Dziś dzień bez płacenia gotówką!

  • 05 Kwi 2017
  • 3 min. czytania
  • Komentarze(0)
Dziś "Dzień bez płacenia gotówką" - Sprawdź, dlaczego warto korzystać z płatności bezgotówkowych.
Dziś dzień bez płacenia gotówką!

Już po raz drugi w Polsce obchodzimy „Dzień bez płacenia gotówką”. Akcja jest częścią europejskiej kampanii „No Cash Day” pod patronatem Parlamentu Europejskiego. Jeśli nadal nie przekonałeś się do płatności bezgotówkowych, to dziś powinieneś spróbować. Masz coraz więcej bezpiecznych opcji płacenia za zakupy.

5 kwietnia to już oficjalnie „Dzień bez płacenia gotówką”, który ma przede wszystkim zachęcić cię do korzystania z innych form płatności. Jest ich naprawdę wiele i są one z pewnością bezpieczniejsze niż noszenie ze sobą portfela wypełnionego pieniędzmi.

5 powodów, dla których powinieneś płacić bezgotówkowo

Jest co najmniej 5 powodów, dla których warto zrezygnować z płacenia gotówką. Do tych najważniejszych należą.

1. Bezpieczeństwo

To właśnie na nie powinieneś zwracać szczególną uwagę. Nikt nie ma prawa przywłaszczać sobie twoich pieniędzy. Jednak na każdym kroku możesz trafić na kogoś, kto chętnie zaopiekuje się nimi bez twojej wiedzy. Dlatego bieganie po centrum handlowym z pełnym gotówki portfelem nie należy do dobrych rozwiązań.

2. Wygoda

Odczujesz ją już po pierwszej płatności bez użycia gotówki w sklepie. Z pewnością nigdy więcej nie usłyszysz słynnego „czy mogę być winien grosika?”. Nie musisz zabierać ze sobą całego portfela, jeśli wyjdziesz z domu tylko na chwilę. Gdy nagle przypomni ci się, że musisz zrobić zakupy, wystarczy, że będziesz miał ze sobą telefon, brelok czy kartę.

3. Oszczędności

Są one możliwe dzięki płaceniu kartą lub używaniu aplikacji mobilnych. W jaki sposób możesz zaoszczędzić na wydawaniu? Korzystając z moneybacków i z promocji oferowanych przez licznych partnerów banków. Nawet jeśli będzie to kilka procent, po dłuższym czasie zauważysz, że to rozwiązanie ci się opłaca.

4. Wsparcie gospodarki

Gdy ograniczymy płatności gotówkowe dodatkowe pieniądze zostaną w budżecie. Przykładowo wypłacanie emerytur i rent wypłacanych przez ZUS kosztuje gospodarkę około 200 mln. zł rocznie. Bezgotówkowe przekazywanie świadczeń pozwala znacznie ograniczyć te wydatki. Dodatkowo korzystanie z kartowych i mobilnych płatności, pozwala ograniczyć rozwój szarej strefy i ilość wpuszczania podróbek do obiegu.

5. Higiena

Pieniądze są w obiegu bez przerwy, przechodzą z rąk do rąk. Skaleczenie się banknotem może doprowadzić do wdania się poważnego zakażenia, nie wspominając o monetach połykanych przez dzieci.

Polska w porównaniu z pozostałymi europejskimi krajami, jest doskonale rozwinięta pod względem płatności bezgotówkowych. Technologie zbliżeniowe, BLIK czy HCE są przez nas coraz chętniej wykorzystywane. Płacenie bez użycia gotówki pozwoli ci również zaoszczędzić część pieniędzy, stanie się tak, jeśli twój bank ma w swojej ofercie opcję moneyback. „Dzień bez płacenia gotówką” to szansa na przekonanie się o tym, że jest wiele ciekawych i bezpiecznych możliwości, których możesz użyć zamiast gotówki. Osobiście uważam, że utworzenie takiego dnia w Polsce jest potrzebną inicjatywą, dla mnie płatności bezgotówkowe to codzienność.

Dodano:
05 Kwi 2017

Zaktualizowano:
03 Gru 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły