty, które charakteryzują się przejrzystymi warunkami, niskimi kosztami i są po prostu korzystne dla klienta, nagradzamy właśnie naszym Certyfikatem.
 

Certyfikta direct.money.pl

Tym razem przyjrzeliśmy się najpopularniejszej karcie kredytowej na rynku, czyli karcie Simplicity. Dlaczego właśnie teraz? Dlatego, że Citibank w maju wprowadził zmiany, które powodują, że karta nie jest już bezwarunkowo darmowa. Ale bardzo łatwo można uniknąć opłaty, a sama oferta wciąż jest

Tym razem przyjrzeliśmy się najpopularniejszej karcie kredytowej na rynku, czyli karcie Simplicity. Dlaczego właśnie teraz? Dlatego, że Citibank w maju wprowadził zmiany, które powodują, że karta nie jest już bezwarunkowo darmowa. Ale bardzo łatwo można uniknąć opłaty, a sama oferta wciąż jest bardzo interesująca.

Czym wyróżnia się karta kredytowa Simplicity?

Największym atutem karty Simplicity jest to, że niezależnie od momentu, w którym zdecydujesz się o nią zawnioskować, możesz skorzystać z atrakcyjnej promocji. Dzięki temu zyskasz finansowe wsparcie i dodatkowy bonus. Aktualnie Citibank proponuje voucher 200 zł na zakupy w allegro.pl lub bon 200 zł na zakupy w Lidlu. Wystarczy zawnioskować o kartę, co możesz zrobić wygodnie online, a po jej otrzymaniu spełnić warunki wybranej promocji.

Karta kredytowa Simplicity gwarantuje też dostęp do wielu zniżek i programów rabatowych. Jakich? Przede wszystkim zyskujesz rabaty nawet do 50% u partnerów programu Citi Specials. Są to zniżki na podróże, rozrywkę, sport i codziennie zakupy. Dodatkowo z kartą Simplicity możesz kupować bilety w przedsprzedaży na koncerty bez obaw, że nie zdążysz ich kupić w oficjalnej sprzedaży.

Kolejnym programem, w którym możesz uczestniczyć jest Mastercard Bezcenne Chwile, w ramach którego za każdą płatność swoją kartą kredytową otrzymujesz punkty, które później możesz wymienić na nagrody.

Kiedy przyda się karta kredytowa i kto może o nią zawnioskować?

Właśnie teraz zwróciliśmy uwagę na kartę kredytową, ponieważ może być znacznie lepszym rozwiązaniem niż kredyt gotówkowy. Może się przydać np. podczas rezerwacji wakacyjnych wyjazdów lub po prostu być ratunkiem, gdy pilnie potrzebujesz pieniędzy, a nie masz czasu na formalności związane z kredytem gotówkowym.

Karta kredytowa służy przede wszystkim do płatności bezgotówkowych. Musisz wiedzieć, że wypłacanie nią gotówki z bankomatu jest nieopłacalne. W przypadku karty kredytowej w Banku Citi Handlowy możesz spokojnie dodać ją do swojego wirtualnego portfela i płacić przez Google Pay czy Apple Pay.

W przeciwieństwie do kredytu korzystasz z niej wtedy, kiedy chcesz. Ale musisz mieć świadomość, że jest to także rodzaj zobowiązania kredytowego w banku. Ma określone oprocentowanie i limit, który możesz wykorzystać, a następnie musisz go spłacić zgodnie z warunkami umowy. Jeśli zrobisz to w tzw. okresie bezodsetkowym (w Citibanku wynosi on 56 dni) to nie zapłacisz żadnych odsetek i prowizji, czyli skorzystasz ze wsparcia banku za darmo. Gdy spłacisz limit, ponownie możesz z niego korzystać. Kredyt gotówkowy jest jednorazowy.

Limit na karcie uzależniony jest od Twojej zdolności kredytowej. Dodatkowo, żeby móc wnioskować o kartę Simplicity trzeba spełniać podstawowe wymagania, czyli:

  • mieć min. 18 lat,
  • zarabiać min. 1200 zł netto,
  • mieć zatrudnienie min. 3 miesiące.

Ile naprawdę kosztuje karta kredytowa w Citibanku?

Wspominaliśmy już o tym, że Bank Citi Handlowy zmienił warunki opłaty za swoją kartę kredytową. Wcześniej była całkowicie darmowa, teraz może kosztować nawet 12 zł miesięcznie. Prowizji można jednak uniknąć, wykonując nią transakcje o wartości min. 1000 zł w danym cyklu rozliczeniowym. Ranking kart kredytowych pokazuje, że są to obecnie standardowe warunki także w innych bankach.

Karta kredytowa Simplicity – podstawowe parametry:

Opłata miesięczna: 0 zł / 12 zł
Oprocentowanie: 7,20%
Okres bezodestkowy: 56 dni
Maksymalny limit kredytowy: do 100 000 zł


Okres bezodsetkowy wynosi 56 dni. Bank proponuje najwyższy limit kredytowy nawet do 100 000 zł, ale trzeba wykazać się oczywiście odpowiednią zdolnością kredytową.

Drogie są natomiast wypłaty gotówkowe, bo prowizja za wypłatę z bankomatu wynosi 8% wartości wypłaty, ale nie mniej niż 10 zł. Przypominamy jednak, że karta kredytowa nie służy do takich celów. Warto z niej korzystać przede wszystkim przy płatnościach bezgotówkowych oraz online w internecie.

Karta kredytowa Simplicity prezentuje się następująco:

Karta kredytowa Simplicity

Chcesz poznać pozostałe opłaty dotyczące tej karty? Zerknij do aktualnej Tabeli Opłat i Prowizji Citibanku >>

Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank Simplicity. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania 9,59% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 13000 zł, całkowita kwota do zapłaty 13656,56 zł., zmienne oprocentowanie nominalne 7,2% w skali roku, całkowity koszt kredytu 656,56 zł. (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 144 zł, odsetki 512,56 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 1138,05 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 28/05/2020 na reprezentatywnym przykładzie.

Dodano:
02 Lip 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły