Firmy w PKO BP łatwiej znajdą kontrahentów z całego świata dzięki platformie Opportunity Network

 • 18 Sie 2020
 • 2 min. czytania
 • Komentarze(0)
PKO BP dał klientom firmowym dostęp do sieci przedsiębiorców ze 140 krajów. To jedyny bank w Polsce, który oferuje taką usługę. Za korzystanie z Opportunity Network w PKO płaci się 950 euro rocznie – to cena promocyjna, ale możliwe jest przetestowanie platformy przez miesiąc bezpłatnie.
Firmy w PKO BP łatwiej znajdą kontrahentów z całego świata dzięki platformie Opportunity Network

Czym jest Opportunity Network?

Opportunity Network to brytyjska platforma do nawiązywania relacji biznesowych z kontrahentami z całego świata. Obecnie korzysta z niej ponad 35 tys. firm ze 140 krajów. Do tej pory nawiązano ok. 76 tys. kontaktów między przedsiębiorcami. Dołączyć można tylko po otrzymaniu zaproszenia z banku. Otrzymają je przedstawiciele ścisłego kierownictwa w średnich i dużych firmach, które są klientami PKO BP lub dopiero nimi zostaną. Bank dokonuje wcześniej analizy sytuacji finansowej przedsiębiorstwa podobnie jak przy wydawaniu decyzji o przyznaniu produktu kredytowego. Roczne dochody firmy powinny przekraczać 10 mln zł.

Członkowie publikują ogłoszenia z celami i potrzebami finansowymi, definiując przy tym branżę, zakres geograficzny i preferowaną wielkość transakcji. Dostęp do platformy jest płatny. Jeśli firma rozpocznie subskrypcję przed końcem 2020 r., to zapłaci mniej – 950 euro za rok. Wcześniej możliwe jest sprawdzenie możliwości Opportunity Network w ramach bezpłatnego miesiąca.

Zalety Opportunity Network

Korzystanie z Opportunity Network oznacza:

 • wygodniejsze i szybsze nawiązywanie kontaktów biznesowych z firmami z całego świata,
 • większą wiarygodność dla kontrahentów,
 • nawiązywanie relacji CEO-to-CEO,
 • dostęp do kontaktów z firmami o dobrej sytuacji ekonomicznej,
 • wsparcie merytoryczne dedykowanego opiekuna,
 • zarządzanie dostępem tylko dla kierownictwa,
 • dyskrecję – zapytania ofertowe wysyłane są anonimowo (by nie ujawniać planów biznesowych; dane ujawniane są dopiero po obustronnej akceptacji warunków),
 • możliwość kupowania i sprzedawania towarów, usług, nieruchomości czy całych firm.

Jak dołączyć do Opportunity Network?

Zainteresowane firmy powinny skontaktować się ze swoimi doradcami w PKO BP. Jeśli nie są jeszcze klientami banku, to powinny zostawić dane kontaktowe za pomocą formularza. Skontaktuje się z nimi przedstawiciel PKO BP, który przedstawi wszystkie szczegóły.

Otwórz Konto za Zero w Banku PKO BP i zgarnij 200zł na zakupy na Allegro! >>

Wiceprezes PKO BP, Rafał Antczak, poinformował że z platformy korzystają już pierwsi wybrani klienci. Jego zdaniem Opportunity Network jest nowoczesnym narzędziem do odnajdywania zaufanych partnerów w Polsce i za granicą, które przydaje się nie tylko w czasie pandemii, gdy możliwość podróżowania jest ograniczona.

Umów się na wideorozmowę w Banku PKO BP >>

Dodano:
18 Sie 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły