Funkcje aplikacji mobilnej iPKO biznes

  • 14 Wrz 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
PKO BP stale rozwija bankowość elektroniczną dla firm. Obejmuje to także aplikację iPKO biznes, w której przedsiębiorcy mogą m.in. sprawdzić kwotę dostępnych środków, podejrzeć ostatnie przelewy czy zmieniać limity dzienne i miesięczne dla różnego rodzaju transakcji. W najbliższym czasie planowane są kolejne usprawnienia.
Funkcje aplikacji mobilnej iPKO biznes

Jakie możliwości daje aplikacja iPKO biznes?

Użytkownicy aplikacji mają dostęp do danych o kartach firmowych. Dotyczy to kart kredytowych, debetowych, obciążeniowych i personalizowanych przedpłaconych, wydanych przez PKO BP. W iPKO znajdują się informacje o pozostałych środkach, limitach dziennych i miesięcznych, o przelewach wychodzących i przychodzących (także oczekujących i niezrealizowanych) oraz o analizach rynkowych. W najbliższych miesiącach mają pojawić się takie funkcje jak: aktywacja karty, opcja jej zastrzeżenia, nadanie czy zmiana PIN-u oraz logowanie biometryczne (przez odcisk palca).

IPKO biznes ma dwie wersje: pełną i tryb użytkownika karty. Pierwsza kierowana jest do osób, które posiadają kartę firmową i zarządzają finansami firmy w iPKO biznes. Mogą one korzystać także z drugiej wersji aplikacji. Osoby, które mają kartę firmową, ale zarządzają finansami firmy w iPKO lub nie mają dostępu do bankowości online, powinny zainstalować aplikację w trybie użytkownika karty.

Otwórz konto bankowe w PKO i zgarnij 200zł do wykorzystania na Allegro! >>

Czym różnią się te wersje? Pełna umożliwia obsługę finansów firmy przez telefon, zatwierdzanie przelewów i operacji niefinansowych, sprawdzanie salda i historii kont firmowych oraz kontrolowanie statusów transakcji. Posiadacze aplikacji z trybem użytkownika obsługują tylko kartę firmową. Obie wersje posiadają funkcję sprawdzania dostępnych środków, historii transakcji i limitów dziennych wraz z ich wykorzystaniem. Operacje autoryzowane są mobilnym tokenem (można też korzystać z urządzenia Token), który polega na wpisywaniu jednorazowego hasła lub jednorazowego kodu. Jest możliwość korzystania z obu wariantów na dwóch różnych urządzeniach. iPKO biznes jest dostępne w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej i czeskiej.

Sprawdź też nasz ranking kont osobistych >>

Jak aktywować iPKO biznes?

Aplikacja jest bezpłatna. Można ją zainstalować na maksymalnie trzech urządzeniach. Wystarczy pobrać iPKO biznes w Google Play lub App Store, a następnie uruchomić i zalogować tak, jak do serwisu iPKO biznes. Będzie wymagane ustawienie PIN-u do aplikacji oraz zalogowanie się do bankowości internetowej, by wygenerować i użyć kodu aktywacyjnego do bankowości mobilnej.

Dodano:
14 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły