Co dobrego przyniosła pandemia rynkowi kredytów gotówkowych?

  • 14 Wrz 2020
  • 4 min. czytania
  • Komentarze(0)
Z artykułów, które analizują aktualną sytuację na rynku kredytów gotówkowych, można wywnioskować jedno – jest źle i te produkty w dużej mierze dopadł koronakryzys. Paradoksalnie są jednak również dobre efekty wpływu pandemii na ten sposób finansowania. Ty zyskasz, biorąc teraz kredyt gotówkowy całkowicie online, a do tego z rekordowo niskim oprocentowaniem.
Co dobrego przyniosła pandemia rynkowi kredytów gotówkowych?

Najnowsze dane Biura Informacji Kredytowej o aktualnej sytuacji na rynku kredytu gotówkowego pokazują, że banki w lipcu tego roku udzieliły o 32% mniej kredytów gotówkowych niż w zeszłym roku. Te dane nie zaskakują, biorąc pod uwagę to, jak wiele zmieniło się ostatnio i jak różne były wiosna i lato od jakichkolwiek innych, które pamiętamy z przeszłości.

W dobie COVID-owej dużo rozsądniej jest porównywać dane miesiąc do miesiąca i tutaj widać, że na rynku tego typu finansowania jest poprawa. W lipcu bowiem banki udzieliły o 20 tys. więcej sztuk kredytów gotówkowych niż w czerwcu, a kwotowo widać wzrost o 300 mln złotych!

Może to oznaczać tylko tyle, że wraz z odmrożeniem gospodarki i poprawiającej się sytuacji na rynku pracy Polacy wrócili do swoich planów, do realizacji których potrzebny jest kredyt gotówkowy.

Czy jeśli się wahasz, to powinieneś teraz skorzystać z takiego finansowania? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Kredyt gotówkowy – najniższe oprocentowanie od lat

Rada Polityki Pieniężnej od marca do maja aż trzy razy obniżyła stopy procentowe. W związku z tym mamy teraz rekordowo niską stopę referencyjną, która z kolei wpływa na maksymalne oprocentowanie kredytów. Ile wynosi oprocentowanie kredytu gotówkowego teraz? Zgodnie z zapisami Kodeksu cywilnego może być to maksymalnie 7,2%. A przypomnijmy, że przed pandemią banki mogły ustalić tę stawkę na poziomie nawet 10%.

Dlaczego ta zmiana tak bardzo wpływa na kredyty gotówkowe? Oprocentowanie bowiem to oprócz prowizji główny składnik kosztu kredytu. Załóżmy, że prowizja się nie zmienia i wynosi 5% kwoty kredytu. Jak więc spadek oprocentowania z 10% na 7,2% wpłynie na ratę i koszt kredytu w kwocie 50 tys. zł zaciągniętego na 10 lat?

Kredyt gotówkowy 50 tys. zł na 10 lat

oprocentowanie

rata

koszt kredytu

10%

660,75 zł

29 950,50 zł

7,2%

585,71 zł

20 285,17 zł

Zobacz, że tylko dzięki obniżce maksymalnej stawki oprocentowania możesz do banku zapłacić mniej o prawie 10 tys. zł!

Ciekawi Cię, gdzie znaleźć korzystny kredyt gotówkowy ile wyniesie jego rata przy kwocie i okresie spłaty, która Cię interesuje? Skorzystaj z naszego kalkulatora rat kredytu!

Teraz jest czas kredytu gotówkowego z niskim oprocentowaniem, więc jeśli masz w planach remont, wyjazd czy większe zakupy, to teraz warto rozważyć zwrócenie się o pomoc do banku.

Kredyt gotówkowy online – banki musiała dopaść pandemia

Jest jeden pozytywny skutek pandemii w bankach. Można wreszcie dostać kredyty gotówkowe online! Jeszcze przed koronawirusem banki zasłaniały się brakiem technicznych możliwości czy koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa klientom i w większości nie oferowały szybkiego kredytu gotówkowego online. Jednak chęć spełnienia potrzeb klientów w tym trudnym czasie sprawiła, że można! Można tak zaprojektować systemy, aby dane kredytobiorców były bezpieczne i jednocześnie umożliwiały im wzięcie kredytu gotówkowego online bez wychodzenia z domu.

Przykładami banków, które bardzo długo wstrzymywały się z wprowadzeniem takiej możliwości jest Alior Bank i PKO BP. Jednak podczas koronakryzysu stanęły na wysokości zadania i naprawdę bardzo szybko zaoferowały klientom kredyt gotówkowy z decyzją online. Wcześniej wymagana była wizyta w oddziale w celu potwierdzenia tożsamości nowych klientów. Teraz równie dobrze można zrobić to podczas wideorozmowy z doradcą banku albo za pomocą przelewu weryfikacyjnego.

A Ty zyskujesz czas, bo nie musisz chodzić po bankach.

Gdzie wziąć kredyt gotówkowy jeszcze szybciej?

Szukasz taniego kredytu gotówkowego online? Czas swoich poszukiwań możesz znacząco skrócić, jeśli skorzystasz z naszej porównywarki tych produktów. Na suwakach u góry strony wybierasz kwotę i okres kredytu, który Cię interesuje i wyświetlają Ci się oferty różnych banków:

Oferty kredytów gotówkowych

Kiedy przy wybranej ofercie klikniesz „Zapytaj o kredyt”, wyświetli Ci się pole, gdzie możesz podać swój numer telefonu. Na ten numer w ciągu kilku minut oddzwoni do Ciebie doradca z wybranego banku, aby zapytać o Twoje potrzeby i przedstawić dostosowaną do Ciebie ofertę. Musisz pamiętać, że parametry kredytów, które prezentujemy na porównywarce są uśrednione.

W kolejnym kroku formularza możesz wybrać inne banki, które mają oddzwonić do Ciebie i przestawić parametry kredytu. Dzięki temu Ty nie musisz do nikogo dzwonić, tylko na spokojnie odbierasz telefony, a bankowi doradcy proponują Ci konkretne kredyty.

Pamiętaj, że takie porównanie ofert jest bezpłatne i do niczego nie zobowiązuje. Po usłyszeniu oferty możesz więc bez problemu zakończyć rozmowę. Warto jednak spisywać sobie raty i koszty kredytów, aby potem móc je porównać. Nie musisz decydować się podczas pierwszej rozmowy na kredyt gotówkowy. Wniosek przez internet będzie ważny jeszcze kilka dni. W każdym banku możesz umówić się na rozmowę za kilka dni, spokojnie wszystko sobie przemyśleć i zdecydować się na ten kredyt, który odpowiada Ci najbardziej.

Masz jeszcze dodatkowe pytania? Zostaw mi je w komentarzu! Chętnie Ci pomogę.

Dodano:
14 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły