Czarny piątek

  • 25 Lis 2016
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Już dziś znajdziesz wyjątkowe oferty, sklepy przygotowały obniżki nawet do 70%
Czarny piątek

Nadszedł, jeden z najbardziej wyczekiwanych zakupowych dni w roku „Black Friday”. Jeśli planowałeś większe zakupy to dzisiaj jest najlepszy moment. Bo właśnie dziś ceny spadają nawet o 70 proc. To amerykańskie święto cieszy się coraz większą popularnością również w Polsce.

Właśnie dziś znajdziesz wyjątkowe oferty i ceny, w czarnym piątku biorą udział sklepy stacjonarne jak i internetowe. Co roku w ostatni piątek listopada, dzień po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, sklepy wprowadzają największe obniżki cen. Jest to naprawdę duża gratka, dla każdego łowcy okazji. Niektórzy sprzedawcy wprowadzili promocje związane z czarnym piątkiem już w tygodniu poprzedzającym ten dzień.

Skąd wziął się czarny piątek

Black Friday dotarł do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie jest to już długoletnia tradycja. W Polsce, coraz więcej sklepów bierze udział w wyprzedażach, jednak nie jest to, aż tak popularne jak w USA. Skąd nazwa czarny piątek? Jest wiele teorii dlaczego ten dzień nazywany jest „black friday” jedną z nich jest fakt, że podczas wyprzedaży dochodzi do wielu wypadków i ich uczestnicy są mocno poszkodowani, dochodziło również do wypadków śmiertelnych. Mniej drastyczna wersja to odniesienie do koloru tuszu, którego używali księgowi i właściciele sklepów. Jeśli sklep miał dobre wyniki, było to zapisywane czarnym tuszem. Czarny piątek zazwyczaj rozpoczyna okres zakupów świątecznych, oznacza to, że galerie handlowe od tego dnia aż do wigilii będą otwarte w wydłużonych godzinach.

Jeszcze nie kupiłeś świątecznych prezentów? Dzisiejsze okazje sprzyjają temu aby zdobyć te najbardziej wymarzone w wyjątkowych cenach. Może wydawać ci się, że jest to forma napędzania konsumpcjonizmu, jednak ja uważam, że to tak naprawdę ostatni dobry moment aby kupić wszystko co zaplanowaliśmy na ten rok. Pamiętaj jednak, aby nie stracić głowy w szale zakupów, warto abyś wszystko dokładnie zaplanował. Dzięki temu nie dopadnie cię pozakupowy kac, związany z wydaniem zbyt dużej kwoty na niepotrzebne gadżety. Jeśli jednak nie uda ci się zdobyć wszystkich prezentów dziś, warto żebyś widział, że w dzień po czarnym piątku możesz skorzystać z promocji podczas dnia cieszącego się mniejszą sławą czyli „Small Business Saturday”. W poniedziałek kolejny wyprzedażowy dzień „Cyber Monday” tego dnia wyprzedaże przygotowują sklepy internetowe. Jedno jest pewne jeśli w tym czasie, zrobisz zakupy nie będziesz musiał się stresować, że nie zdążysz przed świętami.

Podobne artykuły