Darmowe konto bankowe - sprawdź, gdzie założyć

 • 17 Paź 2016
 • 4 min. czytania
 • Komentarze(0)
Podpowiadamy, które konto bankowe warto założyć.
Darmowe konto bankowe - sprawdź, gdzie założyć

Mimo że rosną opłaty za korzystanie z rachunków bankowych, to ciągle są dostępne konta za które nie będziesz musiał płacić. Zazwyczaj opłaty nie są naliczane, gdy aktywnie korzystasz ze swojego RORu. Mogę polecić ci konto, które będziesz miał za darmo bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Zobacz, z której oferty powinieneś skorzystać.

Bezwarunkowo darmowe konto? Sprawdź ofertę Smart Banku. Rachunek Smart Konto założysz za darmo i nie będziesz płacił za jego prowadzenie niezależnie od tego, czy będziesz z niego aktywnie korzystał, czy nie. Nie zapłacisz też za przelewy internetowe ani za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju.

Bezpłatne będziesz miał również zlecenia stałe i polecenia zapłaty, a za przelew natychmiastowy zapłacisz jedynie 1 zł. Oznacza to, że w Smart Banku zrobisz 5 szybkich przelewów w cenie jednego zrealizowanego w większości innych banków. Konto nie oferuje co prawda premii i zwrotów za zakupy, ale za to większość usług, z których korzystasz na co dzień będziesz miał za darmo lub za niewielką opłatą.

Rachunek złożysz przez internet, korzystając z formularza. Swoje dane potwierdzasz, przelewając 1 zł, lub podpisujesz umowę dostarczona przez kuriera, później aktywujesz konto i możesz korzystać z jego wszystkich funkcji.

Załóż Smart Konto w Smart Banku >>

Konto na co dzień

Jeśli szukasz konta, które będzie twoim podstawowym rachunkiem i będziesz z niego korzystać na co dzień, to sprawdź ofertę mBanku. eKonto jest dostępne w dwóch wariantach: Standard i Plus. Jeśli będziesz przelewać na nie wynagrodzenie i aktywnie korzystać z karty płatniczej, to śmiało wybierz opcję Plus. W tej taryfie wystarczy wpływ w wysokości min. 1 tys. zł oraz 5 transakcji bezgotówkowych i praktycznie ze wszystkich najważniejszych usług będziesz mógł korzystać za darmo. Nie zapłacisz za:

 • prowadzenie konta (standardowa opłata 5 zł miesięcznie),
 • kartę płatniczą (standardowa opłata 4 zł miesięcznie),
 • przelewy internetowe,
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą,
 • zlecenia stałe i polecenia zapłaty.

Dodatkowo będziesz mógł korzystać z aplikacji mobilnej, płacić BLIKiem i przelewać pieniądze do znajomych bez znajomości ich rachunku bankowego.
Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z oferty mBanku i założysz konto do końca października, to załapiesz się na promocję, dzięki której dostaniesz dwa bonusy:

 • Pierwszy to oprocentowanie rachunku w wysokości 3% w skali roku. Odsetki będą naliczane dla kwoty do 3 tys. zł przez 7 kolejnych miesięcy od założenia rachunku.
 • Druga premia, to zwrot 2% kwoty transakcji bezgotówkowych które zrealizujesz kartą płatniczą lub BLIK. Money-back będzie naliczany przez 6 miesięcy. Co miesiąc możesz dostać nawet 50 zł zwrotu. Musisz pamiętać, że premie dostaniesz, jeśli w każdym z 6 miesięcy wydasz min. 250 zł, a na twój rachunek będzie wpływać jednorazowo min. 1 tys. zł. Przelew nie może być robiony z innego twojego rachunku, więc najprościej będzie jeśli na konto będziesz przekazywać wynagrodzenie.

Pełny zwrot dostaniesz, jeśli co miesiąc wydasz bezgotówkowo 2,5 tys. złotych, a na koncie możesz dodatkowo zarobić około 40 złotych.

Konto możesz założyć, korzystając z formularza. Podobnie, jak w przypadku Smart Banku umowę podpiszesz za pośrednictwem kuriera lub potwierdzisz dane przelewem z innego konta.

Ważne dokumenty:

Załóż eKonto w mBanku >>

360 złotych premii

Trzeci rachunek, jaki mogę ci polecić, to Konto 360o w Banku Millennium. Podobnie, jak w mBanku rachunek będziesz miał za darmo jeśli zapewnisz wpływ w wysokości min. 1 tys. złotych (nie musi być to przelew wynagrodzenia) lub zrealizujesz zaledwie jedną transakcję bezgotówkowa kartą lub BLIKiem. Spełnienie tych warunków zwalnia cię jednocześnie z opłaty za kartę płatniczą. W innym przypadku zapłacisz 8 złotych miesięcznie za prowadzeni rachunku i dodatkowo 7 zł za kartę do konta. Oprócz tego za darmo będzie mógł również:

 • robić przelewy przez internet,
 • wypłacać ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą,
 • płacić za pomocą BLIK,
 • realizować zlecenia stałe i polecenia zapłaty.

Rachunek w Banku Millennium daje ci podobne możliwości, jak konto w mBanku. Oferuje również money-back, jednak trochę łatwiej będzie ci uzyskać wyższe zwroty. Co miesiąc, przez pół roku możesz liczyć na premię w wysokości nawet 60 złotych. 30 złotych dostaniesz jeśli za pomocą karty płatniczej wydasz bezgotówkowo 1,5 tys. złotych (2% transakcji), a drugie 30 złotych jeśli za pomocą BLIK zrealizujesz transakcje na zaledwie 600 zł. Na założenie rachunku w promocji masz czas do 05.12.2016 roku.

Jak już założysz Konto 360o, to jako dodatkowy bonus dostajesz lokatę mobilną z promocyjnym oprocentowaniem. Jeśli założysz ją z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości, to dostaniesz 3,25 proc. odsetek na kwartalnym depozycie. Lokatę możesz założyć na kwotę od 500 do 10 tys. zł. Gdy wpłacisz maksymalną kwotę to zarobisz na niej około 65 zł.

Ważne dokumenty:

Załóż Konto 360o w Banku Millennium >>
 

Dodano:
17 Paź 2016

Zaktualizowano:
26 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły