Czy na karcie może być umieszczone zdjęcie?

  • 27 Mar 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Klienci niektórych banków mają dwie możliwości do wyboru: mogą zdecydować się na szablon karty płatniczej zaproponowany przez bank lub postawić na kartę płatniczą z niestandardowym wizerunkiem.
Czy na karcie może być umieszczone zdjęcie?

W zależności od oferty banku, na karcie kredytowej może zostać umieszczone bliskie sercu właściciela zdjęcie. Wiąże się to zwykle z dodatkową opłatą w wysokości kilkunastu złotych.

Jaki wizerunek można umieścić na karcie płatniczej?

Niestety, tylko nieliczne banki dają możliwość wyboru wizerunku karty płatniczej lub umieszczenia na niej swojego zdjęcia. W takim przypadku bank zweryfikuje zdjęcie, które chcemy nanieść na kartę. W uzasadnionych przypadkach instytucja może odmówić umieszczenia na karcie wizerunku, jaki zażyczył sobie klient.

To, jaki projekt może przyozdobić kartę płatniczą, reguluje wewnętrzny regulamin danego banku. Do wizerunków zakazanych zaliczane są m.in. treści erotyczne i prowokacyjne, wizerunki znanych osób lub motywy budzące obawy naruszenia praw autorskich. Jeśli przy ocenie zdjęcia pojawiają się wątpliwości, bank skontaktuje się z klientem celem ich wyjaśnienia.

Karta płatnicza – jakich zdjęć nie zaakceptuje bank?

Zdjęcie lub grafika przesłana przez klienta nie powinna zawierać logotypów, znaków towarowych, wrażliwych danych czy nazw znanych produktów lub usług. Banki nie zgadzają się też na przygotowanie karty z wizerunkiem lub treściami chronionymi prawami autorskimi bądź sprzecznymi z dobrymi obyczajami. Strzeżone są też symbole narodowe naszego kraju i innych państw.

W większości banków nie ma możliwości wydrukowania na karcie zdjęcia znanej postaci (np. muzyka, sportowca czy polityka). Za wyjątek uznawane są fotografie, na których przyszły właściciel karty jest w towarzystwie takiej osoby.

Jakie karty płatnicze opatrzyć można własnym wizerunkiem?

Jeśli bank w ogóle da możliwość przygotowania karty z własnym zdjęciem , to najczęściej dotyczy to kart debetowych. W przypadku kart kredytowych rozwiązanie jest w zasadzie niedostępne. Karty płatnicze dla dzieci częściej można spersonalizować niże te wydawane do uniwersalnego rachunku. Najczęściej polega to jednak na tym, że dokonujemy wyboru spośród kilkudziesięciu wizerunków przygotowanych przez bank. Wirtualna karta płatnicza z oczywistych względów nie może być opatrzona własnym wizerunkiem.
 

Dodano:
17 Mar 2020

Zaktualizowano:
27 Mar 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły