eFaktoring, eWindykacja, eKsięgowość czy eUmowy – ze zdalnych usług w Santander BP skorzystało już 25 tys. jednoosobowych firm

  • 03 Lis 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Pandemia jest trudnym wyzwaniem dla przedsiębiorców. Na szczęście wiele spraw można załatwić bez wychodzenia z domu czy z biura. W ofercie banku dla firm znajduje się m.in.: eKsięgowość, eFaktoring, eWindykacja czy eUmowy. Usługi dostępne są w bankowości Moja Firma.
eFaktoring, eWindykacja, eKsięgowość czy eUmowy – ze zdalnych usług w Santander BP skorzystało już 25 tys. jednoosobowych firm

Na czym polega eFaktoring?

eFaktoring pozwala na zachowanie płynności finansowej. Wystawca faktury w krótkim czasie otrzymuje część lub pełną płatność od Narodowego Funduszu Gwarancyjnego. Nie jest więc zależny od szybkości reakcji kontrahenta. To istotne udogodnienie zwłaszcza przy długich terminach spłaty. Aby móc skorzystać z usługi, należy prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą od minimum 12 miesięcy i złożyć wniosek o przyznanie limitu faktoringowego. Przedsiębiorca może dostać na start nawet 100 tys. zł. Finansowanie faktur odbywa się w trybie online bez dodatkowych formalności.

Sposób na windykację

W obecnej sytuacji pandemicznej nietrudno o zatory płatnicze. Firma nie może doprosić się płatności? Rozwiązaniem może być eWindykacja w Santander BP. Wystarczy wprowadzić nieopłacone faktury na platformę Payhelp, by uruchomić proces polubownej windykacji. Gdyby to nie wystarczyło, jest opcja skierowania sprawy na drogę sądową w ramach Elektronicznego Postępowania Upominawczego. Dostawcą usługi i serwisu Payhelp jest  BEST S.A.

eUmowy – ponad 30 szablonów

Dużą wygodą dla małych przedsiębiorców jest narzędzie eUmów. Firma otrzymuje dostęp do aplikacji Umownik, gdzie generowane są aktualne i zgodne z prawem umowy na podstawie ponad 30 szablonów, a w tym: umowy sprzedaży, umowy zlecenia, o dzieło, NDA czy RODO. Ponadto można tworzyć własne wzory o dowolnej treści, a także przeprowadzić zdalne negocjacje z kontrahentem. Umownik pozwala na weryfikację tożsamości i podpisywanie dokumentów podpisem elektronicznym. Proces jest szybki, bezpieczny i poufny. Przygotowane w ten sposób umowy są zawsze dostępne w bankowości internetowej. Dostawcą usługi Umownik jest LawBiz Technology Sp. z o.o.

Przeczytaj więcej: Poręczenia wadialne w Santanderze >>

Wygodna eKsięgowość

Przedsiębiorcy mają także dostęp do darmowych programów do fakturowania i prowadzenia samodzielnej księgowości. Faktury wystawia się online i w aplikacji mobilnej inFakt, gdzie da się je zapisać w formacie PDF i przesłać drugiej stronie mailem. Oprócz tego na platformie znajdują się bezpłatne szablony faktur. W każdej chwili można też skontaktować się z księgowym, który pomoże w razie wątpliwości. W ramach pakietu samodzielnej księgowości da się edytować koszty, generować księgi przychodów i rozchodów, czy deklaracje VAT-7 lub PIT-5. Poza tym łatwiej kontrolować terminy płatności oraz kwoty składek do ZUS i US. Dodatkowo płatne są natomiast pakiety dla przedsiębiorców, którzy wolą powierzyć prowadzenie finansów doświadczonemu księgowemu. Taka usługa także jest zdalna. Specjalista na bieżąco zewidencjonuje wszystkie koszty, prześle deklaracje podatkowe do US, a w razie potrzeby będzie reprezentować przedsiębiorcę przed urzędami. Dostawcą eKsięgowości jest inFakt Sp. z o.o.

Sprawdź nasz ranking kredytów dla firm i wybierz dla siebie ofertę >>

Dodano:
03 Lis 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły