Firmy mogą teraz założyć konto w Pekao zdalnie – przez wideoweryfikację

  • 28 Kwi 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Przedsiębiorcy z sektora MŚP i korporacje aby założyć konto firmowe, nie muszą już w tym celu spotykać się z doradcą. Wszystko można zrobić zdalnie, łącznie z zawarciem umowy przez autoryzację kodem SMS.
Firmy mogą teraz założyć konto w Pekao zdalnie – przez wideoweryfikację

Jak firma może założyć konto zdalnie w Pekao?

Przedsiębiorca powinien zadzwonić do doradcy z Centrum Biznesowego lub Korporacyjnego, z którym ustali warunki współpracy. Po dojściu do porozumienia przekazuje doradcy dane na temat firmy, informacje o reprezentantach i przesyła kopie dowodów osobistych. Wkrótce potem z przedsiębiorcą kontakt nawiązuje konsultant infolinii, który ustala dogodny czas na wideorozmowę w celu potwierdzenia tożsamości. Dla ułatwienia wszystkie informacje na temat spotkania znajdują się w przysłanym mailu.

Wybór miejsca, gdzie odbędzie się rozmowa nie jest bez znaczenia. Aby wideoweryfikacja poszła pomyślnie, klient musi być dobrze oświetlony. Kamera powinna dawać odpowiednio wyrazisty obraz, by nie było problemów z identyfikacją. Oprócz tego należy mieć przygotowany dowód osobisty oraz drugi dokument ze zdjęciem. W trakcie rozmowy konsultant zada kilka pytań i zweryfikuje dane z dowodu. Bank przetworzy te informacje i ponownie skontaktuje się z przedsiębiorcą, przekazując mu decyzję. Jeśli jest pozytywna, to może dojść do podpisania umowy, co odbywa się również zdalnie – przez wykorzystanie potwierdzającego kodu SMS w PekaoBiznes24.

Zakładanie konta firmowego zdalnie – dla kogo?

Rozwiązanie oparte na weryfikacji kierowane jest do przedsiębiorców, którzy nie mają czasu iść do banku, by założyć konto firmowe. Przydaje się też w czasie epidemii, kiedy najlepiej ograniczać wszelkie bezpośrednie kontakty. Szybki proces tworzenia bieżącego i pomocniczego rachunku firmowego jest zachętą zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Warunkiem możliwości przeprowadzenia zdalnej weryfikacji jest to, by podmiot był zarejestrowany w Polsce, a jego reprezentanci muszą mieć polskie obywatelstwo i dwa ważne dokumenty ze zdjęciem, w tym dowód osobisty.

Zależy Ci na szybkich przelewach? Skorzystaj z Express Elixir w Pekao! >>

Dla kont, które zostały założone w sposób zdalny przez firmy z segmentu MŚP, obowiązuje limit dzienny dla transakcji wynoszący 100 tys. zł, a miesięczny – 1 mln zł. Warunki dla korporacji są zapisane w Umowie Rachunku. Zniesienie ograniczeń na transakcje i produkty może nastąpić, gdy chociaż jeden reprezentant firmy zostanie pozytywnie zweryfikowany przez bank.

Wideoweryfikacja dla klientów indywidualnych

Otwarcie konta oparte na metodzie wideoweryfikacji jest też dostępne dla klientów indywidualnych. Dla nich jest to możliwe z poziomu aplikacji. Należy wykonać trzy nagrania twarzy, gdzie wykonuje się ruchy głową w różne strony zgodnie z instrukcją. Proces jest automatyczny, nie wymaga kontaktu z doradcą.

Do pełnej weryfikacji potrzebne są zdjęcia dowodu oraz wypełniony wniosek. Po pozytywnym rozpatrzeniu przyszły klient zostaje przeniesiony do umowy, którą akceptuje się za pomocą kodu z SMS-a.

Bank Pekao wychodzi naprzeciw seniorom, sprawdź szczegóły >>

Dodano:
28 Kwi 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły