Do czego służą hasła jednorazowe?

  • 17 Gru 2019
  • 1 min. czytania
  • Komentarze(0)
Tabele haseł jednorazowych służą do potwierdzania dyspozycji dotyczących przelewów z rachunku, zapewniając jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa przy zarządzaniu rachunkiem przy pomocy Internetu. Korzystanie z listy haseł jednorazowych ułatwia obsługiwanie rachunków bankowych, łącząc w sobie bezpieczeństwo i wygodę. Aby zlecić dowolny przelew lub zmodyfikować rachunek dla zdefiniowanego już przelewu nie ma potrzeby łączyć się z teleoperatorem, a dodatkowo wszystkie czynności wykonywane przez Internet są bezpieczne. Jako alternatywne rozwiązanie, banki stosują kody SMS czyli jednorazowe hasła przesyłane w formie wiadomości SMS na wskazany przez użytkownika numer telefonu lub kody generowane przez token.
Do czego służą hasła jednorazowe?

Tabele haseł jednorazowych służą do potwierdzania dyspozycji dotyczących przelewów z rachunku, zapewniając jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa przy zarządzaniu rachunkiem przy pomocy Internetu.

Korzystanie z listy haseł jednorazowych ułatwia obsługiwanie rachunków bankowych, łącząc w sobie bezpieczeństwo i wygodę. Aby zlecić dowolny przelew lub zmodyfikować rachunek dla zdefiniowanego już przelewu nie ma potrzeby łączyć się z teleoperatorem, a dodatkowo wszystkie czynności wykonywane przez Internet są bezpieczne.

Jako alternatywne rozwiązanie, banki stosują kody SMS czyli jednorazowe hasła przesyłane w formie wiadomości SMS na wskazany przez użytkownika numer telefonu lub kody generowane przez token.

Dodano:
17 Gru 2019

Zaktualizowano:
10 Sie 2020

Zobacz również inne poradniki

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły