Dobre wieści dla klientów BZ WBK

  • 04 Cze 2018
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(1)
Bank Zachodni WBK wprowadza zmiany w Taryfie Opłat i Prowizji. Od sierpnia nie będzie trzeba płacić za przelewy natychmiastowe. To jednak nie koniec zmian
Dobre wieści dla klientów BZ WBK

Bank Zachodni WBK wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i za ich namową, wprowadza darmowe przelewy natychmiastowe. To jednak nie koniec pozytywnych zmian. Już wkrótce będzie można otworzyć kilka kont oszczędnościowych w tym samym czasie. Koniecznie sprawdź, co się zmieni, prześwietliłem nowe warunki.

Jak zapewniają pracownicy BZ WBK, zmiany to efekt przysłuchiwania się oczekiwaniom klientów. A ci od dawna skarżyli się na przelewy natychmiastowe i kosztowne wypłaty z zagranicznych bankomatów. – Zanim zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zmiany w Taryfie Opłat i Prowizji, porozmawialiśmy o nich z naszymi klientami – zapewnia Marcin Pawłowski z Banku Zachodniego WBK. Zmiany w TOiP wejdą w życie już 8 sierpnia.

Będzie taniej w BZ WBK

Zmiany będą dotyczyć flagowych produktów, oferowanych przez bank. Mowa tu o Koncie Jakie Chcę, którego posiadacze wraz z początkiem sierpnia, nie będą musieli płacić za przelewy natychmiastowe przez BlueCasch, Przelewy24 oraz Express Elixir. Klienci Banku Zachodniego WBK będą zwolnieni z opłat za przelewy stałe.

To nie koniec zmian na lepsze i tańsze w WBK. Posiadacze Karty Dopasowanej poniżej 26. Roku życia, nie będą musieli ponosić kosztów opłat za wypłaty z zagranicznych bankomatów. Posiadacze wszystkich rodzajów kart kredytowych w BZ WBK, nie będą musieli płacić za sprawdzenie dostępności środków na karcie w bankomatach banku. Do tej pory, taka przyjemność kosztowała 2 zł.

Jak zapewniają przedstawiciele Banku Zachodniego WBK, ujednolicono opłatę za wypłaty z bankomatów zewnętrznych kartami debetowymi. Od 8 sierpnia będzie to zawsze 4 proc. Co ważne, opłata będzie taka sama w kraju oraz poza jego granicami i nie będzie dotyczyła posiadaczy kart walutowych i Karty Dopasowanej.

Idzie nowe w BZ WBK

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kont oszczędnościowych, powinny zapoznać się z nadchodzącą ofertą Banku Zachodniego WBK. Bank przygotował możliwość założenia aż 5 kont oszczędnościowych (Konto Systematyczne) na raz. Ponadto, będzie można korzystać z konta oszczędnościowego VIP bez ponoszenia jakichkolwiek opłat.

2018 rok to dla Banku Zachodniego WBK czas dużych zmian. Poza wspomnianymi nowościami w Taryfie Opłat i Prowizji, nazwa Bank Zachodni WBK przestanie istnieć. We wrześniu rozpocznie się proces zmiany nazwy na Santander Bank Polska S.A.

Zmiana spowodowana jest tym, że Bank Zachodni WBK od 2011 roku należy właśnie do Grupy Santander. – Wraz ze zmianą nazwy i identyfikacji wizualnej, stajemy się bogatsi o międzynarodowy wymiar marki Santander oraz długoletnią tradycję i siłę Grupy – wyjaśnia Gerry Byrne, Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Zachodniego WBK.

Dodano:
04 Cze 2018

Zaktualizowano:
21 Wrz 2020

1 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

  • Ranking kont Ekspert 27 czerwca 2018
    Bardzo dobre posunięcie w stronę klientów. Niestety w dzisiejszych czasach, banki coraz częściej podnoszą opłaty związane z utrzymaniem konta. I nie zawsze jest to podyktowane faktycznym wzrostem kosztów operacyjnych. Np. obsługi klienta. Posiadacze ROR w BZ WBK z pewnością to docenią. Podobnie zresztą jak i nowi klienci. Czekamy na obniżki prowizji w kolejnych bankach.

Podobne artykuły