Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności ×
Advertisement

Czy Visa Checkout to rewolucja w internetowych płatnościach?

Fot.

Bankowe innowacje w Polsce mają się doskonale i w wielu sferach zostawiamy w tyle naszych sąsiadów. Od miesiąca możesz skorzystać z usługi Visa Checkout - uproszczonej metody płatności kartą w internecie. Co nowego wprowadza Visa i czy jest to lepsza opcja od MasterPassa czy PayPala?

Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym Visa wprowadziła sposób uproszczonych płatności internetowych Visa Checkout. Od premiery nowej usługi minął miesiąc, po którym można już porównać ją z MasterPass czy PayPall.

Jak działa Visa Checkout

Aby skorzystać z elektronicznego portfela Visa musisz się zarejestrować w serwisie Visa Checkout. Utworzenie konta użytkownika zajmuje dosłownie chwilę i składa się z trzech banalnych kroków, a system jest intuicyjny.

Wybierając opcję płatności Checkout, klikasz w ikonę widniejącą na stronie sklepu z logo Visa Checkout i logujesz się do swojego konta. Następnie potwierdzasz dane na stronie sklepu, składasz zamówienie i płacisz.

Największe zalety Visa Checkout:

  • wszystkie karty Visa w jednym miejscu,
  • szybka płatność za pomocą karty w sklepie on-line bez konieczności używania plastiku,
  • możliwości logowania za pomocą różnych urządzeń: smartfona, komputera, tabletu, (urządzenie musi posiadać dostęp do internetu),
  • bezpieczeństwo transakcji; Visa stosuje kilkupoziomowe zabezpieczenia takie jak: usługa chargeback, która pomoże ci odzyskać pieniądze, jeśli towar nie będzie zgodny z opisem lub w chwili problemów z dostawą,
  • brak opłat,
  • promocje w sklepach internetowych, aktualnie możesz skorzystać z rabatu do sklepu OleOle i RTV EURO AGD.

W porównaniu z płatnościami MasterPass czy PayPall, Visa Checkout wypada na raczej porównywalnym poziomie. Dużym minusem Visy Checkout jest niewielka liczba sklepów, w których możemy z niej skorzystać, jednak bez wątpienia niebawem do RTV EURO AGD i OleOle.pl dołączą kolejne sieci. Z pewnością każdy z e-portfeli jest wygodną opcją dla osób, które robią zakupy w sieci. Wpisywanie wszystkich danych za każdym razem, kiedy robisz zakupy on-line jest uciążliwe, dlatego zawsze, gdy mam taką możliwość, korzystam z e-portfela albo niezastąpionego BLIK'a. Jeśli cenisz sobie wygodę oraz dbasz o bezpieczeństwo swoich danych i urządzeń, elektroniczny portfel będzie dobrym rozwiązaniem.

Podobne artykuły